Zobacz temat - Wodorowanie silnika, czyszczenie nagaru [Śląsk]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Wodorowanie silnika, czyszczenie nagaru [Śląsk]

jendrek89 - Sob Sty 21, 2017 13:36
Temat postu: Wodorowanie silnika, czyszczenie nagaru [Śląsk]
Witam was,
Zapraszam wszystkich klubowiczów do auto-kliniki w Katowicach na wodorowanie silników. Zasada działania polega na wpuszczaniu mieszanki wodoru do silnika, który spala się razem z paliwem usuwając nagar z podzespołów silnika.
Szczegółowo procedura opisana jest na http://auto-klinika.pl/autonagar
Dla wszystkich klubowiczów kwota za czyszczenie silnika z nagaru to 120zł (zamiast 250zł) - Tylko trzeba powiedzieć, że jesteście z forum roverki ;)

herobot - Sob Sty 21, 2017 17:59

Może podjadę bo co mi szkodzi lecz co z silnikami z przebiegami około 300k nie będzie niebezpieczne takie coś i nie "rozszczelni" silnika ? Chodzi o te dziury , które mogą być zapchane właśnie przez nagar i brud :D
jendrek89 - Nie Sty 22, 2017 11:37

Tego urządzenia używają od dawna kraje na zachodzie i pytając sprzedawcy nie było przypadków popsucia, usuwanie nagaru powoduje głównie uwolnienie zapieczonych pierścieni. Testowaliśmy jak na razie dwa samochody, które miały po 500tyś przebiegu i nic im nie jest. Do 2 tygodni dostarczę filmy, zdjęcia oraz szczegółowe opinie klientów.
prebenny - Nie Sty 22, 2017 17:34

Daleko troszkę ;)
NoPE - Nie Sty 22, 2017 23:16

jendrek89 napisał/a:
Testowaliśmy jak na razie dwa samochody, które miały po 500tyś przebiegu i nic im nie jest.

Bo nie ma żadnego efektu?

ADI-mistrzu - Pon Sty 23, 2017 07:05

Prosił bym o napisanie, w jaki sposób wodór usuwa nagar, jakie procesy się do tego przyczyniają.

Druga sprawa, czy jesteście w stanie to udowodnić po przez inspekcję przy pomocy sondy endoskopowej przed procesem i po?

herobot - Pon Sty 23, 2017 10:18

Pamiętam jak w moim św. pamięci Golfa 3 wlałem olej syntetyczny to zaczął zjadać olej i lało sie bóg wie skąd :D . Za 2/3 tygodnie mogę tam podjechać lecz wcześniej zbadam stopnie sprężania, ciśnienie i takie inne pierdoły na które może zadziałać . Później zbadam Roverka po tym zabiegu jak coś da ( mam mieszane uczucia jak tak by pomyśleć na logikę jak wodór ma sie pozbyć tego syfu) :)
ADI-mistrzu - Pon Sty 23, 2017 10:19

herobot, spróbuj zrobić zdjęcie przez otwór na świecę zapłonową aby zobaczyć jak wygląda czoło tłoku.
Po tym procesie ponownie zdjęcie i będzie wiadomo ile to warte.

jendrek89 - Pon Sty 23, 2017 11:56

Dokładnie, będziemy widzieć efekt w liczbach.
longer86 - Pon Sty 23, 2017 12:35

N2O też spala się razem z paliwem, jakoś nie widzę pozytywów tego zabiegu, bez dowodów
ADI-mistrzu - Pon Sty 23, 2017 13:18

longer86, wodór spala się z powietrzem, NO2 z paliwem.

W czasie spalania wodoru może zachodzić spalanie detonacyjne odrywające nagar z tłoka, ale czy to dobrze...
Trzeba by sprawdzić liczbę oktanową wodoru by stwierdzić czy nastąpi detonacja.

longer86 - Pon Sty 23, 2017 13:42

ADI-mistrzu:
ADI-mistrzu napisał/a:
longer86, wodór spala się z powietrzem, NO2 z paliwem.


odpowiadam tylko na to:

jendrek89 napisał/a:
wpuszczaniu mieszanki wodoru do silnika, który spala się razem z paliwem usuwając nagar z podzespołów silnika.


i sorki że porpawiam ale napisałem N2O a nie NO2.

