Zobacz temat - [75] Kierownica skrzypi.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] Kierownica skrzypi.

ARTUR1983 - Sob Wrz 10, 2016 17:23
Temat postu: [75] Kierownica skrzypi.
Witajcie

Mam problem z kierownicą bo od pewnego czasu strasznie skrzypi podczas kręcenia szczególnie z lewej strony od kierowcy.

Wycieków pod autem nie zauważyłem . Kierownica ciężko nie chodzi podczas kręcenia.

Ktoś miał podobny problem lub się z takim spotkał?

Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Artur

mocu - Sob Wrz 10, 2016 17:52

Jestes pewien, ze to kierownica? Moze to peknieta spręźyna lub wysypane łożysko amortyzatora?
ARTUR1983 - Sob Wrz 10, 2016 21:01

mocu napisał/a:
Jestes pewien, ze to kierownica? Moze to peknieta spręźyna lub wysypane łożysko amortyzatora?


Powiem szczerze że nie pomyślałem o tym może dlatego że wcześniej jak wymieniałem sprężyny to które były pęknięte to takiego efektu nie było.

Jutro sprawdzę.
Dziękuję.

karol77787 - Pon Wrz 12, 2016 09:53

Na postoju na zgaszonym silniku pokręć kierownicą w prawo i w lewo i niech ktos posłucha czy skrzypi pod maską przy mocowaniu amortyzatora jednego i drugiego jesli tak to ktores łożysko/poduszka amora kiepska
polonia33 - Wto Gru 06, 2016 16:52

Możliwe, że piszczy uszczelka gumowa która jest na samym dole kolumny kierowniczej. Trzeba wyciągnąć osłonę plastikową przy pedałach i po prawej stronie wokół kolumny powinna być przymocowana w przegrodzie wspomniana uszczelka, u mnie wypadła z prowadnicy i przy kręceniu kierownicy kręciła się wywołując piski,dodatkowo nasmarowałem ją i na razie spokój...