Zobacz temat - [MG ZR] Lewarek do wymiany, jak to zrobić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Lewarek do wymiany, jak to zrobić?

Murzynek - Czw Sty 05, 2017 15:25
Temat postu: [MG ZR] Lewarek do wymiany, jak to zrobić?
Siema tak jak w temacie chce wymienić lewarek moim ZR bo jest strasznie obdarty a za domem stoi ZS anglik którego brat kupił dla części do swojego ZSa i ma lewarek w o wiele lepszym stanie niż mój, a nie mam pojęcia jak wyciągnąć lewarek w obu autach, ktoś coś wie na ten temat? :wink:
abuk888 - Czw Sty 05, 2017 22:12

jeśli chodzi o lewarek do podniesienie auta to wystarczy podnieść wykładzinę w bagażniku i tam znajdziesz lewarek. jeśli chodzi o drążek zmiany biegów to prawdopodobnie od spodu (nie pomogę w tym temacie), ale przypuszczam ze wytarł się mieszek, więc w ZRce masz 4 śrubki po bokach (zobaczysz na pewno) i jak podniesiesz uchwyt do kubka ten za ręcznym to jest kolejna chyba z gwintem 10. cały tunel środkowy musisz cofnąć, wtedy podnosisz przód tak aby wsadzić pod niego rękę a sam mieszek jest na 4 zatrzaskach, które pchasz w dól, wtedy boczkiem boczkiem pokąbinujesz i wyjdzie nad tunel. pozdrawiam :)
NoPE - Pią Sty 06, 2017 20:27

abuk888 napisał/a:
sam mieszek jest na 4 zatrzaskach

które
abuk888 napisał/a:
boczkiem boczkiem pokąbinujesz

i połamiesz zatrzaski.
Mieszek będzie wpadał do środka. I jeśli mnie pamięć nie myli, ramka jest przykręcana na 2 philipsy, a zatrzaski tylko podtrzymują.
Lepiej rozbierz cały tunel środkowy. Do śrub "lewarka" tez będzie dostęp.
abuk888 napisał/a:
jak podniesiesz uchwyt do kubka ten za ręcznym to jest kolejna chyba z gwintem 10

Tam jest regulacja ręcznego ;) i z łbem 13mm

Markzo - Sob Sty 07, 2017 22:54

Chodzi pewnie o gałke zmiany biegów, jeśli nigdy nie była zdejmowana to musisz mocno się "zaprzeć" i ciągnąć do góry. Uważaj na zęby ;)
Murzynek - Sob Sty 07, 2017 23:11

Wlasnie o sama galke, ale tylko ciagnac czy odkrecac tez?
Markzo - Sob Sty 07, 2017 23:26

w ZS ciagnac, w ZR nie jestem pewien, raczej tez...
NoPE - Sob Sty 07, 2017 23:45

W ZR przedliftach - odręcać
W ZR poliftach - ciągnąć

abuk888 - Nie Sty 08, 2017 05:58

NoPe dokladnie tydzien temu musialem odkrecic tunel w swoim poliftowym mg zr zeby wymienic zapalniczke i pisalem "na swiezo". Mieszek od spodu trzyma sie na 4 zatrzaskach z ktorymi nic nie trzeba kombinowac tylko palcem doalownie sie odczepi wszystko elegancko a sam mieszek jak te 4 zatrzaski puszcza trzeba delikatnie obrocic i wysunac ta sama dziura do gory dlatego te "boczkiem boczkiem". Pozdrawiam


Aha i pod kubkiem masz 2 sruby. Jedna 13 jest do regulacji recznego a 2 trzyma blaszke w ksztalcie -_- zblizonym do tego pod ktora wsuwa sie tunel. Jesli tego nie poluzujesz to przy probie zmontowania tunelu mozesz polamac tam ten plastik ktory trzyma tyl we wlasciwej pozycji

NoPE - Nie Sty 08, 2017 22:57

Luz. Widać w poliftach mocowanie jest nieco inne.
Nie wiedziałem że Murzynek ma polifta.