Zobacz temat - Rozpórki - eR 200, 25, ZR, Coupe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Rozpórki - eR 200, 25, ZR, Coupe

slax - Pon Lut 13, 2017 21:38
Temat postu: Rozpórki - eR 200, 25, ZR, Coupe
Siema Pany :d

Mam możliwość wykonać rozpórki do naszych eR

- eR 200
- eR 25
- Tomcat
- MG ZR

Ktoś reflektował by?

Chciał bym zebrać min 10 chętnych osób :d

W planach są tez rozpórki do ZG ZS/eR400/eR45, ale to na spokojnie :d

Gekus - Pon Lut 13, 2017 22:39

Rozpórki tylne tez wchodzą w grę? Chyba bym się skusił na górną

Oczywiście w moim przypadku chodzi o kanta :P

slax - Pon Lut 13, 2017 22:54

Gekus, kanty stoją u mnie dwa wiec kwestia pomierzenia :d generalnie chciał bym zacząć od górnych na przód, bo to mam już ogarnięte, flansze wymiary wiem co i jak i dobrze to wygląda.

Natomiast jak znajdzie się więcej chętnych to można pomyśleć o dolnych i na tył :d choć np w coupe z tyłu jest tyle wzmocnień, ze nie widzę sensu spinać góry na tyle, ewentualnie dół i o tym będę myślał :d

Markzo - Wto Lut 14, 2017 05:48

W sumie może ja.. :P
luke27 - Wto Lut 14, 2017 07:39

Jeśli wejdzie mi nad kolektor ssący to jestem chętny :P
slax - Wto Lut 14, 2017 10:52

Sluchajcie koszt bylby jakies 90zl za górna na przód, zapodam potem foto mojej w cupecje jak wygladala, bo juz mi ja tokayn zakosil
bociannielot - Wto Lut 14, 2017 10:59

ja chwilowo nie mam kasy ;( moze kiedys :wink:
karas_111 - Wto Lut 14, 2017 11:32

ja też był bym chętny na dwie rozpórki na przód i tył do zr'a ;)
slax - Wto Lut 14, 2017 17:30

Siema :D

Więc tak, na początek była by rozpórka przód - góra. Flansze cięte laserem z blachy s355 laserem. Połączona profilem 20x40mm. Całość pomalowana podkładem, kolor już we własnym zakresie, w grę wchodziło by malowanie proszkowe, ale to 1. dodatkowy koszt, 2 musiało by być na raz więcej sztuk, po jednej zwyczajnie nie opłaca mi się wozić :D

Podsumowując - oferuję rozpórkę przód na kielichy do Roverów serii 200 okrągłych oraz kantów, MG ZR oraz Coupe, eR 25. Taka rozpórka kosztowała by ok 90zł + koszt przesyłki. Myślę że cena nie jest wygórowana, ja osobiście jakichś kokosów na tym nie zarobię to w dużej większości koszt materiału oraz moja praca.

Chętnych proszę o wstępne deklaracje, na takiej zasadzie :D

1. ..... przód + tył
2. .....przód

itd.

Chciał bym uzbierać sensowna liczbę chętnych, zamknąć listę i zabrać się do pracy, żeby poszło to sprawnie. Powyższa lista oczywiście póki co do niczego nie zobowiązuje, zobaczymy czy w ogóle uzbiera się jakieś grono zainteresowanych.


Dalej, co do rozpórek na tył, oraz dolnych. To jestem w stanie ogarnąć, jednak to na spokojnie, trzeba pomierzyć i pomyśleć żeby to miało ręce i nogi. Jeśli ktoś będzie chętny na powiedzmy przód + tył to oczywiście wszystko się da tylko żeby zainteresowany otrzymał komplet jednocześnie trzeba będzie się uzbroić w nieco cierpliwości :D Dla jasności jeszcze raz, nie jestem żadna firmą, nie mam zamiaru tu na nikim zbijać kokosów, po prostu mam możliwości, w pracy odpowiednie maszyny itp, całość będzie powstawała po godzinach, proszę to wziąć pod uwagę.

Chciałbym tez zbudować rozpórki do MG ZS, tam jest odrobinę więcej zabawy więc na spokojnie, mam taki pojazd na podwórku wiec jak będzie zainteresowanie to się zrobi :D

luke27, Ty masz ZTCP customowy kolektor, dla Ciebie tez byłbym w stanie coś wystrugać, potrzebował bym jedynie zebyś zdjął z swojego auta kilka wymiarów żeby była pewność że pasuje .

Poniżej kilka fotek jak to będzie wyglądało.





Jak ktoś ma pytania to zapraszam, nie piszcie proszę do mnie PW, wszystko śmiało tutaj, tak będzie prościej i jaśniej.

karas_111 - Wto Lut 14, 2017 18:52

a więc zacznijmy listę :mrgreen: mi się nie śpieszy więc mogę poczekać tak jak Ci wspominałem :wink:

1.karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)

greg-si - Wto Lut 14, 2017 20:42

slaxiu, ja bym chętnie wziął + trochę samego profila żebym mógł sobie ją przerobić na 3 punktową tylko... ile to waży?
slax - Wto Lut 14, 2017 21:42

greg-si, Musimy pogadać gdzie by dać ten 3ci punkt, to zrobi się 3 punktową :D
luke27 - Sro Lut 15, 2017 07:19

