Zobacz temat - [R75]Pomoc prz sprzęgle
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Pomoc prz sprzęgle

bobek2525 - Czw Sty 26, 2017 19:51
Temat postu: [R75]Pomoc prz sprzęgle
Witam mam pytanie odnośnie sprzęgła ostatnio mi padło stwierdziłem że to pompka wymieniłem ją i problem miną z tym że szybko wrócił generalnie problem jest taki że sprzęgło sie zapowietrza i ucieka płyn. Jak pod pompuje na zgaszonym silniku to przejade 10/15km i biegi już nie chcą wchodzić zgaszę pod pompuje i znowu biegi wchodzą.Przypuszcza że może być to wina wysprzęglika koszt około 350zł i tera zastanawiam się czy wymienić już od razu tarcze i docisk bo znalazłem w dobrej cenie a zrobić można przy okazji, tylko nie wie czy ta tarcza i docisk jest coś warta wkleja link do wglądu
http://allegro.pl/sprzegl...5985862543.html
Ewentualnie poratujcie dobrą radą co może być tego przyczyną i jaką części kupić i ile warta jest robocizna

tmk752 - Pią Sty 27, 2017 12:39

Mam podobny problem. 1 i R bardzo ciężko wchodzą, gdy podpompuje przed uruchomieniem jest lepiej. Zauważyłem że jak zatrzymuje samochód i zaciągam ręczny z wciśniętym sprzęgłem i samochód "siada" na ręcznym dopiero wtedy puszczam sprzęgło i wysiadam z auta to skala problemu jest znacznie mniejsza. ale to może tylko u mnie tak. Niestety mechanik czeka i chyba trzeba się liczyć z kosztem 1000 zł żeby problem nie wrócił. Ja mam jeszcze taki problem, że czasem słyszę w okolicach 2 tyś obrotów metaliczne szuranie. Zdarza się to na większości biegów. Modlę się żeby jakaś niedokręcona śrubka wpadała w rezonans, ale możliwe też że pada dwumasa.