Zobacz temat - [R25] Chłodnica cieczy z innego auta ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Chłodnica cieczy z innego auta ?

herobot - Wto Gru 06, 2016 21:11
Temat postu: [R25] Chłodnica cieczy z innego auta ?
Witam dziś miałem "stłuczke" ,w wyniku której chłodnica została uszkodzona.
Nic szczególnego sie nie stało poza "wgiętą" rejestracją - tak myślałem .
Podjeżam pod dom i widzę, że kopci się , otwieram maskę i widzę , że para leci z lewego (patrząc na samochód od przodu) mocowanie chłodnicy. Śruba sie poprostu "wyrwała" z chłodnicy . Nie zaobserwowałem by płyn wyciekał lecz nie wykluczone .
Mam pytanie czy jakoś się bawić w robienie tego czy odrazu chłodnice wymienić ?
Jeżeli chłodnica do wymiany to mam pytanie czy mogę kupić z innego samochodu ? Jest jakaś zależność pomiędzy chłodnicami poza wymiarami i wejściami/wyjściami węży ?
Drugie pytanie to czy mogę przejechać odcinek drogi o długości 15 km by dojechać do warsztatu ?

bociannielot - Sro Gru 07, 2016 09:22

dolej płynu i na bardzo niskich obrotach jedz jak musisz, a nie lepiej żeby Cię na hol ktoś wziął?
nie rozumiem po co chcesz szukać chłodnicy od innego auta, na allegro są od 160 zł wzwyż, a to nie są jakieś kosmiczne kwoty

herobot - Sro Gru 07, 2016 23:17

Szczerze to chciałem by była jakaś wydajniejsza lecz tak bardziej rozmyśliłem , że nie potrafie mojego Roverka rozgrzać nawet na wysłużonej roverowskiej chłodnicy to po co mam inwestować w inną :D .
Do allegro jakoś nie mam zaufania i wolałbym kupić w sklepie fizycznym , a tam krzykneli 240 zł z firmy nie pamiętam jakiej .
Jeszcze jedno pytanie. Dziś rozebrałem troszkę przód i zobaczyłem ze chłodnice (od klimy i od cieczy) sie wygieły w kształt litery " U " , nie są proste tylko taki robią łuk . Odgiąłem tyle ile sie dało i czy jest duże prawdopodobieństwo , że ta od klimy też uszkodzona ? Nie mam możliwości włączenia klimy gdyż przycisk szlak trafił , a szkoda mi wydawać 20 zł na coś czego w zimę nie będę używał :D .

luke27 - Czw Gru 08, 2016 07:02

Większa wchodzi od nissana 200sx. Pytanie po co w seryjnym aucie? Leży jeszcze u mnie chłodnica nissensa od r200 vvc. W klimie można sprawdzić ciśnienie, ale czy będzie taniej niż 20zł?
bociannielot - Czw Gru 08, 2016 09:42

herobot, wydaj te 20pln, przyda się wiedzieć, a jak się rozszczelniła to naprawa później może być droższa niz od razu, kiedyś ktoś o tym pisał ze mu się cos tam popsuło jak było rozszczelnione a zimy u nas takie że równie dobrze przez pół mogą padać deszcze i wtedy klima jak znalazł na odparowywanie szyb :wink:
herobot - Czw Gru 08, 2016 11:14

No to niestety musze to kupić oraz musze jechać na odgrzybienie bo nie używałem z 3 miesiące klimy i kto wie co tam się wytworzyło :???:
ADI-mistrzu - Czw Gru 08, 2016 12:17

R25/45 w gruncie rzeczy nie wymagają odgrzybiania, tunel dla ciepłego i zimnego powietrza jest ten sam więc przewiew zawsze jest.
herobot - Pią Gru 09, 2016 22:23

Chłodnica wymieniona na nową , wszystko łatwo szło , w praniu jeszcze wyszło ze wentylator miał przewód urwany oraz , że pochodzi z jakiegoś BMW :D .
Działa wszystko lecz z odpowietrzaniem była zabawa bo rozgrzać rowerka do otwarcia termostatu to trzeba czekać :)

BigBoyPL - Sob Gru 10, 2016 00:22

Jeśli dobrze pamiętam to każdy ma to logo bmw na kostce widocznej gdzieś u góry przy zderzaku :)
bociannielot - Sob Gru 10, 2016 09:29

BigBoyPL, ja nie mam
ADI-mistrzu - Sob Gru 10, 2016 10:12

bociannielot ja mam logo BMW na kostce od sondy lambda :)
Co się dziwić jak auto pochodzi z okresu żeniaczki Rover-BMW.

herobot - Sob Gru 10, 2016 13:15

Wsumie racja i wiem dlaczego ten przewód sie urwał na wiatraku - poprostu roverek nie chciał mieć nic wspólnego z jakimś BMW :mrgreen: :twisted: