Zobacz temat - [r75] gniazdo zapalniczki w podłokietniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] gniazdo zapalniczki w podłokietniku

szewski - Sro Lis 16, 2016 18:18
Temat postu: [r75] gniazdo zapalniczki w podłokietniku
Cześć ,

Chłopaki walczę z podłączeniem gniazda w podłokietniku tylko nie mam pojęcia która to kostka wyprowadzona do podłączenia zapalniczki jako wyposażenia dodatkowego.

Czy to któraś z tych ?
https://drive.google.com/open?id=0B2FLOAN8WprpbFRxRTZtaHdibW8

Dzięki

rafalmis1 - Sro Lis 16, 2016 21:13

żadna z tych, ja się podłączyłem do zapalniczki co już jest
Dziadek - Sro Lis 16, 2016 22:08

Ja też tak zrobiłem, tylko przewód trzeba pociągnąć tak żeby nie haczył o ręczny hamulec. Trochę pracy, a pożytek od kilku lat. W podłokietniku transmiter fm.
christopher7 - Sro Lis 16, 2016 23:00

Najlepiej podpiąć na kablu zasilającym zapalniczkę wtedy będzie na jednym bezpieczniku i jak coś się upali to będzie wiadomo który to bezpiecznik.
Poza tym samochód nie spłonie :mrgreen:

prebenny - Sro Lis 16, 2016 23:38

Zadam bardzo głupie pytanie.... A to w ogóle w 75 było gniazdo zapalniczki w podłokietniku? :o W sensie fabrycznie.
szewski - Czw Lis 17, 2016 07:22

Dzięki chłopaki , lutownica w dłoń i będę zatem działał :) Jakie obciążenie zniasą kable od zapalniczki gdy podłączę drugie gniazdo ? więcej niż 5A lepiej chyba nie przekraczać , co ?

Oczywiście , że było . Widziałem nawet ze 2 razy oryginalny wkład z gniazdem na allegro tylko że raz cena była zabójcza bo ok 300zł a za drugim razem się sprzedał zanim zdążyłem się zalogować :)
Nawet jak się przyjrzysz na żłobienia w plastiku zobaczyc w którym owe gniazdo się znajdowało , są wyraźne kontury.

rafalmis1 - Czw Lis 17, 2016 09:10

prebenny, zobacz do taty auta :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lis 17, 2016 09:10 ]
szewski, ja mam 2 gniazda. Jedno ładowarka 2x2.1A i coś koło 2A, jak wszystko dział, nie wiedząc problemu. Bezpiecznik nie zmieniałem na większy

prebenny - Czw Lis 17, 2016 09:17

rafalmis1 toż to skandal :[ A tak serio to mówiąc szczerze w podłokietniku i tak nie przydatna mi zapalniczka - ja myślę nad schowkiem pasażera (pod kamerkę, ładowarki itp - kabel bez problemu przejdzie przez 'drzwiczki') i gdzieś w okolice tylnej kanapy ;)
Punx - Nie Lis 27, 2016 22:22

A u mnie wygląda to tak

[ Dodano: Nie Lis 27, 2016 22:22 ]
Dzięki Sash za montaż :) ... muszę jeszcze okleić cały schowek pluszem/aksamitem

MaReK - Nie Lis 27, 2016 23:28

Cytat:
A u mnie wygląda to tak

Mam to identycznie rozwiązane ;)
Połączone z przednim gniazdem i zasila monitorek mojej córki :)

Punx - Pon Lis 28, 2016 08:49

A ja mam dodatkowo wyłącznik tej badziewnej tuby H/K w manetkach, Sash mi zmajstrował takie cudo, dzięki czemu pozbyłem się niewygodnego przełącznika ze schowka.
MatiNitro - Nie Lis 05, 2017 22:38

Siemanko, odgrzewam delikatnie :p
Chciałem sobie dołożyć 2 gniazdka zapalniczki w schowku, żeby podłączyć sobie rejestrator, ładowarki do telefonów itd. Ale mam kuź*wa problem. Kupiłem kabelek 1,5mm2 pozapinałem złączki, tak aby mieć wyjście na nowe gniazdka zapalniczki, wpiąć się w oryginalne złącza zapalniczki i podłączyć oryginalną zapalniczkę aby nadal była funkcjonalna, taki trójnik.
I pali mi bezpieczniki w urządzeniach, nie wiem co jest grane, czy gdzieś polaryzację pozmieniałem, nie wiem co jest problemem. Poprzednio podpinałem poprzez złodziejkę bezpiecznika zapalniczki ze skrzynki spod schowka i ten sam efekt :/

