Zobacz temat - [R75]Błąd kurtyny i czujnika - pomocy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Błąd kurtyny i czujnika - pomocy?

AdiFiz - Nie Sty 15, 2017 10:35
Temat postu: [R75]Błąd kurtyny i czujnika - pomocy?
Witam,
Dzisiaj pierwszy raz czytałem błędy z mojego roverka, gdyż świeci się ciągle błąd poduszki...
TOAF pokazał 2 błedy:
- 9133 - czujnik boczny lewy: błąd wewnętrzny
- 9048 - obwód zapłonu IC2(kurtyna boczna, prawy przód) zbyt wysoka rezystancja

Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego tematu :(
Może ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi lub miął podobny problem ?
Z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi :) [/i]

MaReK - Nie Sty 15, 2017 12:21

Błąd pierwszy pewnie związany z tym, że zgnił Ci czujnik uderzeniowy umieszczony pod wykładziną na wysokości słupka (tam gdzie pasy).

Błąd drugi dotyczy kurtyny prawej. Pytanie czy ona tam w ogóle jest? Może po jakimś dzwonie została odcięta i nieodłączona. Najszybciej sprawdzisz to odłączając kurtynę (fizycznie) nad nogami pasażera poszukaj oraz wykodowując ze sterownika.

AdiFiz - Nie Sty 15, 2017 15:55

MaReK napisał/a:
Błąd pierwszy pewnie związany z tym, że zgnił Ci czujnik uderzeniowy umieszczony pod wykładziną na wysokości słupka (tam gdzie pasy).

Błąd drugi dotyczy kurtyny prawej. Pytanie czy ona tam w ogóle jest? Może po jakimś dzwonie została odcięta i nieodłączona. Najszybciej sprawdzisz to odłączając kurtynę (fizycznie) nad nogami pasażera poszukaj oraz wykodowując ze sterownika.



Czyli czujnik do wymiany?

A jakaś wieksza podpowiedź, jak odpiąć tą kurtynę ? Czy tam jest jakaś kostka do niej lub cokolwiek, gdyż nie wiem jak mam ją odłączyć fizycznie?
Dzięki za pomoc :)

MaReK - Nie Sty 15, 2017 23:10

AdiFiz napisał/a:
Czyli czujnik do wymiany?

Zapewne. Dostępny na allegro. Zdemontuj swój i po numerach dopasujesz.


AdiFiz napisał/a:
A jakaś wieksza podpowiedź, jak odpiąć tą kurtynę ? Czy tam jest jakaś kostka do niej lub cokolwiek, gdyż nie wiem jak mam ją odłączyć fizycznie?

Tak. Załączam obrazek. Na obrazku raczej lewa strona, ale jest analogicznie po prawej. Wtyczka żółta typu kapturek (C1703). Musisz odłączyć i wykodować.

AdiFiz - Pon Sty 16, 2017 12:18

Dzięki za podpowiedź ! :)
Ale wczoraj demontowałem osłonę słupka od szyby i nie widzę tam żadnej kurtyny... Czy istnieje taka opcja że Komputer pokazuje błąd chodź kurtyny nie ma fizycznie w aucie?

MaReK - Pon Sty 16, 2017 23:24

Tak może tak być. Ale sprawdź czy kurtyna nie została wycięta po prostu, a kawałek instalacji został. Na początek wykoduj ją. Tylko ostrożnie wszystko rób i przede wszystkim zrób sobie backup.