Zobacz temat - [R75] Dziwnie pracuje na benzynie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwnie pracuje na benzynie.

Apolyon - Wto Paź 04, 2016 18:49
Temat postu: [R75] Dziwnie pracuje na benzynie.
Witam,

spotkał mnie problem, roverek dziwnie pracuje po przełączeniu na benzynę, jakby się krztusił, dławił, dźwięk z wydechu jest taki nierównomierny i przerywany. Na postoju czuję, że go lekko trzęsie. Nagrałem film, który choć odrobinę obrazuje problem.

FILM YOUTUBE

TOAFem sprawdzałem, był błąd P0264 Cylinder 2 injector circuit low - pewnego dnia na zimnym silniku czułem że idzie na 3 cylindrach, ruszając spod świateł nie chciał się wkręcić i przyspieszyć - po prostu się toczył - po rozgrzaniu wszystko było ok. Po skasowaniu błędu i jeżdżeniu tylko na Pb przez cały tydzień nie wrócił.

Mam jeszcze błąd sondy lambda, ale takową już zamówiłem u AdaskoC, choć nie mam pewności czy to problem rozwiąże i czy ma jakiś związek.

Zaznaczę, że na LPG działa elegancko, szybko redukuje (automat), dobrze przyspiesza (jak na 1.8n/a) nie mam zastrzeżeń. Problemy są tylko na benzynie oprócz objawów z filmu i opisanych wyżej jest strasznie przymulony na niskich obrotach, dopiero jak pedał gazu wcisnę do 3/4 to jest reakcja z redukcją czasem nawet o 2 biegu w dół co jest irytujące. Boje się by nie przerodziło się w to coś poważniejszego, dlatego proszę Was o radę.

rafalmis1 - Wto Paź 04, 2016 19:47

1,8 to pewnie filtr paliwa
Apolyon - Wto Paź 04, 2016 20:07

rafalmis1, może być filtr paliwa powiązany z błędem wtryskiwacza w tym wypadku nr 2? W sumie mogłoby to wyjaśniać też sporadyczne problemy z odpalaniem (długie kręcenie)?

Chciałbym wymienić ten filtr, na popularnym serwisie aukcyjnym widzę tylko oryginał za 350 pln inne tylko do wersji Diesel'a. Są jakieś warte uwagi zamienniki?

Jestem totalnym laikiem i wyczytałem, że filtr paliwa może pasować od Mini Coopera, posiada ktoś dokładny part number takiego filterka? I pytanie czy trudno go przerobić samemu czy lepiej dać jakiemuś majstrowi ? :D