Zobacz temat - [R75] tylni gorny wahacz i amortyzatory
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] tylni gorny wahacz i amortyzatory

tmk752 - Sob Lis 12, 2016 15:02
Temat postu: [R75] tylni gorny wahacz i amortyzatory
Witam

Jeden mechanik wymienil mi przewody hamulcowe i chyba zrobil sobie jazde probna. Po odebraniu samochodu mialem twarde zawieszenie z tylu. Podczas wymiany kol na zimowe zauwazylem peknieta sprezyne. Po wymianie obydwoch, tyl auta wyraznie sie podniosl. Niestety momentalnie wrocil do pozycji dolnej po przejechaniu kilkudziesieciu metrow. Mechanik powiedzial ze do wymiany sa tylne gorne wahacze i amortyzatory bo pokrzywione. Ciezko dostac czesci. Powiedzcie mi czy wahacze z bmw e46 beda pasowac? Czy wymieniac na czesci ze szrotu?

rafalmis1 - Sob Lis 12, 2016 15:50

Pogiete wahacze, samochód po dzwonie? Amortyzatory tak, ale wahacze!?
tmk752 - Sob Lis 12, 2016 17:22

No wlasnie widzisz samochod stal normalnie mam go od lipca. Ostatnio sie spieprzylo. A co z tym zamiennikiem z bmw beda pasowac?
longer86 - Nie Lis 13, 2016 02:37

Bmw ma aluminiowe wahacze tylne i nie będą pasować.
rafalmis1 - Nie Lis 13, 2016 12:54

Zdarzają się takie sytuacje, że amortyzatory się "wieszaja", albo brak amortyzacji albo tak jak u ciebie więc jak już wymieniać, to tylko amortyzatory. Nie kupuj kayaba. Są za twarde dla większości
BetJar - Nie Lis 13, 2016 15:23

rafalmis1 napisał/a:
Nie kupuj kayaba. Są za twarde dla większości

W dodatku po miesiącu, półtora, dwóch leją olejem. Dwie pary przerobiłem, dopiero używki od AdaskoC wytrzymują.

adam_26 - Nie Lis 13, 2016 17:06

Wcale nie są za twarde kto co lubi, dla mnie są w sam raz i nie odczuwam w ogóle efektu taczki :P BetJar swoje mam już ponad rok brałem gazowe i nic nie cieknie :P na przeglądzie październiku sprawność 85% generalnie jestem zadowolony z nich, ale komu co pasuje.
estern - Pon Lis 14, 2016 10:04

zdarza się tak że amortyzatory psują się po wizycie u mechanika :) jeśli mają już swoje lata i samochód stoi długo na podnośniku to olej przeleje się na dół i już nie wróci potem zaczyna się z nich lać i jest padaka trzeba wymieniać na nowe, sam tego doświadczyłem mój skakał jak kangur tyłem
BetJar - Pon Lis 14, 2016 10:50

estern napisał/a:
... jeśli mają już swoje lata i samochód stoi długo na podnośniku to olej przeleje się na dół i już nie wróci potem zaczyna się z nich lać i jest padaka trzeba wymieniać na nowe, ...

Zgadza się, ale ja zakładałem nowe.

maciejk1980 - Nie Paź 28, 2018 21:13

po rocznym przegladzie mechanik powiedzial mi ze sworzen na tylnim prawym wahacz ma luz, nie pytalem bo nie wiedzialem czy na dolnym czy gornym, czy te sworzenie sa wymienne?
0L0 - Nie Paź 28, 2018 22:03

Jak z tyłu to tuleje, nie sworznie.

Tak, są wymienne.

maciejk1980 - Pon Paź 29, 2018 22:44

wazne ze wymienne:) , a czy jest cos co by sie wygieldalo w tylnym wahaczu co nie bylo by wymienne?, jedynie trzeba by bylo kupic caly wahacz jak z przodu?