Zobacz temat - [r75] Model soczewek i odblysnika w lampach xenon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Model soczewek i odblysnika w lampach xenon

dawidd - Pon Sty 09, 2017 22:33
Temat postu: [r75] Model soczewek i odblysnika w lampach xenon
Cześć,
Czy orientuje sie ktoś jakie projektory sa w lampach xenon z palnikiem d2s w latach 2002-2003 ?
Doczytałem ze sa to soczewki hella classic - może to ktoś potwierdzić lub podać właściwy model odbłyśnika z soczewka ?

dj_darco - Pon Sty 09, 2017 22:48

[URL=]Foto1[/URL]
[URL=]Foto2[/URL]
[URL=]Foto3[/URL]
[URL=]Foto4[/URL]
[URL=]Foto5[/URL]
[URL=]Foto6[/URL]
Tu masz zdjęcia poglądowe z mojej przeróbki może to Ci pomoże

dawidd - Pią Sty 13, 2017 13:06

dj_darco, dziś dotarły do mnie odbłyśniki, dokładnie takie same jak z twoich fotek. Ale cos mi tu nie gra -ta zielona oprawa na końcu odbłyśnika - w naszych lampach jest to inaczej rozwiązane. Czy te z zielona oprawa nie sa przypadkiem do żarówki D1S?
dj_darco - Pią Sty 13, 2017 15:40

Masz rację to jest oprawka do D1S ale to nie problem. Wystarczy odgiąć zaczepy w odbłyśniku i wymienić na mocowanie D2S
dawidd - Pią Sty 13, 2017 16:45

pisałem z gościem ktory sprzedał mi odbłyśniki - twierdzi ze to jest gniazdo pod d2s. To juz nie wiem, czy sa rożne gniazda pod żarówki d2s ?
dj_darco - Pią Sty 13, 2017 19:33

na trzecim zdjęciu u góry jest D1S po lewej i D2S po prawej. Nie ma możliwości założenia żarówki D2S do innego typu mocowania.
dawidd - Pią Sty 13, 2017 19:41

no własnie nie mogę sie zgodzić, założyłem w to mocowanie żarówkę i wygląda ze pasuje prawidlowo. Chociaż z drugiej strony to palnik pasuje ok ale chyba się nie podłączy go do przetwornicy
dj_darco - Sob Sty 14, 2017 00:28

Żarówka d2s będzie się obracała w mocowaniu D1S to po pierwsze a po drugie nie założysz zapłonnika.

[ Dodano: Sob Sty 14, 2017 00:28 ]
Tak powinny wyglądać odbłyśniki jeżeli chcesz żeby to dobrze świeciło tak na marginesie.

dawidd - Sob Sty 14, 2017 00:29

Jutro zrobię zdjęcia, ale faktycznie zaplonnika nie założę. Co do obracania to w zielonym pierścieniu jest wypustkami która uniemożliwia obracanie się zarówno, pasuje tylko w jedną strone
dj_darco - Sob Sty 14, 2017 00:40

jutro sprawdzę z ciekawości :) D1S jest razem z zapłonnikiem i i pierścionek zakładasz na żarówkę i taki zestaw wkładasz do odbłyśnika. Wydaje mi się że przy d2s żarówka będzie trochę za płytko osadzona. Ale nie ma co kombinować tylko przełożyć gniazda. Troszeczkę odginasz haczyki i mocowanie jest Twoje.
dawidd - Pon Sty 16, 2017 01:04

rozebrałem lampy i przyjrzałem sie obu gniazda d1s i d2s - nie bardzo można zamienić jedno gniazdo do drugiego odbłyśnika bo inne sa łapki w odbłyśniku, inaczej ustawione. Na upartego moze by cos wymyślił ale to takie druciarstwo by pewnie wyszło. Puki co wcisnąłem w lampę odbłyśnik bixenonowy d1s i wsadziłem palnik na zielony pierścień, a z zapłonnika zdjąłem cześć obudowy z łapkami i resztę zaczepiłem na jakis drutach o zielony pierścień - sztuka ale może tydzień wytrzyma az zregeneruje swoje odbłyśniki
dj_darco - Pon Sty 16, 2017 06:57

nie wiem czy na pewno ale o ile mnie pamięć nie myli to odbłyśniki d1s mają mocowanie na 6 łapek a d2s na 4 łapki i prawdopodobnie 2 musiałbyś zeszlifować ale to musiałbyś już sam sprawdzić
dawidd - Pon Sty 16, 2017 07:07

sa tez zapłonniki d2s takie:
https://www.google.pl/sea...FzyxLrtl9YnM%3A

wiec byc moze ten odbłyśnik nie jest pod d1s tylko d2s ale na inny zapłonnik - sam juz nie wiem.
Napisałem jeszcze raz do sprzedawcy, zobacze co on na to

dj_darco - Pon Sty 16, 2017 11:07

o matuchno święta :mrgreen: sto lat takich antyków nie widziałem :D
dawidd - Pon Sty 16, 2017 11:19

albo takie:
https://www.google.pl/sea...6zC-UFrwqKiM%3A

dj_darco - Pon Sty 16, 2017 12:12

jak tylko będzie współpracował z przetwornicą to czemu nie.