Zobacz temat - Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia

staniapl - Pon Paź 10, 2016 14:21
Temat postu: Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
Witam,

Na wstępie chciałbym podziękować dla kolegi sknerko z forum za porcję fachowej wiedzy i cierpliwość w obieraniu ode mnie telefonów w późnych porach.
:piwko: :piwko:


Chciałbym się podzielić wrażeniami / opinią na temat chińskiej jednostki 2DIN z ebay.

Do zakupu skłoniła mnie fatalna jakość z fabrycznego radia CD 80. Jako, że nie chciałem ładować czterocyfrowej kwoty w radio zdecydowałem się budżetowy zakup.


Model 7021G
Cena: 330 zł + 75 VAT (nie liczcie, że przejdzie bez Vatu)


Genralnie stacja ma wszystko co potrzebne, 2 gniazda na kartę (jedna na mapy GPS, druga na nasze pliki - piosenki, filmy, zdjęcia)

Audio:

Nie jestem audiofilem, ale jakość dźwięku jest duuużo lepsza niż na starym CD80 - w końcu pojawił się bas i tony wysokie.

Wideo
Bez problemu odtwarza mp4 w bardzo dobrej jakości. Dziecko ogląda sobie bajeczki - jest cacy.

Kamera cofania zaskakująco czuła (nawet w totalnej ciemnicy).
Radio ma również dodatkowe wejście wideo-in (z którego nie korzystam)

Radio FM
Tuner nie najwyższych lotów czasami potrafi zaszumieć, brak wsparcia RDS - wyświetla tylko częstotliwość stacji i to koniec.
Możliwość zapisu 9 stacji.

bluetooth
Działa, ściąga całą książkę telefoniczną, łączy się bez problemów - jedynie mikrofon jest za słaby bo trzeba podnieść głos aby dobrze nas słyszano.

Navigacja
Zainstalowałem (za opinią kolegi sknerko) NavRoad Free Navigator - działa i jest ok (bez zbędnych bajerów zwykła prosta nawigacja) na razie sprawdzona na odcinku 150 KM i nie myliła się.

Odbiornik GPS przyklejony do stalowej rury biegnącej pod deską rozdzielczą.


Interfejs
O dziwo jak na chińczyków dość przyjazny przyciski są duże, dobrze rozlokowane i wygląda nie najgorzej.

W niższych modelach: 7010b, 7012b - była możliwość z ustawień radia wgrania tapety oraz loga startowego - w moim wycięto to z softu i to mnie barzo boli ... do wyboru mamy 4 tapety i brak możliwości zmiany loga startowego. :-| :-|

Na 100% da się uruchomić menu serwisowe, gdzie można by podmienić bitmapy na swoje ale jeszcze nie doszedłem jak to zrobić - być może ktoś już to robił i zechciał by się podzielić wiedzą.

Ogólna ocena
Jak za takie pieniądze polecam w 100% bo w cenie 400 zł dostajemy całkiem sprawne urządzenie z kamerą cofania, gps i bluetooth

Poniżej kilka zdjęć jak prezentuje się w aucie.










franki01 - Pon Paź 10, 2016 14:37

Witaj,
Kilka tygodni temu zamówiłem wersję 7023b, niedługo powinna dojść. Moja kosztowała 205 zł + ew. VAT. Dlaczego zdecydowałeś się na wyższą wersję? Posiada jakiś dodatkowy bajer? Ja kupowałem stąd: link. Wygląda w zasadzie tak samo. Mógłbyś podzielić się linkiem do oferty sprzedaży Twojego modelu?

EDYCJA: A już widzę... GPS :) Linkiem do oferty i tak możesz się podzielić, ja nie mogłem znaleźć w podobnej cenie wersji z GPSem.

sknerko - Pon Paź 10, 2016 21:55

staniapl, Bardzo ładnie wyszło i nawet spoko wygląda. Masz racje korekcja dźwięku w tym radyjku marniutka. To menu nie da sie czasem przewinąć w dół lub w bok mimo że nie ma suwaka przewijania? j0zek tak ma.
staniapl napisał/a:
Kamera cofania zaskakująco czuła (nawet w totalnej ciemnicy).
I ma tylko 4 diody podczerwieni :ok: ja mam w swojej 8 diod i nawet jak był totalny mrok, że stóp swoich nie widziałem to w kamerce jasno jak w dzień :mrgreen:
Czyli jednym zdaniem: Da się tanio i w miarę przyzwoicie? da się. :mrgreen: :brawo: :brawo: a jak do tego podłączysz jakiś tani sub to nawet basem huknie

longer86 - Pon Paź 10, 2016 22:35

właśnie pytania o jakieś RCA na tyle? ile par?
sknerko - Pon Paź 10, 2016 22:43

wbij w googla "2din 7021G" wszystko znajdziesz
staniapl - Pon Paź 10, 2016 22:50

franki01 Linka wysłałem Ci na PW aby tu nie wrzucać i nie pozycjonować Chinoli.

