Zobacz temat - 620 sdi podniesienie mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - 620 sdi podniesienie mocy

adam9147 - Sro Lis 23, 2016 19:11
Temat postu: 620 sdi podniesienie mocy
Witam. Kupiłem od ojca roverka i mam kilka pytań. Chciałbym go podnieść do około 140km i myślałem nad większą turbiną bo i tak ta jest już troche wyrąbana. Czytałem kiedyś że wsadzali jakieś wieksze turbo do tego silnika i chciałbym się dowiedzieć jakie. Dawkę paliwa też można by było troche podnieść, dawka była podniesiona przez ostatniego właściciela jednak ojciec wymieniał uszczelki na pompie i mechanik ustawił fabryczną dawkę i czuć róznicę troche słabszy się zrobił. Myślałem jeszcze IC większe i wtedy jechać na mapkę żeby zestroić to wszystko do kupy. Jeszcze czeka mnie wymiana skrzyni bo ta cieknie i w ogóle sie sypie i odrazu sprzęgło nowe i myśle że jak będzie moc wieksza to nowe sprzegło np z LUK dało by radę.
Remigiusz - Czw Lis 24, 2016 07:23

adam9147 napisał/a:
Czytałem kiedyś że wsadzali jakieś wieksze turbo do tego silnika i chciałbym się dowiedzieć jakie.


W sensie, ludzie z forum wkładali ale seryjnie większych turbin nie było. Dobra opcja jest Gt2056S lub Gt17 ;)

adam9147 napisał/a:
Dawkę paliwa też można by było troche podnieść, dawka była podniesiona przez ostatniego właściciela jednak ojciec wymieniał uszczelki na pompie i mechanik ustawił fabryczną dawkę i czuć róznicę troche słabszy się zrobił.


Dawki na pompie sie nie ustawia w SDI :!: Robi sie to przez wlutowywanie kości z ECU i zmiana mapy. Chyba ze mowa o mechanicznej pompie na linke, ale takich w 620 nie bylo.

bociannielot - Czw Lis 24, 2016 12:38

Jest jeszcze power button :lol:
adam9147 - Czw Lis 24, 2016 18:55

Podobno sie odkręca śrubki od nastawnika i się nim reguluje dawkę oczywiście z pomocą komputera. Takie coś słyszałem że tak się robi. A turbinę znalazłem taką http://allegro.pl/turbo-m...11.html#thumb/1 Warta jest? tyle dobrze że za robotę nie będe musiał płacić bo sam wszystko ogarne tylko żeby ją jakoś zamocować.

[ Dodano: Czw Lis 24, 2016 18:55 ]
A co byście powiedzieli na takie IC http://allegro.pl/interco...5626755630.html ?? ?

Remigiusz - Czw Lis 24, 2016 21:22

adam9147, Ahh mowa o tak zwany "hammer mod" tak tym sie zwieksza dawkowanie ale na ile to nie wiem bo jest to cos podobnego jak "poer button" ze na calym zakresie sie zwieksza dawke znow.

Turbo szukaj jakie chcesz lub jakie tam upchasz.

adam9147 - Nie Lis 27, 2016 18:36

A jaka cena by była zmiany mapki w tym roverze bo widzę że jesteś z podkarpacia i miał bym może nie daleko do cb. Najlepiej by było jak znalazł się ktoś kto robił większą turbine w tym aucie to bym miał łatwiej.
Remigiusz - Nie Lis 27, 2016 21:44

adam9147, Wsadz najpierw turbo sobie potem zawszxe mozna podniesc mapy.

Roboty jest bo trzeba kosci wlutowac z tego ECU a juz kilka przerobilem :-D

[ Dodano: Nie Lis 27, 2016 21:44 ]
adam9147, Ty nie jestes czasem z okolicy debicy , Pilzna ?

adam9147 - Pon Lis 28, 2016 23:47

Okolice jasła czyli nawet nie daleko. Narazie muszę dać sobie spokój z turbem bo akumulator mi siadł świece dziś wymieniłem jeszcze hamulce z tył będe robił więc brak kasy narazie :)
adam9149 - Nie Mar 12, 2017 17:46

Jest tu może ktoś kto zrobił takie coś jak wieksze turbo do 620sdi????
Bo chce to zrobić i przydałó by się parę porad

Remigiusz - Nie Mar 12, 2017 23:18

Mam cały Kit plug and play z turbina gt1852v na sprzedaż :-)