Zobacz temat - [R200] bicie kierownicy podczas kręcenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] bicie kierownicy podczas kręcenia

seraph - Czw Paź 13, 2016 16:51
Temat postu: [R200] bicie kierownicy podczas kręcenia
Co może być przyczyną bicia kierownicy podczas skręcania?

Nie ważne czy w lewo czy w prawo powyżej połowy obrotu kierownicą zaczyna nią szarpać jakby coś ze wspomaganiem było nie tak. Jeszcze całą drogę do pracy było ok, a przy parkowaniu zaczął się cyrk.
Kręciłem na postoju w obie strony do oporu i szarpie. Po zgaszeniu silnika przy kręceniu nic nadzwyczajnego poza zwykły opór nie wyczuwam. Zajrzałem po maskę to tylko jakby się poziom płynu wspomagania podniósł o ~1cm. Pompa pracuje cicho. Silnik podczas kręcenia pracuje równo.

Pasek klinowy się ślizga? A może zatarte łożysko amortyzatora może dawać taki efekt?

maniek6 - Nie Lis 06, 2016 14:46

Kolego sprawdź przeguby.
seraph - Nie Lis 06, 2016 16:51

Na postoju przeguby? Od miesiąca w zasadzie problem się nie powtórzył, więc nawet nie miałem okazji zajrzeć pod maskę podczas szarpania.
herobot - Pią Lis 11, 2016 12:53

A padało jak się tak działo ? Jak tak to możesz brać pasek pod uwagę :)
seraph - Pią Lis 11, 2016 18:06

O rzesz nie pamiętam, ale to bardzo możliwa opcja, bo po drodze do pracy mam wielką kałużę po deszczu i czasem nie wyhamuje na tyle na ile trzeba.
A to jest oznaka kończącego się paska czy to normalne, że mokry może się poślizgać?

herobot - Sob Lis 19, 2016 21:19

seraph, Zależy trzeba sprawdzić lecz wyminić nie zaszkodzi gdyż to nie duże pieniądze :) . Ja tak miałem w Gulfie 3 jak padało (brak dolnej osłony silnika) , że jak skręcałem to tak nagle czasami wspomaganie robiło OFF w najmniej oczekiwanym momencie i trzeba było targać sie z kierownicą na rondzie :D ( nie polecam nie przyjemne uczucie) . Jeszcze czy Ci pasek piszczał . Ja bym najbardziej modlił się na Twoim miejscu żeby to jednak był ten pasek :P
radek25 - Czw Lis 24, 2016 13:15

też zdiagnozowałbym pasek - przerabiałem to u siebie, nie dość że stary to jeszcze wylało mi się trochę płynu na niego i efekt taki jak opisujesz, szarpanie kierownicy.