Cytat:
Czyli jednym zdaniem: Da się tanio i w miarę przyzwoicie? da się.

Pewnie, że tak :) Jeszcze raz dzięki za pomoc !

Cytat:
a jak do tego podłączysz jakiś tani sub to nawet basem huknie

Za free mam do wykorzystania suba z Primery P12 jakiś Blaupunkt - ale muszę się zorientować czy wejdzie pod siedzenie i rozpracować podłączenie bo tam nie ma chincha tylko wtyczką na pinach idzie zasilanie i sygnałowy - ale to nie na teraz.

Na tą chwilę muszę ogarnąć logo startowe rovera. Z poziomu ekranu nie ma nigdzie tej opcji przewijałem i szukałem wszędzie - jedyna opcja znaleźć jak włączyć menu serwisowe (musi takie być).
Ewentualnie myślę nad odpaleniem explorera pod WinCE lub jakiegoś TotalComandera i spróbować podmienić bitmapkę, tylko jeszcze nie wiem jak się za to zabrać bo nigdy nie musiałem tego robić.


longer86
Masz tył radia

longer86 - Pon Paź 10, 2016 23:30

staniapl, jak wrzucałem do jakiejś starej navi na win CE automapę to trzeba było edytować plik autostartu, który z automatu odpalał seryjną navi.

nie można tego jakoś do kompa podłączyć przez usb? i tam dostać się do plików...

jeśli udało by się to podpiąc do kompa i zajrzeć w pliki jak do pamięci przenośnej to zostało by tylko odszukać odpowiedni folder z tapetami i albo dorzucić własna lub podmienić...

prebenny - Wto Paź 11, 2016 07:26

Wygląda OK... Ale jest jedna eliminująca go wada - to jest radio i jego główną funkcją jest tuner FM, który jak piszesz jest do :dupa: ...
sknerko - Wto Paź 11, 2016 08:54

prebenny napisał/a:
to jest radio i jego główną funkcją jest tuner FM, który jak piszesz jest do ...
Bo nie ma RDSu? przecież tu niektórzy chcą stacje zamiennik z takim radiem bez RDS i o ile pamiętam androidowe do rovera też jest pozbawione RDS i nikomu nie przeszkadza.
staniapl napisał/a:
Za free mam do wykorzystania suba z Primery P12 jakiś Blaupunkt - ale muszę się zorientować czy wejdzie pod siedzenie i rozpracować podłączenie bo tam nie ma chincha tylko wtyczką na pinach idzie zasilanie i sygnałowy
Nie pod siedzenie tylko przymocuj w bagażniku na środku tam gdzie jest fabryczna dziura do Harman Kardona i tylko otwór z maskownica w półce i będzie git.
longer86 - Wto Paź 11, 2016 09:07

sknerko napisał/a:
Nie pod siedzenie tylko przymocuj w bagażniku na środku tam gdzie jest fabryczna dziura do Harman Kardona i tylko otwór z maskownica w półce i będzie git.


Moim zdaniem lepiej wcisnąć sub w boczek bagażnika..

Zabieram się za to juz 3 rok... Harman mocno ogranicza przestrzeń a zabudowa boku częściowo zajmie przestrzeń pod wykladziną i uzyskamy regularne kształty przestrzeni ladunkowej ;)

prebenny - Wto Paź 11, 2016 09:11

sknerko olać RDS ale

staniapl napisał/a:
Radio FM
Tuner nie najwyższych lotów czasami potrafi zaszumieć, brak wsparcia RDS - wyświetla tylko częstotliwość stacji i to koniec.
Możliwość zapisu 9 stacji.


Biorąc pod uwagę, że mieszkam na zadupiu to jest niedopuszczalne :P

sknerko - Wto Paź 11, 2016 10:42

Co ma twoje zadupie do lokalizacji nadajników? on mieszka na wschodzie czyli jeszcze większym zadupiu Polski i czasem mu zaszumi a maja tam grubo rzadziej nadajniki

[ Dodano: Wto Paź 11, 2016 10:42 ]
longer86 napisał/a:
Moim zdaniem lepiej wcisnąć sub w boczek bagażnika..
Co racja to racja. Tam też jest Ok
staniapl - Sro Paź 12, 2016 23:48

prebenny napisał/a:
sknerko olać RDS ale

staniapl napisał/a:
Radio FM
Tuner nie najwyższych lotów czasami potrafi zaszumieć, brak wsparcia RDS - wyświetla tylko częstotliwość stacji i to koniec.
Możliwość zapisu 9 stacji.


