Zobacz temat - [R75] Pierwszy problem z klimatyzacją! K-BUS - Błąd FC 12
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pierwszy problem z klimatyzacją! K-BUS - Błąd FC 12

keda - Sob Lis 05, 2016 16:54
Temat postu: [R75] Pierwszy problem z klimatyzacją! K-BUS - Błąd FC 12
Witam

Napotkał mnie bardzo dziwny problem z klimatyzacją.

Wszystko pojawiło się po tym jak lutowałem od strony kierowcy w kostce przewody od szyb (bo nie działały).

Nagle po odpaleniu samochodu i włączeniu panela klimatyzacji w miejscu gdzie wskazana jest temp. wyskoczył znaczek "ER" oraz nie działa przycisk obiegu powietrza (ta strzałeczka) oraz podgrzewanie tylnej szyby.

Jestem świadom tego że kostka kabli w słupku ma niewielki związek z klimą.

Test klimatyzacji wskazał błąd FC 12 - z tego co wyszukałem na forum, ma to związek z magistralą k-bus.

Po diagnostyce TOAF, program w BCU wskazał poniższe:
"Wyjście sterowania nawiewu powietrza, oraz wyjście sterowania powietrza recyrlkulowanego".


Proszęo poradę gdzie powinienem szukać problemu, mam rovera od 6 lat i pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.

Pozdrawiam.

MaReK - Sob Lis 05, 2016 20:13

No wygląda jakbyś nie wpiął wtyczki od BCU. Ew. zrobiłeś jakąś zworę podczas lutowania i BCU szlag trafił :) Popraw wtyczki przy BCU, a jeśli ich nie ruszałeś rozłącz swoje dzieło kabelkowe. Ew. sprawdź jeszcze bezpieczniki nad nogami pasażera.
longer86 - Sob Lis 05, 2016 21:26

Spróbuj wszystko zresetować, zdarzył mi sie przypadek ze cos nie dzualalo i pomogło odpięcie akumulatora i od tego bym zaczął
keda - Nie Lis 06, 2016 12:03

Jak rozlutuje to przestaną szyby działać bo lutowalem je dwa tygodnie temu i klima chodziła przez ten czas, ,ale zauważyłem też że jeszcze jeden jest przerwany i też go zlutowałem, i właśnie wtedy przestalo to chodzić... rozciąłem kabel spowrotem i dalej to samo. Wątpię żeby kable które wchodzą do panelu sterowania szybami miały związek z ogrzewaniem tylnej szyby czy z powietrzem recyrkulowanym.

Wtyczki sprawdziłem jest wszystko wpięte, reset aku nie pomóg. :sad:

MaReK - Nie Lis 06, 2016 14:59

A bezpieczniki są sprawdzone?
keda - Pią Lis 11, 2016 18:12

Sprawdzę i dam znać.

[ Dodano: Pią Lis 11, 2016 18:12 ]
Witam Ponownie

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod nogami pasażera oraz na wszelki wypadek te pod maską...Wszystkie w porządku.

Error na panelu klimatyzacji wyskakuje po wciśnięciu przycisków:
- powietrze recyrkulowane
- podgrzewanie tylnej szyby
- nawiew szyb

Tak jak wspomniałem wcześniej TOAF żadnych błędów nie widzi.

Gdy włączę klimatyzacje, ustawię tryb econ, nawiew na nogi lub na pasażerów wszystko działa do momentu manewrowania guzikami wyżej wspomnianymi.

Kolejna (tak mi się wydaje istotna sprawa): Po włączeniu zapłonu lub uruchomieniu pojazdu klimatyzacja się automatycznie nie załącza...Muszę wcisnąć przycisk on/off

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?

anatalka - Pią Maj 19, 2023 07:11

Hej.
Czy ktoś rozwiązał ten problem z klimą?