Zobacz temat - [MG ZS 180] Gdzie kupię filtr powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS 180] Gdzie kupię filtr powietrza

Jacek176 - Sro Lis 02, 2016 19:10
Temat postu: [MG ZS 180] Gdzie kupię filtr powietrza
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem MG ZS 180 i już zderzyłem się z pierwszymi trudnościami związanymi z posiadaniem nietypowego auta :(
Mieszkam w Sochaczewie (50km na zachód od Wa-wy) i obszedłem już 3 sklepy motoryzacyjne oraz dwie hurtownie (Intercars i AutoPartners) i NIGDZIE nie było możliwości kupna ani nawet zamówienia filtra powietrza do tego auta :(
Jakieś podpowiedzi gdzie można go dostać?

sknerko - Sro Lis 02, 2016 21:33

a pytałeś o filtr do rovera 45 V6?
Jacek176 - Sro Lis 02, 2016 22:20

Tak, właśnie po przewertowaniu internetu doszedłem, że w MG ZS 180 jest taki sam filtr jak w Roverze 45 2.0 V6. Cena w Intercarsie 107PLN :|
To, że w silniku 2.5 jest taki sam dolot jak w 2.0 oraz cena zwykłego filtra rozwiązała mój dylemat "oryginalny filtr czy stożek" ;)
Właśnie już zamówiłem sotżek AEM :P

ADI-mistrzu - Czw Lis 03, 2016 06:47

Jacek176 a wiesz że stożek odbiera moc? To bujda na resorach, tylko pogorszą się parametry.
sknerko - Czw Lis 03, 2016 08:11

Jacek176 no to stopa przestrzelona ;P nie dość że 2.5 nie trzyma mocy fabrycznej to jeszcze stożkiem chcesz mu odebrać z 15 KM?

[ Dodano: Czw Lis 03, 2016 08:11 ]
Najlepszym rozwiązaniem jest wkładka sportowa w miejscu standardowego filtra najczęściej firmy K&N idzie kupić

ADI-mistrzu - Czw Lis 03, 2016 08:28

Po za tym moim zdaniem 100zł raz na rok czy półtora to nie tragedia...
Jacek176 - Czw Lis 03, 2016 09:25

A ile takich przypadków było w których po założeniu stożka moc spadła? Macie jakieś linki?
Czytałem o jednym przypadku, w którym kolega z forum robił testy na hamowni ale nie mogę znaleźć tego wątku.
Przetestuję auto G-techem przed zmianami i po zmianach i jak będzie gorzej to trzeba będzie kombinować z porządną izolacją cieplną i dolotem zimnego powietrza.

ADI-mistrzu - Czw Lis 03, 2016 09:52

Jacek176 to nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje, zmieniasz charakterystykę układu dolotowego, dlatego jest spadek mocy. Nie zawsze powiększanie średnicy daje dobre efekty, a co z rezonansem? W autach są puszki rezonansowe dopasowane do układu, zmodyfikujesz ją?
Robienie przelotu z wydechu w wolnossącym to także strata koni.

A zimne powietrze skąd? Z dołu zderzaka?

sknerko - Czw Lis 03, 2016 10:29

oprócz markzo jeszcze chyba 2 lub 3 osoby to zmierzyły na hamowni (raz na zlocie), ja sprawdziłem to na sobie ale w K-serii 1.8 w Freelanderze, rozbiłem puszkę rezonansową i moja żona się zaczęła dziwić czemu auto zamuliło (a ona jeździ spokojnie) po wymianie na nową moc wróciła. Tu nie o temperaturę powietrza w dolocie idzie a o jego geometrię czyli długość, rezonans itd. i tak samo w Freelu potwierdziłem u siebie to co pisze o wydechu w wolnossącym ADI-mistrzu, wywalenie kata = utrata mocy.
bociannielot - Czw Lis 03, 2016 12:28

nie no montuj stożek, stożki spoko są, super sportowy dźwięk do v6, super tuning :)
Jacek176 - Czw Lis 03, 2016 12:35

Pokombinujemy i zobaczymy co z tego wyniknie. No tuning no fun ;)
Kilka lat temu udało mi się zbudować najszybszą wolnossącą Mazdę 1.8 w Polsce (objeżdżającą większość Mazd 2.5 V6) to może w MG też jakoś uda mi się nie zabrać mu koni ;)

A testował ktoś w PL taki patent?
http://forums.xpowerforum...ead.php?t=41234

EDIT: poczytałem temat Markzo i przekonałem się ;) Zostaję przy serii. Kupiłem w Intercarsie ostatnią sztukę w Polsce :lol:

el_arturro - Nie Wrz 27, 2020 12:21

(usunąć - nie doczytalem editu)
Jacek176 - Nie Paź 04, 2020 18:35

Jak już ktoś odgrzebał kotleta ;) to podpowiem jakby ktoś miał problem ze znalezieniem tego filtra. Na allegro bez problemu można dostać, kupuję regularnie. Trzeba szukać "Knecht LX 1085"
rooshyo - Nie Paź 11, 2020 19:14

Dokładnie taki filtr pasuje. A z mojego doświadczenia wynika, że od rovera 45 (RT) nie pasuje, jest ciut grubszy.