Biorąc pod uwagę, że mieszkam na zadupiu to jest niedopuszczalne :P


Nie mam z tym problemu, dla mnie radio FM jest odskocznią od tego czego słucham w aucie, potrafi zaszumieć przy telebimie jednym u mnie w mieście, na starym CD80 było to samo.

Z drugiej strony należy pamiętać, że te radio kosztuje ułamek kwoty GMS-a lub czegoś markowego.

longer86 napisał/a:
staniapl, jak wrzucałem do jakiejś starej navi na win CE automapę to trzeba było edytować plik autostartu, który z automatu odpalał seryjną navi.

nie można tego jakoś do kompa podłączyć przez usb? i tam dostać się do plików...

jeśli udało by się to podpiąc do kompa i zajrzeć w pliki jak do pamięci przenośnej to zostało by tylko odszukać odpowiedni folder z tapetami i albo dorzucić własna lub podmienić...


Obawiam się, że nic z tego (ale sprawdzę dla pewności) bo wejście USB w radiu traktowane jest jako 'host' ;(


Czy posiada ktoś plik explorer.exe albo total comandera pod WinCE 5 gdybym odpalił explorera lub comandera zamiast programu nawigacji może dało by się dostać do plików.

sknerko - Czw Paź 13, 2016 11:25

staniapl plik explorer masz w swoim sprzęcie tylko musisz znać do niego ścieżkę, jak byś ją znał to ustaw tam gdzie do navi i powinien odpalić
szewski - Sro Paź 19, 2016 17:15

a jak się sprawuje sterowanie z kierownicy ?
franki01 - Sro Paź 19, 2016 18:29

Trzeba zrobić małą modyfikację (ja zrobiłem przejściówkę - koszt 5 zł). W r75 pin 2 i 3 jest podłączony do kierownicy, a radiu jest wyjście tylko z pinu 2 (5V). Pin 3 z wtyczki z samochodu trzeba podłączyć do uziemienia radia. Potem można zaprogramować w radiu przyciski z kierownicy i śmiga.

Tak nawiasem. Wie ktoś, czy te guziki do sterowania z kierownicy można jakoś odwrócić i wpasować w miejsce, gdzie powinny być guziki tempomatu (pomijając okablowanie)? Chciałbym zrobić sobie też guziki po prawej stronie kierownicy np. do mute, odbierania telefonu itp.

sknerko - Sro Paź 19, 2016 18:37

W radiu staniapl były dwa przewody o ile pamiętam i trzeba je było połączyć z tymi od kierownicy. W większość Chińskich radii trzeba jeden przewód kierownicy połączyć do radia a drugi do masy radia i po temacie. W niektórych trzeba zrobić dzielnik z rezystorów ale rzadko to się zdarza.
Wszystko powyższe dotyczy stacji z analogowym sterowaniem, jak jest cyfrowe po szynie to konieczny jest konwerter

krzysiekj24 - Czw Sty 19, 2017 21:30

Witam też nabyłem to radio nie wiem tylko jak podłączyć kamerkę, czy czerwony przewód od chinch żó łtego trzeba złączyć z tym różowym w radiu?
staniapl - Wto Sty 24, 2017 18:18

Z kostki ISO bodajże różowy jeśli na niego podasz +12 V radio przełącza się na kamerkę "Czincza" wpinasz w odpowiednie gniazdo z tyłu radia.

Kamerka również potrzebuje zasilania.

Ja zrobiłem tak, że +12 v dla kamerki i dla radia (do tego różowego radia) pojawia się po wbiciu wstecznego.

Gdyby ktoś miał takie samo radio i ma problem z "uciekającą godziną" + 5godzin do czasu chińskiego mam plik z firmware który naprawia ten problem.

karolak87 - Wto Lut 28, 2017 13:35

staniapl napisał/a:
Z kostki ISO bodajże różowy jeśli na niego podasz +12 V radio przełącza się na kamerkę "Czincza" wpinasz w odpowiednie gniazdo z tyłu radia.

Kamerka również potrzebuje zasilania.

Ja zrobiłem tak, że +12 v dla kamerki i dla radia (do tego różowego radia) pojawia się po wbiciu wstecznego.

Gdyby ktoś miał takie samo radio i ma problem z "uciekającą godziną" + 5godzin do czasu chińskiego mam plik z firmware który naprawia ten problem.


