Zobacz temat - [freelander] tylny napęd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] tylny napęd

darek22 - Sob Paź 29, 2016 10:31
Temat postu: [freelander] tylny napęd
Witam . Panowie mam taki problem, padł mi tylny naped w freelandeze . Podnosiłem go w domowych warunkach w celu sprawdzenia napedu( podnoszac tył i krecąc tylnim kołem cały wał kreci sie bardzo luźno aż do wejscia w ird . natomiast podnoszac przód kreca sie tylko przednie koła a wał nawet nie drgnie . czy mógłby ktos cos doradzic? , mam nadzeje ze to nie czarny scenarjusz ird :cry:
zdzichu - Sob Paź 29, 2016 19:53

Niestety, sam odpowiedziałeś na pytanie. Spuść olej z IRD i zobacz co wyleci. Wymontuj wał, następnie wałek wychodzący z IRD. No i pewnie visko sklejone.
SyntaX - Nie Paź 30, 2016 14:51

zdemontuj to z auta i poślij do mnie.
Zajmuję się regeneracją sprzęgieł wiskozowych i mogę ocenić stan IRD w razie czego pomóc w reanimacji albo zorganizować drugi sprawny.
Zależy co się uszkodziło.

darek22 - Pon Paź 31, 2016 12:58

Panowie dzieki wielkie za rade .jesli bede szukał pomocy odezwe sie napewno .a tymczasem będę działał to co radzicie

[ Dodano: Pon Paź 31, 2016 12:58 ]
Sorry że pisze w tym temacie ale wyskoczył kolejny problem w samochodzie . mianowice kierunki raz działaja a raz nie, niekiedy to klikanie kierunków jest spowolnione, przerywane tak jakby przerywacz sie zacinał . co poradzicie? wymienic cały pzrełacznik czy problem jest gdzies indziej.