Zobacz temat - [Rover 45] Dziwne dźwięki pod maską i z wydechu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45] Dziwne dźwięki pod maską i z wydechu.

pawlovsky - Pon Lut 13, 2017 19:58
Temat postu: [Rover 45] Dziwne dźwięki pod maską i z wydechu.
Witajcie!

Dziś po odpaleniu silnika usłyszałem taki oto dźwięk z wydechu, jakby bulgotanie czy pluskanie. Podejrzewam zimno i wilgoć ale może to coś innego? :|

Z wydechu - bulgotanie

Plus pod maską dziś usłyszałem nowy dźwięk, zaraz po odpaleniu, od stronu akumulatora i filtra powietrza, takie stukanie. Dalej na nagraniu słychac mielenie od strony rozrządu. Mielenie pojawiło się po poskładaniu silnika do kupy po wymianie uszczelki pod głowicą i tak już od kilku miesięcy. Czy to może być rolka?? Czy może coś innego? :|

Pod maską - stukanie i mielenie

dziękuję za pomoc bo strasznie się zmartwiłem tym wszystkim :sad:

Pozdrawiam Was serdecznie

ADI-mistrzu - Pon Lut 13, 2017 20:56

Bulgotanie to pewnie wola w wydechu :) Pomachaj nim na zgaszonym silniku, powinieneś usłyszeć chlapanie.

Stukanie jak by wtryski gazu zużyte albo popychacze zaworowe.
Jeśli chodzi o szum, spróbuj dopchnąć ręką obudowę rozrządu do silnik, zobacz czy zniknie.

pawlovsky - Pon Lut 13, 2017 21:22

Uff, czyli co do wydechu powinno pomóc po prostu pojezdzenie żeby wyparowała?

Aaa, zapomniałem dodać że nie mam gazu ;) więc nie wtryski bo ich nie mam. :)

To stukanie pojawiło się nagle, myślałem dziś czy to nie popychacze ale pojawiło się to zbyt nagle, dzień dwa temu i nie dochodzi wprost z silnika tylko jakoś od aku czy kolektora strony.

Obudowę próbowałem docisnąć, wtedy pasek zaczyna ocierać i słychać to wyraźnie, przy puszczeniu obudowy przestaje, ale to szumienie/mielenie dalej słychać tak samo. :sad:

r33try - Pon Lut 13, 2017 23:16

To stukanie z okolic akumulatora to pewnie filtr węglowy (taka czarna "puszka" z węzykami) uderzający w karoserię. Podłóż coś miękkiego między filtr a karoserię od spodu i stukanie powinno ustąpic.
pawlovsky - Wto Lut 14, 2017 15:11

O kurczę! To jest dobra myśl! Tak się wgl zastanawiałem cóż owa puszka zawiera i co to jest :D Spróbuję z rana i napisze czy pomogło! :)

Dziękuję Wam za pomoc! :)

[ Dodano: Wto Lut 14, 2017 15:11 ]
Cześć!

Przepaliłem Roverka przed momentem i tak:

1. Z wydechu ustało pluskanie! :)

2. Odkręciłem pokrywę rozrządu, nie udało mi się jej wyjąć tylko odchylić i wydaje mi się że ów mielenie dobiega właśnie stamtąd ale dalej nie mam pojęcia co to? :/ Przy dodawaniu gazu dźwięk jakby znikał, przy powrocie na obroty jałowe wraca. Jest on o tyle dziwny że nie pojawia się z taką samą intensywnością zaraz po odpaleniu(co występowało by gdyby coś ocierało) ale pojawia się chwilę później, po jakiejś minucie-dwóch.

3. Co do tego stukania to podłozyłem pod filtr pyłkowy materiał ale to nic nie dało niestety, gdy nadstawiłem ucho to usłyszałem że ten dźwięk dochodzi z jego wnętrza! Cóż to może być? Czy to znaczy że filtr do wymiany? Może głupie pytanie że nie wiem co to ale przy okazji zauważyłem że odchodzi od tego filtra w dół w stronę gruntu taka rurka plastikowa pusta w środku i otwarta na końcu, co to jest?

Pieczarkowy - Wto Lut 14, 2017 15:26

pawlovsky napisał/a:

[ Dodano: Wto Lut 14, 2017 15:11 ]
3. Co do tego stukania to podłozyłem pod filtr pyłkowy materiał ale to nic nie dało niestety, gdy nadstawiłem ucho to usłyszałem że ten dźwięk dochodzi z jego wnętrza! Cóż to może być? Czy to znaczy że filtr do wymiany? Może głupie pytanie że nie wiem co to ale przy okazji zauważyłem że odchodzi od tego filtra w dół w stronę gruntu taka rurka plastikowa pusta w środku i otwarta na końcu, co to jest?


Poszukaj tutaj porady: http://bit.ly/2lLq2Hk + odepnij wtyczkę i zobacz czy dalej coś stuka.

Cytat:
Pewnie chodzi o pochłaniacz oparów paliwa. Jest to normalne zimą w naszych roverkach. Więc się nie przejmuj i wyczekuj wiosny. :wink:

pawlovsky - Wto Lut 14, 2017 15:38

Dzięki :) zobaczyłem na te inne posty i objawy te same. W takim razie spróbuje tak jak tam jest napisane i zobaczymy! :)

Czyli zostaje to mielenie :/ może coś tam nie ma smarowania?