Witam. Posiadam to samo radio i u mnie występuje problem z ciągle zmieniającą się godziną. Czasami radio potrafi przywrócić sobie samo ustawienia do fabrycznych i na nowo trzeba wyszukiwać stacje. Mam także problem z kamerką cofania. Gdy radio jest wyłączone i wrzucę bieg wsteczny to jest Ok. Natomiast gdy radio jest włączone to przy wrzuceniu wstecznego obraz miga i w dodatku czarno-biały, gdy wyrzucę na luz i ponownie wsteczny już jest dobrze. Kolejny problem to taki, że kiedyś radio zaczęło ciszej grać no i po przywróceniu do ustawień fabrycznych zaczęło grać głośniej. Denerwujące jest też to, że jak jest cisza, np. nocna i chcąc posłuchać cichutko muzyki nie da się bo w skali od 1 do 40 jakie posiada radio na najniższym poziomie ''1" jest zdecydowanie za głośno (głośniki 4 Ohm).
Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu owych problemów.
Pozdrawiam

staniapl - Wto Lut 28, 2017 16:24

Cytat:
Witam. Posiadam to samo radio i u mnie występuje problem z ciągle zmieniającą się godziną.

Poprawione Firmware można pobrać:
http://catshare.net/sgONC7mFF3i6tfUC
Aby je wgrać należy plik *.img umieścić na karcie sd /sformatowaniej w fat32/ w katalogu głównym. Wyjąć obie karty z radia włączyć radio i PO uruchomieniu włożyć karte z firmware do gniazda TF. Po aktualizacji restart radia i gotowe.


Cytat:
Mam także problem z kamerką cofania.

Z tą którą dostałeś od chinola czy podłączałeś inną? U mnie chińska działa idealnie a kupiłem zapasową polską i na polskiej miałem identyczne objawy - wina kamerki 100% bo już to sprawdzałem.

Cytat:
Denerwujące jest też to, że jak jest cisza, np. nocna i chcąc posłuchać cichutko muzyki nie da się bo w skali od 1 do 40 jakie posiada radio na najniższym poziomie ''1" jest zdecydowanie za głośno (głośniki 4 Ohm).

Nic nie zrobisz, na ruskim forum jest schemat jak podłączają dodatkową rezystancję podobno pomaga - niestety w całym zakresie głośności.

longer86 - Wto Lut 28, 2017 16:58

Co do ostatniego... To czy oby radio nie ma funkcji glosnosci w zależności od prędkości?
ARTUR1983 - Wto Lut 28, 2017 17:10

Czy język polski można wgrać?
staniapl - Wto Lut 28, 2017 19:44

longer86 napisał/a:
Co do ostatniego... To czy oby radio nie ma funkcji glosnosci w zależności od prędkości?


Niestety nie ma takiej opcji

ARTUR1983 napisał/a:
Czy język polski można wgrać?


Nie można

karolak87 - Sro Mar 01, 2017 09:58

staniapl napisał/a:
Cytat:
Witam. Posiadam to samo radio i u mnie występuje problem z ciągle zmieniającą się godziną.

Poprawione Firmware można pobrać:
http://catshare.net/sgONC7mFF3i6tfUC
Aby je wgrać należy plik *.img umieścić na karcie sd /sformatowanej w fat32/ w katalogu głównym. Wyjąć obie karty z radia włączyć radio i PO uruchomieniu włożyć karte z firmware do gniazda TF. Po aktualizacji restart radia i gotowe.


Cytat:
Mam także problem z kamerką cofania.

Z tą którą dostałeś od chinola czy podłączałeś inną? U mnie chińska działa idealnie a kupiłem zapasową polską i na polskiej miałem identyczne objawy - wina kamerki 100% bo już to sprawdzałem.

Cytat:
Denerwujące jest też to, że jak jest cisza, np. nocna i chcąc posłuchać cichutko muzyki nie da się bo w skali od 1 do 40 jakie posiada radio na najniższym poziomie ''1" jest zdecydowanie za głośno (głośniki 4 Ohm).

Nic nie zrobisz, na ruskim forum jest schemat jak podłączają dodatkową rezystancję podobno pomaga - niestety w całym zakresie głośności.


Serdeczne dzięki kolego za firmware, mam nadzieję, że nie uwalę radia i problem z ciągle zmieniającą godziną zniknie :) Co do kamerki to zakupiłem z Aliexpress kamerę w ramce tablicy rejestracyjnej i do tego nadajnik + odbiornik. Patrzyłem na innej kamerce takiej co się montuje wiercąc otwór np. w zderzaku i objaw taki sam.

[ Dodano: Sro Mar 01, 2017 09:58 ]
Zainstalowałem to poprawione firmware i włączyłem GPS. Po wyłączeniu godzina się przestawiła o 5+ tak jak poprzednio. Odznaczyłem w ustawieniach opcje synchronizacji czasu przez GPS ale jeszcze nie sprawdzałem. W Automapie godzina była prawidłowa więc dlaczego mogło znowu przestawić czas na chiński?

staniapl - Sro Mar 01, 2017 21:09

karolak87 napisał/a:
Odznaczyłem w ustawieniach opcje synchronizacji czasu przez GPS ale jeszcze nie sprawdzałem.


