Zobacz temat - fotki do oceny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - fotki do oceny

sknerko - Pon Wrz 26, 2016 12:01
Temat postu: fotki do oceny
Natrzaskałem trochę fotek freelandera i wrzucam co byście napisali które się wam podobają :mrgreen:
https://goo.gl/photos/xmody7nGogCjLmaZ6

longer86 - Pon Wrz 26, 2016 12:59

jak dla mnie te...











sknerko - Pon Wrz 26, 2016 13:29

Nice!!! to są tez moi faworyci bo chciałem do kalendarza coś zgłosić
prebenny - Pon Wrz 26, 2016 13:31

Zdecydowanie

sknerko - Pon Wrz 26, 2016 13:40

dla mnie najbardziej przemawia

Sandman - Pon Wrz 26, 2016 13:51

jak dla mnie to te:


delikatnie bym nad nim popracował jeśli się jeszcze da - spore ziarno wyskoczyło miejscami


tutaj trzeba by rozjasnic prawą stronę zdjęcia, może podciągnąć kolorystyke tła

I jeszcze


coś bym tu... ale kurcze nie wiem jeszcze co :D ale jakiejś "kropki nad i" brakuje :)

sknerko - Pon Wrz 26, 2016 13:53

tylko że ja nie umiem pracować nad zdjęciami
Harry - Pon Wrz 26, 2016 19:25

sknerko napisał/a:
tylko że ja nie umiem pracować nad zdjęciami

to nie pohandlujesz. Każdy handlarz potrafi.

Do kalendarza Agroshow 2017 beda idealne :D

MD - Pon Wrz 26, 2016 23:53

Sknerko, masz może okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją? Jeżeli tak, spróbuj je podsunąć tuż przed obiektyw aparatu, a następnie przekręcać. Zobaczysz, jak na przemian będą znikać odbicia z pionowych lub poziomych fragmentów blachy. :)

Szczególnie jest to przydatne w takim miejscu, gdzie np. białe plamy światła na szybie wyglądają brzydko - zamiast nich mogłoby być tło przez nie prześwitujące.

A. I o której godzinie robiłeś foty? Bo wydaje mi się, że słońce jest ostre, a z tym trudno sobie poradzić. :/

sknerko - Wto Wrz 27, 2016 08:34

MD napisał/a:
Sknerko, masz może okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją? Jeżeli tak, spróbuj je podsunąć tuż przed obiektyw aparatu, a następnie przekręcać. Zobaczysz, jak na przemian będą znikać odbicia z pionowych lub poziomych fragmentów blachy.
Nie mam bo zapewne pamiętasz że noszę normalne okulary a, że jestem ślepy jak kret to nie ma szans bez zwykłych okularów żyć :D . Filtr można by założyć na obiektyw ale to trzeba porządnego aparatu a ja to pstrykałem moim zwykłym sony. Córka ma Lustrzankę może kiedyś ja zabiorę na sesje Landka to by było półprofesjonalnie.
MD napisał/a:
A. I o której godzinie robiłeś foty? Bo wydaje mi się, że słońce jest ostre, a z tym trudno sobie poradzić.
To jest robione o zachodzie słońca jakoś koło godz. 20

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2016 08:34 ]
Harry napisał/a:
Do kalendarza Agroshow 2017 beda idealne
Sam się nadajesz na Agroshow :P :mrgreen:
0L0 - Wto Wrz 27, 2016 10:07

sknerko napisał/a:
dla mnie najbardziej przemawia
Obrazek

Mi też to najbardziej wpadło w oko, chociaż nie ukrywam, że dobrze by było podjechać w to samo miejsce z nieco lepszym aparatem ;)

sknerko napisał/a:
Nie mam bo zapewne pamiętasz że noszę normalne okulary a, że jestem ślepy jak kret to nie ma szans bez zwykłych okularów żyć


http://www.arctica.pl/p46...we-arctica-S-70 - używam, polecam :cfaniak:

sknerko - Wto Wrz 27, 2016 10:22

Ja mam fotochromy więc nie potrzebuję za bardzo wydawać kolejnych ok 200pln, wystarczy mi że za okulary płacę ponad 1500pln.
0L0 - Wto Wrz 27, 2016 10:29

sknerko napisał/a:
...za okulary płacę ponad 1500pln.

