Zobacz temat - [Freelander] Nie odpala - zaczyna kręcić i pada po 1-2 sek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Nie odpala - zaczyna kręcić i pada po 1-2 sek

Bulway - Sro Sty 18, 2017 16:11
Temat postu: [Freelander] Nie odpala - zaczyna kręcić i pada po 1-2 sek
Hej,
auto stało ok 7-8 godzin na mrozie, max -5 C. Przy próbie odpalenia zaczyna nim kręcić i i po 1-2 sek przestaje, zanim dojdzie do zapłonu wszystko się wyłącza. Wydaje mi się że nie jest to problem z akumulatorem, podłączyłem go właśnie do ładowania i nie wykazuje jakiegoś specjalnego rozładowania. Wygląda mi to jakby przy starcie rozrusznika coś się działo. W momencie kiedy tylko słychać że rozrusznik zaczyna się uruchamiać wszystko się wyłącza (kontrolki przygasają jak przy starcie, ale nie następuje zapłon).

Nie wiem czy można to połączyć, ale mam też problem z tego wątku: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=104291

AndrewS - Sro Sty 18, 2017 19:06

Posprawdzaj masy silnika i karoserii , żeby wyeliminować całkowicie aku, to spróbuj z kabli, a najlepiej to włożyć na chwilę inny.
Bulway - Nie Mar 26, 2017 21:31

Wygląda że jednak problem z aku, całą noc go nabijałem i rano auto odpaliło, od tej pory kilka razy odpalany i działa.

Ciekawy jestem teraz tylko jaka była przyczyna, pusty aku nie był. może klemy źle trzymały, albo alternator nie dowozi swojej roboty. Sam akmulator ładowałem z 2 tygodnie temu jak przy -20C padł. Teoretycznie od tamtej pory nie było takich mrozów.

Będę obserwował, jak coś się zadzieje, dam znać.

pozdr.

[ Dodano: Nie Mar 26, 2017 21:31 ]
Hej,
kupiłem nowy aku, na chwile obecną chodzi OK, stary był sprawdzany, ładował poprawnie i trzymał ładnie ale tylko w garażu, przy mrozach momentalnie padał.

sprawa zamknięta.