Po zainstalowaniu tego Firmware w ustawieniach radia ma być Auto Sync GPS Time na OFF, i nie przestawi się nie ma uja :)

Jak Ci się sprawuje automapa na tym sprzęcie ? Ja zainstalowałem w sumie NavRoad i jestem zadowolony ale warto mieć alternatywę

Cytat:
Co do kamerki to zakupiłem z Aliexpress kamerę w ramce tablicy rejestracyjnej i do tego nadajnik + odbiornik. Patrzyłem na innej kamerce takiej co się montuje wiercąc otwór np. w zderzaku i objaw taki sam.


Czy dostałeś kamerę z radiem w zestawie ?? Powinna wyglądać jak




Ja też kupiłem zestaw Ramka do rejestracji z kamerą i miałem identyczny problem, a ta dostarczona z radiem działa bez zarzutu do dziś (ba nawet ma lepszą jakość).

Więc tą z ramki wydłubałem i zamontowałem tą chińską w ramce rejestracyjnej.

karolak87 - Sro Mar 01, 2017 22:17

[quote="staniapl"]
karolak87 napisał/a:


Jak Ci się sprawuje automapa na tym sprzęcie ? Ja zainstalowałem w sumie NavRoad i jestem zadowolony ale warto mieć alternatywe


AutoMapa sprawdzana na krótkich odcinkach jakieś 20km ale dawała sobie radę tak samo iGO Primo bez zawieszki. Tylko antenę musiałem dać w podsufitkę bo za radiem to słabo wyszukiwało satelity. Teraz jak włącze to od razu jest zasięg.

Cytat:
Czy dostałeś kamerę z radiem w zestawie ??


Niestety zamówiłem samo radio bez kamerki.
Teraz na Aliexpress za te pieniądze jest radio 2din model 8001 bardziej rozbudowane na podobnym firmware, 2 rdzeniowe i ma więcej wejść i wyjść. Żeby tak z androidem były tańsze to by mi odpowiadało :)
Ta kamerka co była w zestawie z radiem pasuje zamiast tej kamerki co jest w ramce tablicy?

staniapl - Czw Mar 02, 2017 08:19

Cytat:
AutoMapa sprawdzana na krótkich odcinkach jakieś 20km ale dawała sobie radę tak samo iGO Primo bez zawieszki. Tylko antenę musiałem dać w podsufitkę bo za radiem to słabo wyszukiwało satelity. Teraz jak włącze to od razu jest zasięg.


Czy w Auto Mapie muzyka przycisza się na czas mówienia lektora?
Ja mam antenę za radiem i działa zawsze :)

Cytat:
Ta kamerka co była w zestawie z radiem pasuje zamiast tej kamerki co jest w ramce tablicy?

Ma identyczne wymiary więc można ją tam wcisnąć oczywiście mocowanie nie pasuje plug play ale jak widać da się:)

Jak rozumiem z czasem się uporałeś ?

Powodzenia.

karolak87 - Czw Mar 02, 2017 08:28

Cytat:
Czy w Auto Mapie muzyka przycisza się na czas mówienia lektora?


Jak pojawi się jakiś komunikat bądź dźwięk to całkowicie się wycisza muzyka co trochę jest denerwujące, ale ostatnio używam Yanosika w telefonie a z nawigacji w radiu mało korzystam. Dlatego chyba bym wolał radio z Androidem :)
Taką kamerkę (jak z Twojego zdjęcia powyżej) wyczaiłem teraz na ALi za 5$ zobaczymy jak przyjdzie czy wartało :)

Jeśli chodzi o czas no to już jest ok:) Jeszcze raz dzięki za firmware ;)

KLIFord - Sob Mar 04, 2017 20:53

staniapl napisał/a:
Poprawione Firmware można pobrać:

Kolego trafiłem tu nie posiadając Rover'a ale przez te właśnie stacje multimedialne.
Sam posiadam wersje 8001 (zakładam, że jest to bliźniak w innej budzie)
Na początku będąc zadowolony teraz dostrzegam kilka wad...
- resetująca się godzina;
- słaba jakość połączenia BT (jakby lag na połączeniu);
- pobieranie kontaktów wysypuje się przy 100;

Czy mógłby kolega nakierować mnie skąd i jak złapał firmware do radia?
Dziękuję i pozdrawiam
KLIFord

staniapl - Sro Mar 08, 2017 11:33

KLIFord napisał/a:
staniapl napisał/a:
Poprawione Firmware można pobrać:

