Zobacz temat - [R214Si] Silnik nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Silnik nie odpala

roccco1 - Czw Paź 13, 2016 19:49
Temat postu: [R214Si] Silnik nie odpala
Witam mam problem, który na tym forum pojawiał się już kilka razy jednak nie jestem pewny do pewnej części na której ewidentnie słychać jakieś zwarcie:



Dziś rano kiedy jechałem żonę odwieść do pracy po niespełna 100 metra zgasnął mi silnik próbowałem odpalić kilka razy ale to nic nie dało..Odczekałem kilka godzin i spróbowałem ponownie lecz efekt ten sam czyli rozruch jest ale nie chce odpalić..
Odłączyłem Palec zapłonowy od jednej z świec i nie ma iskry.
Wyczytałem, że to prawdopodobnie cewka, która znajduję się za silnikiem i najlepsze dojście jest od dołu....Jednak nie pokoi mnie właśnie ta część, o której pisałem z samego początku. Bo raczej ta cześć to nie cewka czy mylę się ?? ??

seraph - Czw Paź 13, 2016 20:14

To jest silnik krokowy i on normalnie wydaje takie brzęczące dźwięki ;)

Cewka jest przymocowana z tyłu silnika pod kolektorem dolotowym i połączona kablem z kopułką zapłonową po prawej stronie. W pierwszej kolejności sprawdziłbym właśnie kopułkę i palec.
Jest na forum temat o tym jak wymienić cewkę na zupełnie inną i umieścić ją w miejscu mniej narażonym na wilgoć.

AndrewS - Pią Paź 14, 2016 22:37

roccco1 napisał/a:
do pewnej części na której ewidentnie słychać jakieś zwarcie:


Silnik krokowy nie powinien wydawać dźwięku cały czas, przynajmniej tak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi.
Słychać go np. chwilę po przekręceniu zapłonu, lub chwile po wyłączeniu zapłonu.
Przy czym chwila to 2-3 sekundy

robsson78 - Sob Paź 15, 2016 19:58

Miałem to samo w 8V
Pomogła wymiana kopułki i palca rozdzielacza.
Jeśli powodem jest właśnie to....... wymiana dziecinnie prosta gorzej z diagnozą :???:

seraph - Sob Paź 15, 2016 20:14

Czasem wystarczą oględziny, bo np kopułka jest pęknięta, albo elektrody skorodowane okrutnie. Nie zdejmiesz to się nie dowiesz.
roccco1 - Pią Paź 21, 2016 21:03
Temat postu: Re:
To jednak nie to...Mechanik wymienił Cewkę zapłonową ponieważ była słaba iskra na świecach... Teraz iskra jest mocna lecz silnik dalej nie odpala... W dodatku nie potrafi połączyć się z komputerem...może macie jeszcze jakieś pomysły???
seraph - Sob Paź 22, 2016 08:48

Jeśli iskra jest to brakuje mu paliwa do odpalenia. Słyszysz pompę jak przekręcasz kluczyk? Przydałoby się sprawdzić ciśnienie paliwa.
Skoro nie chce się połączyć z komputerem to też może być przyczyna i najlepiej byłoby podmienić komputer i spróbować. Może też być tak, że pompa się nie załącza właśnie przez komputer, bo immo blokuje właśnie ją.

BigBoyPL - Sob Paź 22, 2016 21:19

seraph, a teraz powiedz jak w prosty sposób podmienić ecu :)
AndrewS - Sob Paź 22, 2016 21:51

No jak, wystarczy przelutować z jednego do drugiego układ odpowiadający za immo jakiś EPROM czy cuś :mrgreen:
seraph - Sob Paź 22, 2016 23:10

Ano immo. Zapędziłem się trochę :oops:
roccco1 - Nie Paź 23, 2016 10:32
Temat postu: Re
Pompa paliwowa działa dobrze...Co do Komputera, mechanik nie potrafi się do niego dostać systemowo...w poniedziałek ma do niego podjechać jakiś znajomy ze starszym systemem...tak mi powiedział...
ADI-mistrzu - Nie Paź 23, 2016 10:54

Mechanik wymienił samą cewkę czy także panel i kopułkę rozdzielacza?
Czy sprawdził czy wtryskiwacze są kluczowane/podają paliwo?
Sprawdził ciśnienie w listwie wtryskowej?
Czy próbował odpalić na wciśniętym pedale gazu?

Sprawdzając te rzeczy można zlokalizować przyczynę i bez komputera.