Zobacz temat - Kamerki, CB i uchwyty do telefonów - przepisy za granicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Kamerki, CB i uchwyty do telefonów - przepisy za granicą

maciej - Sro Lut 08, 2017 12:57
Temat postu: Kamerki, CB i uchwyty do telefonów - przepisy za granicą
Ciekawy artykuł, bo pokazuje, że problem, który kiedyś polscy kierowcy mieli z antyradarami w Austrii, gdzie zabronione jest posiadanie w pojeździe (nawet w bagażniku) może dotyczyć też innych urządzeń, a w niektórych krajach uchwyt do telefonu jest traktowany jako ograniczenie widoczności i karany mandatem:

http://motoryzacja.interi...y-m,nId,2348901

AndrewS - Czw Lut 09, 2017 22:14

a ja ostatnio z YanosikiemGT na szybie, po Słowacji zrobiłem ze 140km :roll:
Revolt - Sob Lut 18, 2017 17:10

AndrewS napisał/a:
a ja ostatnio z YanosikiemGT na szybie, po Słowacji zrobiłem ze 140km


Jeżdzę zawodowo autobusem turystycznym. Mi się to nie przytrafiło, ale podobno na Słowacji za rejestrator jazdy kierowcy dotali 200 E mandatu.

W Niemczech na bank jest zabronione.

Remigiusz - Sob Lut 18, 2017 18:37

Słowenia i Chorwacja to nie wiem skąd zakaz używania CB ale tam dużo osób w sezonie turystycznym ma na dachu anteny :roll: O Truckach już nie mowie bo tam Polacy to używają i tak.
Co do Austrii to nie spotkałem się jeszcze żeby kogoś za CB zatrzymali. Kto to niby sprawdzi czy jest Multistandard czy nie ! :roll: Mnie już parę razy kontrolowali i tylko się patrzyli na długą antenę i tyle.

Niestety tak w Austrii co do kamerki to racja lepiej ja mięć wyłączoną bo się czepiają o to. Mi się raz już zapomniało wyłączyć i potem było tłumaczenie. Mozna za to używać np Gopro czy zwykłej kamerki ktora nie potrafi nagrywać ciągle i się dodaje ze nagrywa się otoczenie to jakiegoś filmu :wink:

Mistrz800 - Czw Lut 23, 2017 10:06

dużo tu zależy od interpretacji osoby która nas sprawdza. Jeden popatrzy i machnie ręką, a drugi przyczepi się i da mandat. Dla pewności, może jednak nie zakładajmy takich rzeczy na szyby jadąc do innego kraju, by nie mieć kłopotów.