Zobacz temat - [R75] Problem z aku, przewodami czy klemami?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z aku, przewodami czy klemami?

Revor57 - Pią Lut 10, 2017 13:57
Temat postu: [R75] Problem z aku, przewodami czy klemami?
3 tygodnie temu wybrałem sie zakupionym w grudnoi Roverem do Holandii (niecale 1000km), podroz przebiegla bez problemow. Natomiast 5 dni pozniej nie dalo sie go juz odpalic. Swieca sie wszystkie kontrolki, nawet gra radio, lecz po przekreceniu na zaplon wszystko gasnie zostaje jedynie lampka oleju i poduszki w dodatku lekko zbladle lub migajace). Czasem wszystkie odbiorniki prądu migaja tj. wyswietlacz przebiegu, komputera, swiatlo wewnetrzne, a czasami wdzystko idealnie swieci. Auto odpala na kable i na pych. Przejechalem ok 40km i od razu po zgaszeniu proba kolejnego odpalenia nie powiodla soe więc mozna chyba wykluczyc rozladowanie i alternator. Pobuszowalrm po necie i przeczytalem ze powodem może byc brak styku czyli luzna klema i faktycznie - moglem bez wysilku zdjac dwoma palcami, a + przy uzyciu wiekszej sily rowniez da sie zdjac reka. Z pomoca drugiej osoby udalo sie odpalic samochod gdy dociskala kabel minusowy (co chyba wyklucza rozrusznik). Zakupilem wiec najprostsze w montazu klemy samozaciskowe i wymienilem dzisiaj minusowa co nie przynioslo zadnego rezultatu, dlatego zaczynam sie zastanawiac czy to jest w ogole właściwy powod usterki. Bardzo prosze jesli ktos sie na tym zna o pomoc, jestem uwieziony w tej Holandii i chcialbym uniknąć wozyty u mechanika (drogo! €). Zaraz chce isc wymienić kleme plusowa i tu również mam pytanie. Bo odchodzą od niej 2 kable jeden oznaczony + a drugi P, rozumiem ze nie moge ich razem skrecic?
longer86 - Pią Lut 10, 2017 14:28

a może tak akumulator... mamy zimę, a kupiony w grudniu, stary akumulator może mieć dość, może alternator nie doładowuje, kupować auto i jechać nim w taka trasę, gratuluję
Revor57 - Pią Lut 10, 2017 14:36

Radzisz kupic nowy aku?
A jeszcze chce wymienic tego plusa bo.jedna kleme mam orginal a druga chinszczyzne, to te 2 kable moga isc razem czy trzeb wymyslic cos innego?

mocu - Pią Lut 10, 2017 20:32

Jeśli oba kable są wpięte w tą samą klemę, do plusa to wiadomo że możesz je połączyć i wpiąć razem do nowej klemy plusowej. Podjedz gdzieś na szrot w Holandii, tam za 10 € kupisz akumulator. Zazwyczaj chłopaki mają miernik do testowania akumulatorów. Jakąś klemę pewno też wyszarpiesz z któregoś wraka.