Kolego trafiłem tu nie posiadając Rover'a ale przez te właśnie stacje multimedialne.
Sam posiadam wersje 8001 (zakładam, że jest to bliźniak w innej budzie)
Na początku będąc zadowolony teraz dostrzegam kilka wad...
- resetująca się godzina;
- słaba jakość połączenia BT (jakby lag na połączeniu);
- pobieranie kontaktów wysypuje się przy 100;

Czy mógłby kolega nakierować mnie skąd i jak złapał firmware do radia?
Dziękuję i pozdrawiam
KLIFord


Jeżeli kolego chcesz pośledzić co aktualnie rosjanie robią z tym radiem
Zerknij temat:
Kod:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=786295

Mewalp - Sro Mar 08, 2017 22:58
Temat postu: Logo startowe
Witam tez posiadam stacje 2din dlatego chcoałbym zapytać kolegów ktore już je posiadaja o jedna rzecz. Jak zmienić logo startowe przy włączaniu mam inny model radia bo 7060b i w ustawieniach przy opcji logo wlącza misie klawiatura jakbym musiał wpisać jakiś PIN lub kod cyfrowy żeby wejść w tą opcję. Pomożecie?>?
staniapl - Czw Mar 09, 2017 08:26

Jest kod serwisowy 1918 spróbuj
Mewalp - Pią Mar 10, 2017 14:46

Witam, jednak ten kod nie działa jakies inne pomysły jak to zrobic?
SyntaX - Pią Mar 10, 2017 21:10

Czy ktoś z Was używa może takiej stacji:
http://www.jula.pl/catalo...-stereo-610151/

Cena wydaje się bardzo atrakcyjna a ja z kolei audiofilem nie jestem.

Szukam czegoś z funkcją BT bo dużo rozmawiam na telefonie oraz z opcją kamery cofania.
Sprzedawca twierdzi że radio oferuje też funkcje rejestratora po podpięciu kamerki.
W sumie nie głupie jedna do parkowania druga podczas jazdy do rejestrowania trasy.

Jest też opcja tunera DVB-T

franki01 - Sob Mar 11, 2017 13:57

Miałem okazję sprawdzać jakość zestawu głośnomówiącego przez BT w kilku chinolach (w tym u mnie) i jakość dość kiepska. Dogadać się można w czasie postoju, natomiast w czasie jazdy rozmówca często nie może nas zrozumieć - nawet przy takim wygłuszeniu jakie oferuje R75. Zostałem przy zestawie słuchawkowym.
staniapl - Sob Mar 11, 2017 15:55

Mewalp napisał/a:
Witam, jednak ten kod nie działa jakies inne pomysły jak to zrobic?


Spróbuj również 1983 lub 0000 - jeżeli nie przejdzie to musisz się zwrócić do sprzedawcy.


SyntaX napisał/a:
Czy ktoś z Was używa może takiej stacji:
http://www.jula.pl/catalo...-stereo-610151/

Cena wydaje się bardzo atrakcyjna a ja z kolei audiofilem nie jestem.

Szukam czegoś z funkcją BT bo dużo rozmawiam na telefonie oraz z opcją kamery cofania.
Sprzedawca twierdzi że radio oferuje też funkcje rejestratora po podpięciu kamerki.
W sumie nie głupie jedna do parkowania druga podczas jazdy do rejestrowania trasy.

Jest też opcja tunera DVB-T

Masz okazję podjechać do Juli i usłyszeć ten 'cud' sprawdzić od razu jakość połączenia.
Radio najprawdopodobniej ma jedno złącze Video więc nie podłączysz jednocześnie kamery i rejestratora.

franki01 napisał/a:
Miałem okazję sprawdzać jakość zestawu głośnomówiącego przez BT w kilku chinolach (w tym u mnie) i jakość dość kiepska. Dogadać się można w czasie postoju, natomiast w czasie jazdy rozmówca często nie może nas zrozumieć - nawet przy takim wygłuszeniu jakie oferuje R75. Zostałem przy zestawie słuchawkowym.


Potwierdzam, rozmówca słyszy echo - można to rozwiązać dokupując mikrofon na złącze 3,5 z tyłu radia.

franki01 napisał/a:
nawet przy takim wygłuszeniu jakie oferuje R75.


Uważam, że wcale nie jest jakoś ponadprzeciętnie dobre.

