Zobacz temat - [R620] Guma na maglownicy [?]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Guma na maglownicy [?]

House - Pią Sty 06, 2017 22:12
Temat postu: [R620] Guma na maglownicy [?]
Witam.

1. Byłem na przeglądzie i dowiedziałem się, ze do wymiany mam jakąs gume na maglownicy, podobno jest rozdarta i widac to od spodu. O jaką gumę chodzi? Szukam w internecie i nic nie moge znaleźc. Ewentualnie czy dam rade ja samemu wymienic?

2. Mam tez do wymiany gume na przegubie. Na stanie w domu mam z poprzedniego samochodu gume z przegubu od mondeo mk1. Czy to sie nada?

Rademenez_ - Sob Sty 07, 2017 20:36

Witam.
Ad.1. Wymiana gumowej osłony drążka kierowniczego do dość skomplikowana robota. Proszę wpisać w youtubie. Jest pokazane. Nie mniej ja po takiej naprawie udał bym się jeszcze na geometrię.
Ad.2. Osłona przegubu na 90% jest inna. Jej wymiana jest rownież dość kłopotliwa. Trzeba wyjąc półoś z samochodu. Czyli rozpiąć drążek kierowniczy i sworzeń wahacza. Często uszkodzenie osłony przegubu prowadzi do uszkodzenia samego przegubu. Jeśli jest on już wyjety z samochodu to wymiana tylko samej osłony wydaje się być nie ekonomiczna.
Pozdrawiam

House - Sro Sty 11, 2017 13:19

Dziękuję ;)
Kam971 - Pon Sty 16, 2017 02:32

Co do osłony gumy maglownicy to u mnie rozleciała sie w pół i od roku jeżdże i nie ma problemów ale jeśli chodzi o osłone przegubu tak zwaną flansze to radze szybko wymienić bo dostające sie zanieczyszczenia bardzo szybko zniszczą ci przegub a jeśli on już klekocze to pojeździj jeszcze na nim i wymień już całość bo nie opłaca sie wymieniać samej gumy bo to ta samo robota co wymiana przegubu a za pare miechów on i tak padnie i nie będziesz mógł ruszyć z miejsca.