Zobacz temat - [MG ZR] problem z dmuchawa cieplego powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] problem z dmuchawa cieplego powietrza

maldini - Sob Paź 08, 2016 20:02
Temat postu: [MG ZR] problem z dmuchawa cieplego powietrza
witam,no i znowu pojawil sie problem w moim mg,ida mrozy a nie dziala nawiew, dmuchawa cieplego powietrza.wiem ze silnik musi sie najpierw nagrzac,ale nawet po pol godzinnej jezdzie dmuchalo zimne powietrze mimo ze pokretlo jest na czerwonej kresce. co moze byc przyczyna?
longer86 - Sob Paź 08, 2016 20:23

Masz plyn w układzie? Nie jest zapowietrzony?
maldini - Sob Paź 08, 2016 20:37
Temat postu: [MG ZR] problem z dmuchawa cieplego powietrza
chodzi o plyn chlodniczy? w zbiorniczku wyrownawczym? mam. niewiem czy ma to wspolnego ale dwa miesiace temu byla uszczelka robiona. plyn sprawdzam co jakis czas jest na poziomie.jesli jest zapowietrzone to konkretnie co trzeba zrobic? jestem kiepski jesli chodzi o mechanike samochodowa.
luke27 - Nie Paź 09, 2016 10:55

Sprawdź czy linka otwiera Ci zawór na nagrzewnicę. Na grodzi za kolektorem ssącym.
maldini - Czw Paź 13, 2016 15:06
Temat postu: [MG ZR] nie dizala dmuchawa cieplego powietrza
a moze ktos wrzucic fotki w ktorym miejscu i jak to wyglada linka ktora otwiera zawor na nagrzewnice? i wogole gdzie jest umieszczona nagrzewnica?
luke27 - Czw Paź 13, 2016 18:52

Masz na rysunku. Od pokrętła idą dwie linki jedna zaznaczona na rysunku, druga otwiera obieg powietrza na mikserze pod deską. Nagrzewnica jest pod deską za radiem.
NoPE - Czw Paź 13, 2016 23:35

Które pokrętło otwiera zawór? U mnie jest zawsze w jednej pozycji niezależnie od położenia pokręteł, suwaków. Czy to oznacza pękniętą linkę i mam ciągle zawór otwarty, bo na grzaniu grzeje konkretnie, a chłodzeniu chłodzi, więc zwątpiłem?
Sprawa druga: rzekomy bypass przed zaworem nagrzewnicy - u mnie jest to zwykły klips trzymający węże, a nie żaden bypass. Dziś ściągałem, bo wypluło mi trochę płynu przez korek zbiorniczka i urosła temp. na wskaźniku, gdzie za drugim przejazdem było już ok, dziwne ale chyba termostat się zwiesił. Mam jakiś inny układ chłodzenia czy jak?

luke27 - Pią Paź 14, 2016 07:06

Linki są podłączone do pokrętła cieple/zimne. Tą linkę raczej ciężko urwać. Na zablokowanym, otwartym zaworze leci zimne ponieważ druga linka zmienia obieg powietrza w mikserze. Bypass robi się zakładając lpg lub robi Ci się sam jak zakładasz termostat nowego typu(polecam to rozwiązanie gdy seria padnie).
maldini - Wto Paź 18, 2016 16:27
Temat postu: [MG ZR] problem z dmuchawa cieplego powietrza
witam, problem rozwiazany, powodem byl jakis uszkodzony krusiec na zaworze.oraz niedrozna nagrzewnica, czy jakos tak. sam niewiem.mechanik mi to tlumaczyl, w kazdym razie ogrzewanie juz jest grzeje dmuchawa . ale szokla mnie cena tego i obawiam sie ze zostalem naciagniety. ktos wie ile m niej wiecej moze kosztac oddroznienie ukladu i naprawa uszkodzonego krusca, uszczelnienie??
luke27 - Wto Paź 18, 2016 16:43

Jak byś miał uszkodzony kruciec to by się płyn wylał. Udrożnienie nagrzewnicy to kwestia przelania przez nią odkamieniacza i wypłukania, czasem nawet odkamieniacza nie trzeba, więc sam oszacuj ile może taka usługa kosztować. Osobiście obstawiam że po prostu linka spadła z mocowania do uchwytu lub dźwigienki. Ale moją opinią się nie sugeruj ja mam spore uprzedzenie do mechaników.