Mewalp - Sob Mar 11, 2017 19:44

Witam, kod 1983 rozwiazał moj problem:) ustawiłem sobie logo forda:) jednak teraz mam drugi problem. Razem z radiem była kamera i po podłączeniu swieci sie podseietlenie kamery i swiatło wsteczne tylko ze ciemniej. Po wrzuceniu R lampa podswietlenia kamery zaczyna swiecic mocniej i swiatlo wstecznego tez swieci normlanie. A druga sprawa czy po wrzuceniu wstecznego nie wazne czy to na Fm czy odtwarzaczu audio lub wideo zawsze powinien pokazac sie obraz z kamery? U mnie nie pokazuje sie zawsze tylko podczas opcji DVR wlaczonej na ON i odtwarzaczu naudio w tle z tyłu.
staniapl - Nie Mar 12, 2017 19:15

Mewalp napisał/a:
Witam, kod 1983 rozwiazał moj problem:) ustawiłem sobie logo forda:) jednak teraz mam drugi problem. Razem z radiem była kamera i po podłączeniu swieci sie podseietlenie kamery i swiatło wsteczne tylko ze ciemniej. Po wrzuceniu R lampa podswietlenia kamery zaczyna swiecic mocniej i swiatlo wstecznego tez swieci normlanie. A druga sprawa czy po wrzuceniu wstecznego nie wazne czy to na Fm czy odtwarzaczu audio lub wideo zawsze powinien pokazac sie obraz z kamery? U mnie nie pokazuje sie zawsze tylko podczas opcji DVR wlaczonej na ON i odtwarzaczu naudio w tle z tyłu.


Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.

Masz coś źle podłączone. Skoro podświetlenie kamery świeci Ci się zawsze. Aby działało tak jak należy to po wbiciu wstecznego na PIN 9 w radiu oraz zasilaniu kamery ma być +12 V.

Z twojej wypowiedzi można wnioskować że kamera zasilana jest cały czas a dopiero po wstecznym podawane jest +12 na PIN9 w radiu.

Kamera włącza się zawsze niezależnie czy słuchamy radia, z karty SD Navigacji ..
Nawet jak radio jest wyłączone to wbicie wstecznego włącza radio i po wrzuceniu na luz wyłącza.

czesiu111 - Czw Mar 30, 2017 22:15

Witam zakupiłem takie radio

w samochodzie wygląda tak

Jeśli chodzi o dźwięk super głośniki dają rade jest bas są tony wysokie gra naprawdę super kamera działa rewelacyjnie i w dzień i w nocy nawigacja też jest ok wgrałem na kartę automapę i śmiga dołączone było igo bluetooth działa nikt nie marudzi że zła jakość połączenia wiec jest ok nie podłączyłem sterowania z kierownicy ale to z braku czasu muszę poczytać co i jak jest pare mankamentów ale jak nie opanuje to napisze co i jak ogólnie ocena 9/10 warto zmienić dla samego dźwięku " ramka i przejściówki 100 zł "

karolak87 - Pią Kwi 28, 2017 12:30

Koledzy takie pytanie odnośnie 7021G. Mam problem z plikami MP3 wrzuconymi na pendrive. Kiedyś jak dorzucalem sobie nowe piosenki to miałem po kolei na końcu folderu jako najnowsze, a teraz jak coś dodam nowego to te piosenki są porozrzucane. No i teraz pytanie: czy jest możliwość posortowanie tych plików wg.daty dodania bądź alfabetycznie za pomocą radia?a moze za pomocą komputera? Pozdrawiam
Mewalp - Pią Maj 05, 2017 10:09

staniapl, Witam przepraszam ze nie odpowiedziałem na Twoje pytanie. wziąlem sie teraz za podłączenie tej nieszczesnej kamery. po przekreceniu zapłonu mam na wstecznym zawsze napiecie 4.7v dlatego swieci mi sie podswietlenie kamery zawsze. Ale po co są te dwaczerwone kable które wychadza od wtyczek w kablu wideo? Takie cośzdjecie kabli te czerwone sterujące (remote).
tuners - Pią Maj 05, 2017 20:55

remote podłączasz do radia pod "revers" wsteczny żeby radio dostało informację ze został wbity wsteczny ( tak przynajmniej w gms jest)
bielas50 - Pią Maj 26, 2017 12:20

Hello pany i panowie zamówiłem kilka dni temu radyjko z pierwszego postu czyli 7021G mam pare pytań
1 jak wygląda instalacja nawigacji map itp. Co jest dostepne dla tego modelu i gdzie to znajde, tylko licencjonowane mapy czy jest szansa na te drogie
2 Jak to wygląda z instalacją fabrycznego pilota auta (mam lagune ii) ile kabelkow jest do sterowania
3 Jest szansa na przesylanie obrazu ze smartfona bądź instalacja jakiegoś oprogramowania
Jaka karta do muzyki i jaka do map

[ Dodano: Pią Maj 12, 2017 14:20 ]
karolak87 napisał/a:
Koledzy takie pytanie odnośnie 7021G. Mam problem z plikami MP3 wrzuconymi na pendrive. Kiedyś jak dorzucalem sobie nowe piosenki to miałem po kolei na końcu folderu jako najnowsze, a teraz jak coś dodam nowego to te piosenki są porozrzucane. No i teraz pytanie: czy jest możliwość posortowanie tych plików wg.daty dodania bądź alfabetycznie za pomocą radia?a moze za pomocą komputera? Pozdrawiam

