Zobacz temat - [Rover 618 Si] Sprawdzanie stanu rozrządu + koszta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 618 Si] Sprawdzanie stanu rozrządu + koszta

Klaudia - Sro Wrz 07, 2016 21:56
Temat postu: [Rover 618 Si] Sprawdzanie stanu rozrządu + koszta
Witam serdecznie!
Jestem tu nowa, także proszę o wyrozumiałość :) Moje pytania brzmią:

Jak sprawdzić stan rozrządu? Ani pod maską, ani w dokumentach nie ma żadnej informacji, a nie chcę wymieniać go za wcześnie. Był sprowadzony z Niemiec, na liczniku 170 tys. km.

Jakie są koszta takiej wymiany?

Bardzo proszę o pomoc.

bociannielot - Czw Wrz 08, 2016 14:52

Klaudia, rozrządu nie sprawdzisz, profilaktycznie lepiej wymienic i tyle :ok:
tomii620si - Czw Wrz 08, 2016 20:00

Koszt.. Nie wymieniałem w F serii ale mysle z mechanikiem w 500zł sie zamkniesz..

Stan ? Mozesz sprawdzić na zasadzie zdjąc pokrywe zaworów i sprawdzić jak wyglada pasek - czy jest realtywnie nowy/rześki czy już kapec i wymiana na już już..

Co dalej.. Ori pasek jest chyba na 100Kkm.. akcesoryjne - zaleznie od firmy wlasnie na 70 - 80tys .. - mało kiedy widziałem ze spokojnie 100 przejadą tak wiec i tak juz masz teoretycznie rozrzad do wymiany.. Przy tzw. drugim rozrzadzie powinno sie profilaktycznie pompe wody wymienic bla bla bla..

Ja miałem najechane w F20 (620Si) koło 120? na zamiennnym rozrządzie ALE.. to już loteria.. przy takim przebiegu moze sie okazac ze jeszcze dlugo pojezdzisz a moze byc ze zerwie Ci za 2 dni i przy odrobienie nie szczescia góra silnika do remontu podczas kolizji a potem sa juz tylko gorsze opcje..

Podsumowując:

Wymień ten rozrząd nie długo i tyle.. szczegolnie jesli masz 170Kkm - bo po prostu szkoda pewnie bardzo zdrowego silnika..
A jak juz bedziesz miała rozebrany silnik (pokrywa zaworów) to wyreguluj luzy zaworowe :)

Klaudia - Pon Wrz 12, 2016 15:31
Temat postu: Bardzo dziękuję za pomoc :)
Bardzo dziękuję za pomoc :)

Pasek wygląda bardzo dobrze, ale to auto mnie zachwyca, więc mogę być nieobiektywna ;) Spróbuję jeszcze skontaktować się z poprzednim właścicielem, ale jeśli się nie uda, to wymienię rozrząd po urlopie (mam nadzieję, że da radę jeszcze te 600 km).