MaReK - Nie Lis 05, 2017 22:58

A co na to wszystko mówi miernik elektryczny :P ?
MatiNitro - Nie Lis 05, 2017 23:08

MaReK, zakupiłem dopiero jak mi bezpieczników brakło, z tą chwilą gotowy plug&play zestaw nie ma zwarcia, opory bardzo małe, wszystko zabezpieczone, jutro będę podpinał do auta, mierzył i sprawdzał zanim jakiekolwiek urządzenie podłączę. Ale wszystko było podłączone tak jak teraz.
MaReK - Nie Lis 05, 2017 23:26

Zobacz jakie jest napięcie. Pali Ci się nie zależenie od tego czy auto jest odpalone czy nie?

Może gniazdo zapalniczki jest uszkodzone, przy wkładaniu wyjmowaniu urządzenia dochodzi do zwarcia.

MatiNitro - Nie Lis 05, 2017 23:31

MaReK, używałem 2 różnych gniazd, w tym dzisiejszym sprawdzałem czy nie ma zwarcia itd, wszystko w porządku, po podłączeniu do przewodów też wszystko dobrze. Jutro dam znać, czy coś zdziałałem czy nadal problem.
dukat11 - Pon Lis 06, 2017 13:45

MatiNitro napisał/a:
MaReK, używałem 2 różnych gniazd, w tym dzisiejszym sprawdzałem czy nie ma zwarcia itd, wszystko w porządku, po podłączeniu do przewodów też wszystko dobrze. Jutro dam znać, czy coś zdziałałem czy nadal problem.


Ja mam tak podłączone tyle że w schowku i kamera działa bez problemu kiedy nawet ładuje 2 telefony z zapalniczki. Sprawdź też jaki masz bezpiecznik w porównaniu do pobóru prądu przez urządzenia. Jeśli nie ma tu problemu to szukaj dodatkowej rezystancji (zaśniedziałe styki, luty na trójniku itd...)

MatiNitro - Pią Lis 10, 2017 19:38

Witam.
Gniazdko podłączone, ogarnąłem to jednego wieczoru. Miernik w dłoń, znalazłem polaryzacje przewodów, potem podłączanie i cały czas sprawdzanie czy nie ma zwarcia, polaryzacje prawidłowe itd. Na koniec test na urządzeniach i działa do tej pory. Bezpieczników nie pali urządzenia działają prawidłowo.
Teraz myślę skąd podłączyć prąd aby dołożyć gniazda w bagażniku i tu przydałoby się zasilanie po przekręceniu zapłonu. Jakieś pomysły? Ktoś coś kombinował?
Pozdrawiam

marcin.misek - Pią Lis 10, 2017 22:55

MatiNitro napisał/a:
teraz myślę skąd podłączyć prąd aby dołożyć gniazda w bagażniku i tu przydałoby się zasilanie po przekręceniu zapłonu

Hm... najpewniej "po stacyjce" to bedize podpiecie sei prosto pod stacyjek, ale kabla trzeba duzo ciagnać ;]
Tak czy owak, nalezaloby pociagnac osobny kabel do gniazda prosto ze skrzynki bezpiecznikow, a "aktywacje" mozesz zrobic przez jakis przekaznik, ba... moglbys wykorzystac nawet gniazdo przekaznika w skrzynce bezpiecznikow jezeli jakies masz wolne.
Wtedy znajdziesz sobie gdzie jest prad po zaplonie - > przekaznik -> i to na gniazdo.

Tak czy owak, wszystko zalezy od tego jakiej mocy ma byc to gniazdo. jezeli ma sluzyc do ladowania telefonu to moze gdzies bys znalazl prąd, ale jesli to ma byc jakaś lodowka, lub przetwornica 12->230 to nie masz wyboru, kabel trzeba ciagnac nowy.

MatiNitro - Pią Lis 10, 2017 23:03

marcin.misek, no właśnie na myśli mam lodówkę albo i dwie, ewentualnie jakiś mały kompresorek/przetwornica. Myślałem czy można to pogodzić z car audio, bo chcę jakąś tubę ze wzmacniaczem pociągnąć do bagażnika.
nanab - Sob Lis 11, 2017 00:17

Jeśli to ma brać dużo prądu to lepiej wziąć stały plus i załączać go po włączeniu silnika.