Spróbuj na kompie
PPM sortuj według... I tam masz, alfabetycznie od daty dodania i więcej

[ Dodano: Pią Maj 12, 2017 16:24 ]
staniapl, hej odezwij sie w temacie bo widzę że już co nieco pracowałeś :)

[ Dodano: Pią Maj 26, 2017 12:20 ]
Więc moje 7021G dotarło w papierach wpisane 2USD bez cła czy vatu

ARTUR1983 - Czw Cze 22, 2017 18:27

Jak wcisnęliście radio 7120 w ramkę rovera 2 din ? Przecież ona jest za mała?
sknerko - Czw Cze 22, 2017 21:29

radio nie przechodzi od przodu, tylko jest przyciśnięte ramką

[ Dodano: Czw Cze 22, 2017 21:29 ]
poszukaj mojego tematu o montażu GMSa

staniapl - Pią Cze 23, 2017 00:46

sknerko napisał/a:
radio nie przechodzi od przodu, tylko jest przyciśnięte ramką

[ Dodano: Czw Cze 22, 2017 21:29 ]
poszukaj mojego tematu o montażu GMSa


jeśli się ma zwinne paluszki i przypiłuję ramkę to wchodzi w ramkę.

Zresztą widać zna zdjęciach w pierwszych postach.

Trzeba przypiłować góra / dół ok - 0,5 cm

sknerko - Pią Cze 23, 2017 09:27

staniapl, tylko po co? przymocować do ramki od tyłu i tyle, ja bym nie rzeźbił.
halik - Wto Cze 27, 2017 23:30

Panowie,
kupiłem takie radio, dziś zamontowałem testowo i okazało się, że nie potrafię ustawić tak, żeby słuchać radia i mieć włączony gps.
Czy to normalne w tym radiu ? Poza tym super, ale ten mankament dyskwalifikuje ten gadżet :(

bielas50 - Wto Paź 31, 2017 19:41

Jesli chodzi o gps tez mi nie grala muzyka, mam problem zaunstalowalem aktualizacje, okazalo sie ze mam chyba jakas nowsza wersje dotyk sie poprzestawial nie szlo skalibrowac oraz znikl dzwiek pomyslalem ze zle sie wgralo wiec od nowa pliki na kawke i nagke w trakcie instalacji radio sie wylaczylo i nie chce sie wlaczyc lampka na plycie glownej sie swieci poczatku wlaczenia ale jest czarno ekran i cisza
ARTUR1983 - Sob Lis 11, 2017 11:33

Panowie czy ktoś zamawiał stację multimedialną z alliexpress ale z opcja dostawy z Niemiec? Czy wtedy cło vat będzie?
t0mi - Pon Sty 15, 2018 23:01

Siema,

Otrzymałem radio 2 DIN o modelu 7018B - trochę starszy model niż w temacie. Zdemontowałem stare radio i podłączyłem nowe (plug&play) kostki pasują - mam jednak 3 problemy (które pewnie pojawią się niedługo):

1. (Już się pojawił) - Podłączenie kamery cofania - dostałem w zestawie
Otóż z dołączonego zdjęcia jak mniemam PIN nr. 9 obecnie pusty (nie ma wypuszczonego żadnego kabla - w fabrycznej instalacji, w dołączonych przejściówkach jest) jest zasilaniem + 12 V do kamerki (powinienem podłączyć cały czerwony z kamerki) drugi z kamerki czarno/czerwony to masa - następnie żółta wtyczka idzie do gniazda CAMIN - i w tej żółtej wtyczce cienki czerwony kabel to "sygnał" do włączenia kamerki - mam zamiar podłączyć do żarówki wstecznego do + i masy, żeby zamknąć obwód - CZY MOJE ROZUMOWANIE JEST POPRAWNE ?

SCHEMAT


2. Zasilanie anteny - muszę dokupić nowe wejście antenowe z bolczykiem
Czy są jakieś egzemplarze z wypuszczonym kablem na zasilanie ?, które jak mniemam powinno trafić pod PIN 11 ?

wtyczka męska
3. Sterowanie z kierownicy

Które kable z instalacji fabrycznej tyczą się sterowania z kierownicy ? Kable te (kabel powinienem podłączyć pod drugi to masa ?

sknerko - Sob Sty 20, 2018 13:19

t0mi, a motujesz to w R75?
staniapl - Sob Lut 10, 2018 21:47

Jeśli potrzeba pomocy pisać na PW lub maila stanczukmarcin[at]gmail.com