Zobacz temat - [Rover 75] Rave, fotele..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] Rave, fotele..

Fxln - Nie Lut 12, 2017 02:47
Temat postu: [Rover 75] Rave, fotele..
Witam ciepło w te mroźne dni... No tak mroźne że nie mogę dostać się do samochodu, nie istotne. Znalazłem mega okazje i zakupiłem niedawno czarną skórę w full elektryce , bez pamięci, od europejczyka za 400 zł. Jedyny minus to pouwalane przyciski, ale to już naprawione. Jak zejdą temperatury muszę wziąć się za środek, bo boczki zaczynają dosłownie odpadać.

I tu moje pytanie odnośnie elektryki w Roverku. Potrzebuje schematu Rave - ten z forum nie bardzo chce działać, chyba że słabo szukam :P Dogadane mam z kumplem amatorem elektryki że położymy dobrą instalacje pod "siedzenie" żeby było ciepełko w kuferek.

Z tego co wywnioskowałem, z kilku tematów o podpinaniu elektrycznych foteli przy braku fabrycznej instalacji, to zasilanie do przycisków do podgrzewania foteli bierze się ze stacyjki - pin 5 i 7 ?

Z elekryki jestem noga straszna także tu drugie pytanie - w skrzynce bezpieczników pod bezpiecznikami od sterowania fotelami (2?) i jeden do grania mat jest prąd od razu, czy trzeba ciągnąć od aku? No i czy grubość kabli ma znaczenie.

Ah no tak. Czy ma ktoś jakiś pomysł dlaczego Roverek nie chce otworzyć swych drzwi dla swego pana?

Z góry wielkie DZIĘKUJĘ za wszelkie porady i informacje :)

sTERYD - Nie Lut 12, 2017 09:39

Sprawdź najpierw, czy masz kostki nad popieliczką.
W skrzynce z bezpiecznikami prąd jest, tylko bezpieczniki trzeba wtyknąć. Grubość przewodów oczywiście że ma znaczenie.

Nie otwiera Ci centralny, czy klamka?

Fxln - Nie Lut 12, 2017 12:59

Kostek nie ma, to już sprawdziłem. Bezpieczniki już są wpięte i to mnie zmusiło do poszukiwań :D .

Jeśli o drzwi chodzi to jak spadnie poniżej 10 otworze tylko tylnie drzwi. Centralny odskakuje normalnie ale klamka jakby chciała powiedzieć "Za zimno na otwieranie drzwi".

longer86 - Nie Lut 12, 2017 20:14

Jak go ogrzejesz otwórz drzwi i smaruj zamki
Fxln - Sro Lut 15, 2017 23:46

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Dostałem od znajomego mechanika smar w spray'u i objechałem zamki, no ale pal licho mróz przyszedł i dalej nie mogę się dostać do samochodu (Od przodu jak normalny kierowca - tył otwiera/ł się bez zarzutu) - jakieś sugestie?
prebenny - Czw Lut 16, 2017 08:17

Ja zawsze wcześniej przelewam zamki WD40 (albo czymś podobnym) - niby wypiera wodę i przeczyści trochę mechanizm. I dopiero wtedy jakiś smar silikonowy w szpreju i 2 zimę pod rząd problemu nie mam.
franki01 - Czw Lut 16, 2017 08:28

Na zamarznięte klamki zawsze dmucham suszarką (taką domową do włosów) z większej odległości, żeby nic nie popękało od dużej dawki ciepła. Podciągam do domu dłuuugim przedłużaczem. A jeśli chodzi o zabezpieczenie się na przyszłość, tak jak kolega wyżej napisał - smar w spreju. Ja się przygotowałem jesienią w ten sposób, że najpierw WD40, następnego dnia rano WD40 i dopiero wieczorem smar silikonowy. Tak samo wszystkie zamki i mechanizmy w drzwiach.

EDIT: Kolega wyżej uprzedził post :)