N2O spala sie razem z paliwem w komorze cylindra.

ADI-mistrzu - Pon Sty 23, 2017 14:19

longer86, racja ;]
Źle przeczytałem, tam jest "wraz" tak więc "wraz" z paliwem to można wszystko spalić :)

herobot - Pon Sty 23, 2017 19:46

Dobra jako mięso armatnie bo chyba mam najbliżej bo z Sosnowca do Katowic to na piechotę sie chodziło :X .
Nie "podważam" w jakiś sposób tego wodorowania lub coś w tym stylu tylko chciałbym zobaczyć jakie efekty da to.
Ciśnienie na cylindrach sprawdzę przed i po oraz to zdjęcie spróbuje zrobić lecz kurcze jak jak tam jest średnica kciuka :mrgreen: Ale damy rade jakoś za 2/3 tygodnie się wybiorę i zobaczymy :) Pod tym postem zdam relację

columbus73 - Wto Sty 24, 2017 23:09

Ja mogę wybrać się tam w sobotę , tylko pytanie czy ma to sens. Jak zdążę sprawdzić u siebie kompresje i stan powierzchni tłoków przed to tam zajadę.
NoPE - Czw Sty 26, 2017 22:03

herobot napisał/a:
bo z Sosnowca do Katowic to na piechotę sie chodziło

Ale trzeba było mieć paszport. Jak jest dziś to nie wiem, bo schengen....

Róbta co chceta - ja tego nie kupuję. Bajka jak ceramizery.

Remigiusz - Pią Sty 27, 2017 00:48

Można nalać wodę do silnika w małych ilościach i będzie to samo :-) tak samo jak sporo płynu chłodniczego przy hgf sie spali w cylindrze to staje in się czysty jak nic.

Było to już kiedyś na forum tutaj :-) nie wiem jakie wy cuda z tego oczekujecie.

herobot - Pią Sty 27, 2017 00:52

Co do ceramizerów to akurat , że bajka to mogę się kłócić , znajomi zalali i jednym pomogło drugim nie więc bajka w 100 % to nie jest .
prebenny - Pią Sty 27, 2017 01:06

herobot zależy co to było.

Ja do oleju dolewam Archoil 9100/9200 i biorąc pod uwagę, że jest to raczej 'szanowany' producent nie wrzucałbym tego do worka tzw. ceramizerów (chociaż wielu tak zrobi). U mnie efektem jest cichsza praca silnika, który ma przejechane jakieś 400 tyś km więc coś tam daje.

herobot - Pią Sty 27, 2017 11:32

Własnie , zależy co sie wleje bo ceramizer to pojęcie "ogólne" dla tego typu środków (tak sądzę :mrgreen: )
NoPE - Pią Sty 27, 2017 19:52

herobot, to zmień sądy, bo Ceramizer to nazwa własna i jest zastrzeżonym znakiem towarowym (®) klasy Auto VooDoo jakich wiele czego kolejnym dowodem jest ten wątek.
Pozdro dla VooDoo Pipol.

jendrek89 - Sob Sty 28, 2017 22:23

Mamy już pierwsze zdjęcia, niestety tylko głowicy od strony kolektora dolotowego. W przyszłym tygodniu postaramy się zrobić świece, ich gniazda, kolektor wylotowy, katalizator i filtr DPF - Tam efekt powinien być dużo lepszy.




Filmy z efektem przed i po wodorowaniu:
https://youtu.be/H1c9_QIiiL4
https://youtu.be/sOJ3y_8ah-k

Opinię na innych forach:
http://www.forum.alfaholi...katowice-4.html

https://forum.subaru.pl/topic/92330-usuwanie-nagaru-z-silnika-wodorem

christopher7 - Czw Kwi 13, 2017 11:17

Wodorowanie silnika. Hmm...
Ciekawe jaki efekt dałoby podawanie do silnika czystego tlenu czyli tlenowanie silnika :wink:

MaReK - Pon Maj 08, 2017 12:29

Albo "helowanie" ;) Wtedy silnik będzie tak śmiesznie brzmiał ;)
Mnie to się jakoś kojarzy z tym zdjęciem i terapią odchudzającą :P