Zobacz temat - [MG ZR Idt] Kilka pytań (sprzęgło, przepływomierz, hamulce)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR Idt] Kilka pytań (sprzęgło, przepływomierz, hamulce)

bielu00 - Sob Sty 28, 2017 11:51
Temat postu: [MG ZR Idt] Kilka pytań (sprzęgło, przepływomierz, hamulce)
Cześć mam kilka pytań.

1. W którymś temacie pisałem, że silnik ma problem z dogrzaniem się, dziwnym trafem, kiedy popsuła się przepływka, od mniej tego czasu silnik dogrzewa się w zasadzie bez problemu tzn. bardzo często po pierwszym odpaleniu samochodu, przejechaniu kilku skrzyżowań w mieście, z kratek zaczyna lecieć ciepłe powietrze.

Jednakże, kiedy np jadę dłuższy odcinek bez dodawania gazu (z górki), powiedzmy 2-3 km wskazówka z temperaturą opada. Zasadnicze pytanie - co tu jest grane? Czy ten termostat w końcu działa dobrze czy nie?

2. Czy sprzęgło jest osadzone na jakimś łożysku? (domyślam się, że tak). Chodzi o to, że od jakiegoś czasu mam takie głuche dudnienie z okolic skrzyni i sprzęgła. Najbardziej słychać to na luzie. Po wciśnięciu sprzęgła dźwięk ucicha. Co to może być? Jakie to są koszty, oraz czy dużo przy tym roboty?

3. Czy lekko krzywa półoś może wpływać na bicie podczas hamowania? Lub luzy na zaciskach? Od czasu wymiany piasty, jest o niebo lepiej, natomiast po kilku mocniejszych depnięciach na hamulec, tarcze zaczynają bić. Jasne skoro od nagrzania zaczyna bardziej bić, to pewnie problemem są tarcze, natomiast nie chce ich na darmo wymieniać, kiedy okaże się, że po jakimś krótkim czasie znowu będą w takim stanie jak te obecnie.

4. Zepsuła mi się przepływka. Zastanawiam się, nad wgraniem tych mapek mafless, jednakże czy maffless = podniesienie mocy (przy okazji)? Czy może maffless, a "chip tuning" to odmienne rzeczy?

bociannielot - Sob Sty 28, 2017 12:08

podnosi się moc przy mafless, przecież wszystko w dziale tuning mechaniczny masz ładnie opisane :ok: