Zobacz temat - [R75] - nowe sprzeglo, wysprzeglik, pompka - drga sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - nowe sprzeglo, wysprzeglik, pompka - drga sprzęgło

R75 - Pią Wrz 09, 2016 19:57
Temat postu: [R75] - nowe sprzeglo, wysprzeglik, pompka - drga sprzęgło
hej,

zdecydowałem się na wymianę oryginalnego sprzęgła, przebieg 170tys, wszytko działało poprawnie, biegi lekko wchodziły, sprzęgło nie ślizgało, było jedno ale, brało bardzo wysoko, jazda była bardzo nieprzyjemna, silnik na obrotach a sprzęgło jeszcze daleko w tyle

kupiłem

sprzęgło, docisk - luk
wysprzeglik (metalowy), pompka (metalowa) - tazu

sprzęgło działa o niebo lepiej, jest tylko jedno ALE, przy wciśniętym pedale sprzęgła (praktycznie od samego początku do końca) czuć drgania

na luzie tez drga, po wciśnięciu sprzęgła i dodaniu gazu, czuć ze drgania nasilają się wraz ze zwiększeniem obrotów

mechanik sprawdzał dwumase i jest ok, nie ma luzów

pytanie o co chodzi, dlaczego zaczęło drgać PO WYMIANIE, jakieś pomysły doświadczenia w tym temacie?

popodkreślam, ze przed wymiana drgań NIE BYŁO

prebenny - Pią Wrz 09, 2016 21:11

Ciężko mi powiedzieć dlaczego ale też zauważyłem drgania po wymianie pompki sprzęgła na TAZU choć znowu mnie to specjalnie nie przeszkadza.
R75 - Pią Wrz 09, 2016 21:43

prebenny wymieniałeś tylko pompkę i pojawiły się drgania których wcześniej nie było?

masz metalowy czy plastikowy wysprzeglik ?

tylko co pompka możne mieć do drgań

czekam na inne opinie, porady, spostrzeżenia
dzięki

haszczyc - Pią Wrz 09, 2016 22:41

też mam drgania :) od 5 lat i jakoś sie przyzwyczaiłem :) ten typ tak ma chyba temat wałkowany był już na forum
R75 - Pią Wrz 09, 2016 23:06

jak ma, jak przed wymiana nie miał

musi być jakaś przyczyna i raczej jest to któryś z wymienionych elementów, innego wytłumaczenia nie widzę

haszczyc co masz, tazu? chociaż 5lat temu to oni chyba nie robili części :D

prebenny - Pią Wrz 09, 2016 23:46

R75 - od momentu zmiany pompki sprzęgła na TAZU. Wysprzęglik zmieniałem później ale wibracje były od momentu zmiany pompki przy plastikowym wysprzęgliku.
R75 - Pią Wrz 09, 2016 23:56

Jezeli jeszcze jedna osoba potwierdzi że to pompka to kupuje plastik i wymieniam :D

Strasznie to dziwne, dlaczego pompka miała by być powodem drgan.

prebenny - Pią Wrz 09, 2016 23:59

Powiem Ci tak - nie idź tą drogą :D U mnie ori LUK wytrzymał 2 miesiące i równy 1000 km więc póki to są lekkie drgania a nie kombajn zostaje przy TAZU :P
R75 - Sob Wrz 10, 2016 00:10

Ja miałem wszystko oryginalne (czyli pompa plastikowa)
przejechało 170tys, szkoda że takich części już się nie kupi.

Nie wiem skąd ceny LUKa na Allegro, ale widzę, że cena ok 600zl.

Czyli wniosek z tego taki, że każdy kto przejdzie na wersje
metalowa ma drgania?

Chyba że z tazu jest coś nie tak.

Kto jeszcze może to potwierdzić lub zaprzeczyć?

prebenny - Sob Wrz 10, 2016 08:47

100% pewności Ci nie dam. Po prostu zauważyłem to po zmianie pompki sprzęgła (jeszcze zanim wymieniałem wysprzęglik).
dzelo23 - Sob Wrz 10, 2016 10:06

:D potwierdzam drgania po wymianie pompki na metalową.
Zaznaczę jednak że u mnie to jest bardziej mrowienie/delikatna wibracja na pedale niż drgania.
Nie wnikam w to bo w żaden sposób mi to nie przeszkadza a żoneczka nawet tego nie zauważyła :D
Wydaje mi się że wibracje/drgania mogą być przez to że pompka jest metalowa, przewód miedziany więc są to materiały sztywniejsze od stosowanych przezfabrykę, mniej kompensujące pracę całego układu sprzęgła.

karolj - Sob Wrz 10, 2016 10:34

U mnie na metalowej pompce też coś takiego jest, ale pojawiło się dopiero po którymś odpowietrzeniu. Poza drganiami słyszę głośne stukanie przy wciśniętym sprzęgle.

