Zobacz temat - [Rover 214]szarpanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214]szarpanie silnika

janu166 - Nie Lis 20, 2016 10:38
Temat postu: [Rover 214]szarpanie silnika
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z moim roverem, silnik 1.4 8v 75km, problem mam gdy jeżdżę na lpg, szarpie silnikiem jakby wypadał zapłon czy coś, na benzynie jest okej. Wymienione na nowe zostały kable świece cewka palec kopułka. Przewody miały niby przebicie wiec założyłem nowe drugie NGK i problem zniknął na 2 dni, teraz znowu jest to samo. Pozdrawiam
seraph - Nie Lis 20, 2016 11:10

Jaka instalacja? Nawiedzałeś gazownika?
robsson78 - Nie Lis 20, 2016 12:44

Problem prawdopodobnie leży w instalacji lpg, obstawiam listwę wtryskową.
Szarpie na zimnym, ciepłym czy cały czas ?

janu166 - Nie Lis 20, 2016 15:32

gaz jest druga generacja tzw kuchnia, szarpie dopiero po przejechaniu minimum 20 km reduktor ok, jak postoi troche to jest okej przez pare km, po nocy jest okej przez 15km
seraph - Nie Lis 20, 2016 19:39

Skąd pewność, że reduktor jest OK? Jaki ma przebieg i jak stare są membrany?
Skoro układ zapłonowy jest praktycznie nowy i na benzynie się nic nie dzieje to jest na bank wina instalacji. Wygląda to tak jakby gorący reduktor nie dawał rady.

janu166 - Nie Lis 20, 2016 21:40

a po wymianie przewodów na nowe spokój był dwa dni, szarpało założyłem nowe przewody i ustało więc co znowu by przewody walnęły? jak szarpie zgaszę i odpalę jest spokój przez krótką chwilę
robsson78 - Sro Lis 23, 2016 19:02

Miałem kiedyś podobny przypadek. Po odpaleniu silnik chodził nierówno. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu czasem było ok.
Wykręciłem świece, czwarta była inna od wszystkich, ciemna, mokra. Pewnie padła, brak iskry i zalana.

Wymieniłem wszystkie na nowe, było kilka dni dobrze i znów problem się powtórzył.
Wykręciłem czwartą świece..... znów mokra, ciemna...... dziwne, ten sam czwarty cylinder. Coś się dzieje ?

Wkręciłem jedną sprawną ze starych na próbę i chodzi już dłuuugo... bez problemu.

Jakie świece wkręciłeś ?
Sprawdź świece mimo że są nowe. :wink:

herobot - Czw Lis 24, 2016 21:54

Ja miałem tak , że miałem dziurę w wydechu przed drugą sondą lambda i tak robiło , po zrobieniu wydechu ustąpił problem, a tak samo miałem jak ty . Wymieniłem kable,swiece i na dwa dni problem zniknął , później tę "przerwe na świecy" zmniejszyłem chyba o 0,05 mm i też na 2 dni pomogło. Kolega w Focusie Mk1 ma taki problem i od miesięcy sie z tym bawi po różnych gazownikach i nadal nie wiadomo co to takiego :D
janu166 - Czw Lis 24, 2016 22:59

świece bosch kable ngk, wymieniłem obudowę filtra i problem na razie ustał dwa dni spokoju, było pęknięcie na niej pewnie jak poszło w dolot :D zawór jest :D najpierw padł palec to wymieniłem na nowy z kopułką:D potem wymieniłem sprzegło, ale na drugi dzień nie chodził na gazie bo krokowy od gazu padł :D następnie po tygodniu wyrwało mi łape ze skrzyni dziura ale zaspawali mi :D jak złożyłem skrzynie to przestał odpalać :D wymieniłem cewke :D po dwóch dniach szarpie, patrze pękła świeca to zmieniłem wszystkie na nowe i kable też a dziś zablokował mi sie tylny zacisk to go zregenerowałem , ciekaw jestem tylko co się spier***i jutro... :D :D :D
robsson78 - Sob Lis 26, 2016 16:56

Czytając ten post.......... masz wyjątkowego pecha :wink:
W pytaniu o świece miałem na myśli markę i symbol żeby ustalić odstęp elektrod,
bosch nic mi nie mówi.
Ja mam NGK V-Line BKR6E i jest ok. nawet na LPG

janu166 - Sob Lis 26, 2016 20:55

podam dokładną nazwę jutro ;)