Zobacz temat - [R414]wyciek płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414]wyciek płynu chłodniczego

jacek_legnica - Sob Sty 07, 2017 16:36
Temat postu: [R414]wyciek płynu chłodniczego
Witam.

Mam wyciek płynu chłodniczego.
Objawy:
Wyciek powstaje po osiągnięciu temperatury około 80 stopni czyli po otwarciu termostatu, jest bardzo duży wylatuje prawie cały zbiorniczek na przestrzeni kilku minut. Awaria nastąpiła nagle w czasie jazdy, dotychczas nie miałem z tym problemu.
Miejsce wycieku:
Z tyłu bloku poniżej głowicy pomiędzy plastikiem a metalową częścią dokręconą do bloku od plastiku odchodzi wąż do nagrzewnicy. Próbowałem odkręcić ten plastik zdjąłem wąż od nagrzewnicy i pomimo odkręcenia trzech śrubek ósemek trzyma się nadal.
Moje wyjaśnienia co do miejsca wycieku mogą być mało konkretne dlatego przedstawię zdjęcie, które pokaże dokładne miejsce wycieku ( jest zaznaczone na zdjęciu).
http://imgur.com/a/IMzae
Co robić? Jak odkręcić ten plastik... proszę o pomoc.

iktorn73 - Sob Sty 07, 2017 21:07

Wydaje mi się że aby wyjąć obudowę termostatu,ta plastikowa część,trzeba odkręcić całą metalową rurę,dopiero po jej odkręceniu można wysunąć termostat. Nie zgub oringów uszczelniających bo te które dostaniesz w nowym zestawie mogą nie pasować.
Markzo - Sob Sty 07, 2017 22:56

Dokładnie, dalej w strone skrzyni biegów leci rura stalowa, jest przykręcona do bloku silnika. Odkręć ją i wysuń termostat.
jacek_legnica - Pon Sty 09, 2017 21:59

Dzięki iktorn73 i Markzo, odkręciłem rurę metalową razem z obudową termostatu i znalazłem przyczynę wycieku:
Urwana część obudowy znajdująca się w bloku.
Po prostu po tylu latach pękła obudowa, która uszczelniała w bloku ( musiała się poluzować i drgała aż pękła) i płyn wyciekał po otwarciu się termostatu.
Teraz trzeba dokupić nową obudowę.
Rara.

iktorn73 - Sro Lut 15, 2017 15:37

Kupujesz cały zestaw z termostatem. Np. sklep Landroverowy w Warszawie. Pasuje od Frelka 1.8. Tylko oringi mogą nie pasować.