Zobacz temat - [R75] Zbiornik płynu do spryskiwaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zbiornik płynu do spryskiwaczy

pablo - Nie Sty 29, 2017 16:34
Temat postu: [R75] Zbiornik płynu do spryskiwaczy
Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem odnośnie zbiornika płynu do spryskiwaczy. Wczoraj słabiutko pryskał płyn ze spryskiwaczy na szybę. Dziś uzupełniłem ale nie do pełna ale jakoś mi tak dziwnie pachniało w garażu. Wyjechałem z garażu a tam mokra podłoga od płynu a spod kierunkowskazu prawego piana leci z płynu do spryskiwaczy. Próba psiknięcia na szybę i nic nie leci. Zaświeciła się ikonka o niskim poziomie płynu. Oczywiście płyn zimowy był zalany a samochód garażowany. Poza tym w największe mrozy wszystko działało do wczoraj. Przypominam sobie że wczoraj wjechałem prawym przednim kołem w dziurę w asfalcie, dość mocno stuknęło. Ale czy to mogło spowodować pęknięcie zbiorniczka a może się coś rozszczelniło ? Nie wiem jaką konstrukcję ma nasz zbiorniczek i najważniejsze jak się bezboleśnie do niego dostać. Miejsca tam nie za wiele.
SeniorA - Nie Sty 29, 2017 17:01

pablo napisał/a:
najważniejsze jak się bezboleśnie do niego dostać
do pierwszych oględzin wyciągnij lampkę kierunkowskazu i odkręć tą małą osłonę trójkątną od spodu zderzaka. Jak to nie wystarczy to trzeba ściągnąć koło i następnie nadkole.
W tym temacie są obrazki https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64124

prebenny - Nie Sty 29, 2017 17:13

pablo odkręć śrubkę łączącą zderzak z nadkolem/błotnikiem i odchyl zderzak. U mnie pękł króciec pompki do spryskiwaczy lamp (ale miałem bezpośrednio wąż na niego zamiast szybkozłączki).
christopher7 - Pon Sty 30, 2017 07:22

W przypadku wozów z instalacją spryskiwaczy reflektorów faktycznie newralgicznym elementem jest to plastikowe kolanko.
Wariant najbardziej optymistyczny: poluzowało się mocowanie pompki.
Wariant pesymistyczny: przy tych temperaturach plastiki są dość kruche i mógł pęknąć sam zbiornik w miejscu mocowania.

pablo - Pon Sty 30, 2017 12:22

Spryskiwaczy reflektorów nie mam a jutro na podnośniku dobiorę się do zbiornika i się okaże czy problem duży czy mały. Na razie dzięki za sugestie i podpowiedzi. Czy aby odkręcić i wymienić cały zbiornik na płyn trzeba zderzak ściągać czy samo nadkole wystarczy?
Czy do diesla i benzyny idzie taki sam zbiorniczek ?

AdaskoC - Pon Sty 30, 2017 21:00

pablo napisał/a:
Czy aby odkręcić i wymienić cały zbiornik na płyn trzeba zderzak ściągać czy samo nadkole wystarczy?


Wystarczy nadkole, choć to gimnastyka wtedy jest straszna.
Najlepiej zrzucić zderzak, nie ma z tym za wiele roboty.

pablo napisał/a:
Czy do diesla i benzyny idzie taki sam zbiorniczek ?

Jest taki sam w obu wersjach silnikowych i nadwozia.

longer86 - Wto Sty 31, 2017 08:42

Ba nawet do xenonu i sprysków lamp jest taki sam bo każdy jest przygotowany na drugą pompkę
lukasz-89 - Pią Lip 17, 2020 14:14

Witam. Mam problem. U mnie kapie płyn z końcówki tam gdzie jest pompka i czujnik gdzie ten cienki wężyk wchodzi. czy tam jest jakaś uszczelka? Jak to jest wkladane ? Gwint czy wsciskane proszę o pomoc
sTERYD - Pią Lip 17, 2020 17:35

Jest gumka, coś a-la przelotka od karoserii, każdy element jest wciskany.