Kupiłem nawet kiedyś przewód hamulcowy elastyczny M10x1, żeby właśnie wprowadzić trochę "elastyczności", ale ciągle nie mam czasu żeby go zamontować ;)
Przewód od Lublina, kosztuje niecałe 20zł ;)

Były kiedyś wypuszczone przez Rovera takie zestawy kompensujące pracę sprzęgła: STD000010. Widocznie nawet przy plastikowych pompkach mogło być coś na rzeczy.

prebenny - Sob Wrz 10, 2016 11:18

dzelo23 dokładnie. Takie delikatne mrowienie bardziej niż nawalanie w pedał dlatego mi to nie przeszkadza. Na światłach nie trzymam nogi na sprzęgle tylko wrzucam luz (poza kwestiami typu męczenie nogi to nie katujemy wtedy wysprzęglika).
R75 - Sob Wrz 10, 2016 12:42

dzięki bardzo za opinie, czyli jednak coś jest na rzeczy w przypadku metalowej pompy :(

nie ma tragedii, to prawda, ale wiece przed wymianą nic nie było, nawet "mrowienia"

dzelo23,karolj - wysprzeglik macie metalowy?

dzelo23 - Sob Wrz 10, 2016 13:51

Ja mam wysprzeglik luka wsadzone przy swapie ale w razie w na półce już czeka metalowy.
R75 - Sob Wrz 10, 2016 20:54

ceny pomp plastikowych są kosmiczne:

http://www.iparts.pl/auto...461-100061.html




znalazłem takie ogłoszenie:

Pompa sprzęgła rover 75 Regeneracja !

Z regeneracji skorzystało już dziesiątki osób, wszyscy są bardzo zadowoleni !

raz naprawiona pompka wytrzymuje minimum 150 tys km w razie ponownego zużycia zostaje bezpłatnie zregenerowana ponownie


http://olx.pl/oferta/pomp...19-ID1MyB9.html

http://allegro.pl/pompa-s...6473196002.html

to jednak ktoś z forum :)

haszczyc - Sob Wrz 10, 2016 20:57

R75, odpuść sobie plastikową no chyba że chcesz potem za jakiś szybszy czas wymieniać znów bo sie rozleci
dzelo23 - Sob Wrz 10, 2016 22:59

Ja regenerowałem u Bonckiego, długo nie wytrzymała może z 10kkm. Ciekło oringiem od strony pedału, nowe oringi nic nie dawały.
R75 - Sob Wrz 10, 2016 23:16

ok czyli wygląda, ze to ogłoszenia Pana "Bonckiego" :)

tutaj jest niby kilka ofert, rożnych firm:

http://www.iparts.pl/auto...461-100061.html

Sachs,Delphi, Textar, FTE - ciekawe czy są lepsze od wspomnianego LUKa

karolj - Nie Wrz 11, 2016 01:23

R75 napisał/a:
dzelo23,karolj - wysprzeglik macie metalowy?


Ja w sumie nie wiem co mam, ale obstawiam, że plastikowy. Poprzedni właściciel zmieniał go pół roku przed sprzedażą (2012r). Regenerował również pompkę u Boncky'ego. Zaczęła przeciekać kilka dni po moim zakupie R75 ;) Wymieniłem płyn, pojeździłem jeszcze półtora roku z niewielkimi dolewkami, po czym zmieniłem na TAZU.

R75 - Nie Wrz 11, 2016 17:06

może z roewe 550/mg 6 podejdzie

http://www.wifieshop.com/Product/529298167427

cena powinna wyjść ok 300zl z przesyłka, ciekawe co to jest :D

prebenny - Nie Wrz 11, 2016 18:51

Powiem Ci to co na ogół pisze do mnie Longer86 - 'za dużo kombinujesz'. I skończysz tak, że będziesz 2 razy pompkę wymieniał. Raz na tę dziadowską chińską i drugi raz z powrotem na tazu ;)
sknerko - Nie Wrz 11, 2016 19:37

U mnie też było drżenie na sprzęgle (mam tazu pompe i wysprzeglik AP z landrovera) ale po ok 30tys km zniknęło. Wymieniałem wszystko w zasadzie jednym strzałem, w zasadzie bo pompka zawitała nieco później bo najpierw założyłem regenerowaną u bonckiego a potem tazu ale mrowienie było na regenerowanej już. Wg. mnie dopuki tarcza się nie dotrze przyzwoicie to będzie drżeć
R75 - Nie Wrz 11, 2016 21:37

prebenny napisał/a:
Powiem Ci to co na ogół pisze do mnie Longer86 - 'za dużo kombinujesz'.


ogólnie to lubię jak wszystko działa "jak szwajcarski zegarek" :D

Cytat:
I skończysz tak, że będziesz 2 razy pompkę wymieniał. Raz na tę dziadowską chińską i drugi raz z powrotem na tazu ;)


spokojnie, na razie to nic nie wymieniam, mam zamiar min 10tys przejechać

powyższy link podesłałem bardziej jako ciekawostkę, bo wygląda ze roewe 550 i mg 6 ma identyczna pompę

możliwe ?

sknerko napisał/a:
U mnie też było drżenie na sprzęgle (mam tazu pompe i wysprzeglik AP z landrovera) ale po ok 30tys km zniknęło. .....Wg. mnie dopóki tarcza się nie dotrze przyzwoicie to będzie drżeć


jak już wyżej pisałem, na pewno nie od razu planuje wymianę, pojeżdżę trochę, możne faktyczne się "dotrze", na razie to szukam potencjalnej przyczyny

prebenny - Nie Wrz 11, 2016 22:27

Mg6 i Roewe to mi się wydaje technicznie te same samochody co i R75/ZT ;)
R75 - Nie Wrz 11, 2016 22:55

bardziej mi pasuje MG7 i Roewe 750 (wyżej mowa o MG6 i Roewe 550)
sknerko - Pon Wrz 12, 2016 10:33

Wszystkie w/w chińczyki oglądaliśmy na targach i to są te same części i rozwiązania co rover zatem pompka jest identyczna i ma te same przypadłości mówił to jeden z użytkowników roewe750
R75 - Pon Wrz 12, 2016 18:50

no właśnie jak to jest - moja przejechała 170tys, wiec nie uważam tego za wadę :D

sknerko napisał/a:
Wszystkie w/w chińczyki oglądaliśmy na targach i to są te same części i rozwiązania co rover zatem pompka jest identyczna i ma te same przypadłości mówił to jeden z użytkowników roewe750


na jakich targach? nie wierze ze nowe pompy w Roewe sypia się po 1-3tys przebiegu

zobaczcie na to, oryginalna pompa AP po lewej

http://www.helputao.com/P..._slave_cylinder

ale to jest jakaś bardzooooo podejrzana strona, NIE POLECAM tam podawać danych karty kredytowej

sknerko - Pon Wrz 12, 2016 19:26

Fabryczne wytrzymują dość dlugo szczegolnie jak są serwisowane w aso u mnie wytrzymała 90kkm to głównie zależy jak duzo po miescie latała. Nowe nawet takie jak fabryczne to już loteria u mnie 20kkm.
R75 - Sro Kwi 12, 2017 21:34

wymieniłem na oryginalna pompę AP i jest zdecydowana poprawa, zero wibracji

na podstawie moich doświadczeń nie polecam konfiguracji wysprzeglik metalowy tazu + metalowa pompa tazu

prebenny - Czw Kwi 13, 2017 06:52

U mnie wibracje pojawiły się po zmianie pompki sprzęgła (przy plastikowym wysprzęgliku).
Dołożenie metalowego wysprzęglika nie zwiększyło wibracji.

Dodam tylko, że mi te 'wibracje' w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają. To raczej jest delikatne mrowienie pedału... Którego i tak nie powinniśmy trzymać wciśniętego na światłach ze względu na trwałość wysprzęglika ;)

christopher7 - Czw Kwi 13, 2017 08:31

Potwierdzam. Jest korelacja co do wibracji przy zestawie TAZU wysprzęglika i pompki.
Są to minimalne drgania na pedale sprzęgła (mrowienie).
Nie przeszkadza to w żaden sposób. Przy oryginalnych plastikowych AP tego nie było

karol77787 - Czw Kwi 13, 2017 09:23

Mam metalową pompke tazu i nie mam drgań..
christopher7 - Czw Kwi 13, 2017 09:34

karol77787, a wysprzęglik masz jaki? Bo moim zdaniem głównie metalowy wysprzęglik odpowiada za drgania. Wymieniałem w wozie najpierw pompkę; zauważalnych drgań nie zauważyłem. Po wstawieniu wysprzęglika TAZU drgania na pedale były już zauważalne.
prebenny - Czw Kwi 13, 2017 09:47

A ja na odwrót. Po wymianie pompki zauważyłem drgania. Po zmianie wysprzęglika nic się nie zmieniło.
christopher7 - Czw Kwi 13, 2017 09:55

Co user to inne wrażenia :)
Wydaje mi się, że to metalowe rurki bardziej przenoszą drgania niż plastikowe. Nie wiem, czy samo ich ułożenie też może mieć jakiś wpływ :roll: .
Ciekaw jestem, czy TAZU wie o tej przypadłości i kombinują jak to wyeliminować.

karol77787 - Czw Kwi 13, 2017 12:59

Wysprzęglik mam oryginał. Autor pisał że ma drgania po wymianie pompki. U mnie przed wymianą pompki i po wymianie drgań nie było i nie ma.