Zobacz temat - [LR Freelander 2.0 TD4] Zimy dymi na niebiesko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [LR Freelander 2.0 TD4] Zimy dymi na niebiesko

Adxxx - Pią Sie 05, 2016 12:29
Temat postu: [LR Freelander 2.0 TD4] Zimy dymi na niebiesko
Witam serdecznie mam problem ze swoim Land Roverem, otóż z ranna po odpaleniu silnik nie równo pracuje i dymi strasznie na niebiesko dodatkowo w spalinach czuć spalanie oleju. Filtr odmy został wymieniony na nowy. Kompresja na wszystkich cylindrach jest równa i wynosi 24bary. W przewodzie odmy podłączonej do turbiny zbiera się olej.


Z góry dziękuje za pomoc :D .

longer86 - Pią Sie 05, 2016 12:43

Turbo puszcza?
Adxxx - Pią Sie 05, 2016 13:56

longer86 napisał/a:
Turbo puszcza?

A jak dokładnie sprawdzić czy to koniec turbiny ? Silnik po rozgrzaniu chodzi bardzo dobrze.
Podobono kiedyś za poprzedniego właściciela była ściągana głowica , Czy takie objawy pasowały by do przestawienia rorządu !??

SyntaX - Pią Sie 05, 2016 16:47

Sprawa banalna
Zdjąć rurkę idącą od przepływomierza do turbiny
Umyć zmywaczem wirnik po zimnej stronie i poczekać aż dokładnie wyschnie.
Umyć węże dolotu.
Za kilka dni zdjąć ponownie i zobaczyć dokładnie wirnik na turbo.
Jak spocony albo co gorsza lata to turbina do robienia.

Adxxx - Sob Sie 20, 2016 08:04

Land rover zrobiony okazało się że to jednak wina, złego ustawienia rozrządu.
Ustawienie rozrządu i samochód chodzi rewelacyjnie.
Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia.

sknerko - Sob Sie 20, 2016 12:45

przeciez TD4 mają łańcuch rozrządu, to co rozbierałeś silnik?
Winu - Sob Sie 20, 2016 21:08

i dodać należy że rozrząd nie ma wpływu na nadmiernie zbierający się olej w przewodach odmy ani na dymienie na niebiesko :roll:
Adxxx - Pon Sie 22, 2016 15:03

Niestety ale oba wałki rozrządu były przestawione(nie mocno ale były), rozbierałem silnik ustawiłem rozrządu jak na filmie : https://www.youtube.com/watch?v=cWKILw2Y-L4 .
Samochód jak na razie chodzi rewelacyjnie , olej w przewodach od odmy nie zbiera się tak jak wcześniej.

sknerko - Pon Sie 22, 2016 15:34

ale to co? same się przestawiły? nagle?
Adxxx - Nie Sie 28, 2016 10:16

Wcześniej pisałem że poprzedni właściciel ściągał głowice i na pewno nie zabezpieczyli wału itp.
Dodatkowo łańcuch rozrządu nie zawsze jest taki dożywotni, ponieważ widziałem już bardzo porozciągane łańcuchy które były przyczynami złej pracy silnika.

prebenny - Nie Sie 28, 2016 10:21

Tylko silnik M47 jest jeszcze z tych czasów kiedy łańcuch był mocniejszy od paska ;)
longer86 - Nie Sie 28, 2016 13:58

Aczkolwiek potrafi się rozciągnąć, jak również warto zainteresować sie slizgami łańcucha które maja swoja żywotność