Zobacz temat - [r75] Świecące check engine a mróz?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Świecące check engine a mróz?

andye398 - Nie Sty 08, 2017 16:52
Temat postu: [r75] Świecące check engine a mróz?
Witajcie koledzy! ;)
Jak wasze roverki w tak mroźne dni?

Mam do was pytanie odnośnie check engine, która dzisiaj się zaświeciło.

Sytuacja wygląda tak. Poszedłem rano przepalić samochód, odpalił bez problemu (-20).
Dałem mu chwile pochodzić, a kiedy już trochę się nagrzał dodałem kilka razy gazu i nagle zapaliła się kontrolka check engine, od tak. Auto chodzi normalnie nie brakuje mu mocy. Odłączyłem akumulator na chwile, podłączyłem ponownie i kontrolka nadal świeci.

Na ekranie auto pokazuje komunikat, ale nie bardzo wiem o co chodzi przez to w jakim stanie jest ten wyświetlacz.
Co mogę z tym zrobić?

Zdjęcie tego co wyświetla.

marcin.misek - Nie Sty 08, 2017 18:19

andye398 napisał/a:
Co mogę z tym zrobić?

Masz 2 opcje :

1. Skoro działa normalnie to po co sie tym przejmowac.. czyż nie ?

2. Poszukać sposobu na odczyt błędów z silnika... kto wie, może bedize tam zapisane czemu sie taka kontrolka świeci. A moze samo wykasowanie błędów wystarczy.

SeniorA - Nie Sty 08, 2017 20:17

andye398 napisał/a:
pokazuje komunikat, ale nie bardzo wiem o co chodzi
to znaczy "sprawdzić silnik" , może trzeba wyczyścić dolot i czujniki w nim. Auto ma gaz ?.
MaReK - Nie Sty 08, 2017 21:25

To chyba francuski język, sprawdź błędy w sterowniku silnika i będziesz miał pewność.
dawidd - Nie Sty 08, 2017 21:54

Poruszaj wtyczka czujnika na filtrze paliwa
SeniorA - Nie Sty 08, 2017 22:15

dawidd, to jest silnik kV6 . Komunikat w j. francuskim , prawdopodobnie za bogata mieszanka ( czujnik MAP ) i problem z emisją spalin.
dawidd - Pon Sty 09, 2017 05:07

A faktycznie, niedoczytalem
andye398 - Pon Sty 09, 2017 08:16

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Dokładnie tak, auto ma gaz.
Przepustnice czyściłem jakoś w lato przy okazji montażu separatora oleju na cienka odmę.
Moge wyczyścić przepustnice i czujniki w niej. Czujnik map łatwo można wyciągnąć.
Pytanie tylko czy kontrola sama zgaśnie jak auto ogarnie, ze wszystko wróciło do normy, czy konieczne jest podpięcie pod komputer?

rafalmis1 - Pon Sty 09, 2017 08:27

Koniecznie trzeba skasować kompem
SeniorA - Pon Sty 09, 2017 12:08

andye398 napisał/a:
Pytanie tylko czy kontrola sama zgaśnie jak auto ogarnie, ze wszystko wróciło do normy,
lampka powinna zgasnąć po 3 cyklach bezawaryjnego nagrzewania silnika od zimnego do temperatury optymalnej , a z pamięci ECM błąd powinien być wykasowany po 40 takich cyklach. Oczywiście można też skasować kompem.

[ Dodano: Pon Sty 09, 2017 12:08 ]
andye398 napisał/a:
Dokładnie tak, auto ma gaz.
to problem może być bardziej złożony.Ponieważ może być 21 przyczyn świecenia lampki, warto podłączyć się do diagnoskopu .