Zobacz temat - [MG ZT-T] jaki akumulator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T] jaki akumulator

arleta90 - Czw Sie 25, 2016 15:36
Temat postu: [MG ZT-T] jaki akumulator
Proszę o pomoc. Co jakiś czas przy zgaszeniu silnika i ponownym odpalaniu cykało mi i nie chciał odpalić (tak raz na dwa miesiące). Dzisiaj po pracy chcę odpalić, a tu cisza, żadnego cykania. Podłączyłam do drugiego auta i na kablach również nie odpalił. Dopiero na popych poszedł. Stanęłam pod domem, wyłączyłam silnik, ponownie odpalam i nadal cisza. Czy to akumulator, a może rozrusznik? I jaki akumulator powinnam kupić do MG ZT-T 190KM 2.5 2002r?
mocu - Czw Sie 25, 2016 16:43

Akumulator 75Ah lub 80Ah. Prawy plus. Miałem to samo w zeszłym tygodniu. Na kable nie zagadał... Pożycz od kogoś na chwilę akumulatora i podmień ze swoim. Jak odpali to zn, że rozrusznik sprawny. Sprawdz jeszcze czy na rozruszniku masz wpięty taki kabelek (wsuwany konektorek nad gumową osłoną, gdzie są podpięte grube kable prądowe).
arleta90 - Czw Sie 25, 2016 18:49

Zaglądałam tam, ale ciężki dostęp i nie widzę żadnych kabelków ;/
mocu - Czw Sie 25, 2016 21:04

Zakladam, że w MG jest tak jak w 75. Należy zdjąć pokrywę silnika. Na boku rozrusznika (w kierunku chłodnicy) jest wsuwany kabelek, a pod nim jest osłona gumowa, gdzie podłączone są 2 kable. Od akumulatora i od alternatora. Ten cienki kabelek powyżej uruchamia elektromagnes od bendixa. Jezeli zewrzesz gruby kabel ponizej z tym konektorkiem od cienkiego kabelka, to rozrusznik powinien zakręcić. Np kluczem lub srubokrętem. Tylko nie zapomnij ustawic auta na luzie, bo Cię rozjedzie. Generalnie to tam ma byc podpięty kabelek. Bez niego auto nie zakręci na stacyjce.
PiotrVN - Pią Sie 26, 2016 08:10

Nie zaczynał bym od wymiany akumulatora

objaw typowy dla rozrusznika tym bardziej wskazany gdy zostały podłączone kable ( oby nie chińskie ) i nie odpalił

czy to sterowanie ( konektor zaśniedziały ) czy szczotki
to w 14 letnim aucie i tak warto sprawdzić wyjmując na stół bo i tam pewnie zaraz coś się skończy

arleta90 - Pią Sie 26, 2016 08:49

Ładowałam całą noc aku i nadal nie kręci...myślę, że może to być rozrusznik choć wolałabym już szczotki;/ Mój Ojciec upiera się, że to akumulator. Orientujecie się ile może kosztować naprawa jeśli to rozrusznik?
sknerko - Pią Sie 26, 2016 18:29

Taniej jak nowy akumulator
mocu - Pią Sie 26, 2016 20:30

Włóż do samochodu pożyczony akumulator na chwilę i się przekonasz. Ja tydzień temu miałem to samo. Na porządnych kablach nie chciał odpalić od innego samochodu. Po całej nocy ładowania milczał. Włożyłem akumulator od kolegi i ożył od pierwszego strzału. Taniej zamienić aku na 5 minut niż wyciągać rozrusznik.
arleta90 - Pon Sie 29, 2016 18:11

Wymienione blaszki w rozruszniku i nowy akumulator. A co najlepsze jak pamiętacie skarżyłam się na to, że często mi gaśnie na jedynce. Wychodzi na to, że to od akumulatora, bo teraz śmiga jak nowy ;) Koszt wszystkiego 500zł.