Zobacz temat - [Rover 45] Gdzie w 1.8 jest odma?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [Rover 45] Gdzie w 1.8 jest odma?

pawlovsky - Wto Lut 14, 2017 19:58
Temat postu: [Rover 45] Gdzie w 1.8 jest odma?
Cześć Roverkowicze!

Mam takie pytanie, gdzie w silniku 1.8 K seria znajduje się odma? Czy da się ją wyczyścić samemu czy trzeba zostawić to mechanikowi?

za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :)

sebeks - Pią Lut 17, 2017 18:44

Chodzi ci o ten filterek siatkowy ? Normalnie siedzi to w pokrywie zaworów i masz tylko wężyk w okolice przepustnicy podciągnięty. Żeby się do tej siatki dostać, to trzeba zrzucić pokrywę zaworów ( tą górną, co jest dookoła masą śrubek przykręcona oraz pomiędzy świecami masz jeszcze po śrubce). Roboty na maksymalnie godzinę. Rozrządu ruszać nie trzeba. Pytanie po co chcesz to czyścić. Jeszcze mi sie nie zdarzyło aby była taka potrzeba, a K-serią jeżdżę w kilku samochodach już jakichś 13 lat.
flapjck1 - Pią Lut 17, 2017 19:16

Seb, a teraz wyobraz sobie sytuacje gdzie ktos jezdzi na wodzie i piardolla mu na mrozie UPG :)
sebeks - Pią Lut 24, 2017 08:08

Taki silnik uznaję za niesprawny. Ja piszę o sprawnym silniku. W Roverze nawet w największe mrozy NIGDY nie pojawiło mi się masło na korku. Już nie wspominając żeby filterek zamarzł. Żeby do tego doszło to musiałby ktoś jeździć z UPG dłuższy czas, albo jeździć już typowo na "majonezie" aż pociśnie go w dolot odmą.