Zobacz temat - [MG ZR] Abs przy 200km/godz.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Abs przy 200km/godz.

wolftek - Nie Paź 30, 2016 13:25
Temat postu: [MG ZR] Abs przy 200km/godz.
Chciałem sprawdzić ile pójdzie i depnąłem ,autostrada pusta ,asfalt suchy, jechałem 200km/g i po jakiś 5 minutach zaświeciły się lampki ABS i hamulca ,zjechałem na parking wyłączyłem motor .Po uruchomieniu lampka hamulca nie świeciła natomiast lampka Abs zgasła dopiero po 2minutowym postoju oraz przejechaniu ok 100m.Pytanie co może być przyczyną takiego zachowania?.Komputer świruje bo prędkość maksymalna dla tego modelu to jest chyba 184km/g ,czy może coś innego?.O co chodzi?
Rademenez_ - Nie Paź 30, 2016 14:10

Witam. Objawy mogą wskazywać na uszkodzenie którejś koronki ABS. Choć u mnie nie dobrze wywarzone koła włączały lampkę ABS przy ok 160km/h. Po wymianie felg po 1 zniknęły jakiekolwiek wibracje na kierownicy, a po 2 do V max ABS się nie zaświeca.
wolftek - Nie Paź 30, 2016 22:57
Temat postu: [MG ZR] Abs przy 200km/godz.
Kółka wywarzane po wymianie tydzień temu ,pierścienie sprawdzane 2 mies . temu wymieniona piasta prawy tył (pierścień szczerbaty).więc o co chodzi?.
Rademenez_ - Nie Paź 30, 2016 23:10

Można jeszcze pomierzyć czujniki ABS. Wyczyścić wtyczkę przy pompie ABS. Sprawdzić czystość pierścieni ABS na półosiach i odległości czujników od pierścieni. Możliwe też , że z samym sterownikiem ABS,u coś jest nie tak.
bociannielot - Pon Paź 31, 2016 10:32

wolftek napisał/a:
Komputer świruje bo prędkość maksymalna dla tego modelu to jest chyba 184km/g ,czy może coś innego?
zdecydowanie o coś innego musi chodzić :)

[ Dodano: Pon Paź 31, 2016 10:32 ]
wolftek napisał/a:
200km/g
200 kilometrów na gram :bezradny:
ADI-mistrzu - Pon Paź 31, 2016 14:27

Objawy jak przy gubieniu sygnału.
Jeśli podniesiesz samochód z przodu i pozwolisz aby jedno koło się kręciło to ABS w końcu zaświeci błąd. Po przejechaniu właśnie kilkudziesięciu metrów ginie.

Być może przy wyższych obrotach komputer ABS już nie wyrabia (chodź to mało prawdopodobne) w zliczaniu impulsów i zauważa pewną desynchronizację.

Myślę że bez podłączenia auta pod kompa za wiele się nie zdziała...
Masz 2005r. więc eOBD w pakiecie, układ iCAR przez BT dobrze czyta nasze auta więc polecam się zapatrzeć.

Felipe987 - Pon Paź 31, 2016 16:04

A wszystkie opony mają taki sam rozmiar?
wolftek - Pon Paź 31, 2016 19:22
Temat postu: [MG ZR] Abs przy 200km/godz.
Do bocian nielot. A z tobą co?.Zły dzień miałeś czy inteligentny inaczej bo że nielot to raczej wiadomo.
Raptile - Pon Paź 31, 2016 20:02

Spokój.....