ILE??? :shock:

Też mam fotochromy, ale więcej jak 250zł z oprawkami nie zapłaciłem :razz:

sknerko - Wto Wrz 27, 2016 13:15

fotochromy+all filters i szkła progresywne, hiper cienkie, bo ja mam dużą wadę i do tego dużą różnicę między jednym a drugim okiem. oprawki coś 150pln
Markzo - Czw Paź 06, 2016 18:12

Jak dla mnie to te 4 fotki ;) auto wg mnie wygląda najkorzystniej. Co do ogółu - mniej krzywych kadrów, musisz więcej 'myśleć' :) wzoruj się np: na fotach z Top Gear, poziom czasami kosmiczny ale inspiracje mozna czerpać garściami ;)
pelson91 - Czw Paź 06, 2016 19:20

telefonem?
sknerko - Czw Paź 06, 2016 20:05

nie telem aparat to sony h200, taki większy kompakt
MD - Czw Paź 06, 2016 20:10

pelson91, To zdjęcie robiłem na rajdzie pod Poznaniem - na szybko LG L Fino. Nie pamiętam, co miał ten telefon na pokładzie, chyba 8mpx. Tutaj rzecz jasna obróbka w GIMP, ale przy dobrym świetle to i telefonem można zrobić fajną fotę.

Tutaj natomiast masz zdjęcie, na którym sprawdzałem opcje aparatu w moim Meizu obecnym. Ustawiłem chyba HDR i zaniebieszczenie ekranu lekkie. Spontanicznie, bez przygotowania, jakichś dodatkowych filtrów czy soczewek na telefonie.

Jeżeli tylko krawędzie będą ostre, a płaskie powierzchnie pozostaną bez szumów, to wiele sprowadza się po prostu do wybrania miejsca, oświetlenia oraz kadrowania. :P

longer86 - Czw Paź 06, 2016 20:16

A ja umylem auto, obmyśliłem lokalizacje, kupiłem statyw i zaczęło lać...
MD - Czw Paź 06, 2016 20:21

longer86, widzisz... dobrym ludziom to zawsze piach w oczy i kij w dupę. :D

Jest prostszy sposób na stabilizowanie obrazu. Gumka recepturka zaczepiona do paska lub szlufki od spodni. Wtykasz w to kciuka i gotowe - naprężenie tej gumki niweluje drgania rąk. O ile nie będziesz robić długiej ekspozycji to się w pełni nada. :P

Co do kadrowania: taie podstawy odnoszące się do rysunku, ale w sumie poniekąd można się nimi kierować. :D

longer86 - Czw Paź 06, 2016 20:27

Problem polega na tym że zamierzam zrobic fotki po godzinie 19 i tutaj gumka nic nie da, choćbym tak stal przy aparacie:

pietjak - Czw Paź 06, 2016 20:39

Krótki FreeLand w czerni zawsze wygląda ok.
Powiedziałbym, że FL był trochę takim bulwarowym lifestylowym SUV-em w swoim czasie.
Tylko land rover nie trafił z okresem i marketingiem.

MD - Czw Paź 06, 2016 20:49

longer86, a to co innego. :)

pietjak, dobra kompozycja nie jest zła. :D I jak padło tu wcześniej: inspirować się Top Gearem. Tam mają naprawdę świetne fotografie.

sknerko - Czw Paź 06, 2016 21:08

Dobra decyzja zapadła: wyśle do kalendarza 5 fotek 3 sugerowane przez Markzo bo są tez w innych sugestiach i mnie też bardzo się podobają i dwie jeszcze z pozostałych sugestii w tym mojego faworyta ale najpierw muszę córkę namówić żeby w kompie nad nimi popracowała. Może się jakimś cudem załapię :P
longer86 - Czw Paź 06, 2016 21:28

Dobrze, bedzie więcej różnorodności... :)