Zobacz temat - [620SDI] Po wrzuceniu biegu brak jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620SDI] Po wrzuceniu biegu brak jazdy

Kam971 - Czw Paź 20, 2016 15:31
Temat postu: [620SDI] Po wrzuceniu biegu brak jazdy
Witam, zakładam ten temat bo czegoś takiego na forum jeszcze nie było a mianowicie chodzi mi o to że dziś gdy zaparkowałem auto i za kilkanaście minut chciałem nim znowu pojechać to auto nie reagowało na żaden bieg, dodam że wybierak jest ok bo sam go ostatnio robiłem i biegi wchodzą ale jak już wejdą to słychać hurgotanie i auto wgl nie jedzie, dodam że troche strzelało mi ostatnio z lewego przegubu i czasami podczas jazdy np. 90km/h przy puszczeniu całkowicie pedału gazu licznik spadał do 30km/h. Moim zdaniem mógł paść ów lewy przegub lub mechanizm różnicowy ale niepokoi mnie jedna rzecz, że hurgocze z okolic skrzyni po tym jak wrzuce bieg i próbuje ruszyć, dodam jeszcze że jak mnie holowano to z pod kół wydobywały sie metaliczne odgłosy. Prosze o waszą szybką diagnoze a sam zaraz zabieram sie do oględzin.
Remigiusz - Czw Paź 20, 2016 15:37

Wysprzeglik padł pewnie.
Kam971 - Sob Paź 22, 2016 21:14

Prawy przegub zewnętrzny sie rozsypał, dziwna sprawa bo ten akurat był dobry, może pierścień zabezpieczający poszedł i sie półoś z niego wysuneła a dalej to już poleciało

[ Dodano: Sob Paź 22, 2016 21:14 ]
Mam jeszcze takie pytanko, jaki ściągacz zaproponowalibyście do wyjęcia sworznia dolnego?

natsu9 - Nie Paź 30, 2016 21:52

Kam pewnie już naprawiłeś ale jak nie masz ściągacza to wystarczy odkręcić wahacz 2 śrubki więcej a nie cierpi sworzeń ;)
Kam971 - Pon Paź 31, 2016 21:29

już po sworzniu, ale miałeś racje, nawet jak by se uparł to wystarczy górny odkręcić i wychodzi bez mniejszych oporów a teraz muszę dolny wymieniać na nowy :D