Ok. To jestem chętny na przód. Zrobię fotki, naniosę wymiary. Z ceny się nie tłumacz, wiem ile to kosztuje. ;)
Gekus - Czw Lut 16, 2017 10:18

Coupe fakt, ma sporo wzmocnień, ale w hb już tak bogato nie jest :mrgreen: także jakby się pojawiła możliwość wystrugania samej tylnej górnej i ew. dolnej też (przód już mam staffy) to chętnie :)

Kiedyś myślałem też o przedniej dolnej, ale poza oczywistym usztywnieniem chyba mi to sprawi tylko więcej problemu podczas jazdy nisko :D

addb1 - Pią Lut 17, 2017 20:49

Jak słodko że rozpórki się znalazły :)

1.karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)
2. Addb1 przód ( kolor w sumie może być surowy, pomaluję na niebiesko chyba że ktoś będzie chciał na niebiesko również :)
slax, Dystanse do ZR słyszałem od toksyn, jesteś w stanie zmontować :)

marekp90 - Pon Lut 20, 2017 10:30

1.karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)
2. Addb1 przód ( kolor w sumie może być surowy, pomaluję na niebiesko chyba że ktoś będzie chciał na niebiesko również
3. marekp90 przód+tył (r200, kolor) jak będzie opcja dolnej to też jestem zainteresowawny

borsuk88 - Sob Mar 04, 2017 17:40

1.karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)
2. Addb1 przód ( kolor w sumie może być surowy, pomaluję na niebiesko chyba że ktoś będzie chciał na niebiesko również
3. marekp90 przód+tył (r200, kolor) jak będzie opcja dolnej to też jestem zainteresowawny
4.borsuk88 przód + tył ( r 200 ) - pytanko na kiedy można się ich spodziewać?

slax - Nie Mar 05, 2017 12:45

borsuk88, Przód to kwestia 1-2 tygodnie, tył muszę pomierzyć także jeszcze troch cierpliwości.
borsuk88 - Nie Mar 05, 2017 13:11

ok będę czekać - he tak naprawdę siostrzeniec będzie czekać ! chyba że przód najpierw zabiorę, a na tył poczekamy? Jak tam tobie wygodniej! namiary na wysłanie kasy daj na PW .
eff - Pią Mar 17, 2017 08:36

myślę, że też będę chętna

1. karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)
2. Addb1 przód (surowy)
3. marekp90 przód+tył (r200, kolor)
4. borsuk88 przód + tył ( r 200 )
5. eff - przód (surowy)

borsuk88 - Czw Kwi 06, 2017 06:50

I jak tam rozpórki już w trakcie produkcji? Pozdrawiam
slax - Sob Kwi 08, 2017 12:13

Robią się, flansze na przód wyciete, w sobotę podskocze po profile i będę spawał

[ Dodano: Sob Kwi 08, 2017 12:13 ]
Mam już na miejscu potrzebne graty na rozpórki przód, tj flansze i profile. W Najbliższym tygodniu będą wysyłki :D Jutro będę mierzył flansze na tył i w tygodniu produkcja, także Ci którzy reflektowali rozpórki także tylne bedą musieli jeszcze tydzien poczekac na wysyłke :d

ArO - Sob Kwi 08, 2017 21:15

Można się jeszcze dołączyć?:D

R200 RF przód i tył :)

WiktorCoupe - Nie Kwi 09, 2017 05:35
Temat postu: rover coupe
Chciałbym dołączyć,rozpórka przód górna rover coupe
slax - Nie Kwi 09, 2017 20:06

Dopiszcie się proszę do listy na poprzedniej stronie, bo tak robi się bałagan, dobrze ze zrobiłem kilka flansz więcej :d Dopisujcie sie i zamykamy liste :D
ArO - Nie Kwi 09, 2017 20:42

1. karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)
2. Addb1 przód (surowy)
3. marekp90 przód+tył (r200, kolor)
4. borsuk88 przód + tył ( r 200 )
5. eff - przód (surowy)
6. ArO- przod+tył(r200) może być w kolorze :D

slax - Pon Kwi 10, 2017 22:22

1. karas_111 przód+tył (najlepiej w kolorze)
2. Addb1 przód (surowy)
3. marekp90 przód+tył (r200, kolor)
4. borsuk88 przód + tył ( r 200 )
5. eff - przód (surowy)
6. ArO- przod+tył(r200) może być w kolorze :D 7
7. VictorCoupe - przód
8. Luke - dogadujemy co i jak


Oki liste zamykamy. Generalnie rozpórki górne są gotowe. Zasadniczo pomalowane będą podkładem, na kolor malujecie we własnym zakresie. Chyba ze ktoś chce malować proszkowo to dostanie surowy metal, zabezpieczę ewentualnie jakimś olejem żeby nie złapało rudej w transporcie.

Teraz tak Panowie którzy reflektowali rozpórki na tył, muszą się uzbroic w odrobine cierpliwości, zostało mi jeszcze kilka przymiarek, muszę jeszcze ogarnąc kogoś z mojego rejonu z r200 okragłym zeby sprawdzic czy tyl w kancie jest taki sam jak w okrągłym.

Także tutaj pytanie do Was czy chcecie poczekać na komplet czy wysłać sam przód ewentualnie potem tył.

Zgłaszajcie się proszę na PW, dostaniecie dane do wpłaty, koszt tak jak pisałem wcześniej 90zł za sztukę nie zależnie czy przód czy tył, jeden pies :D Przesyłka to 15-20 zł poszukam jeszcze najtańszego kuriera.