Zobacz temat - [R75] Projekt Tempomat w benzynie 2.0 v6 manual
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Projekt Tempomat w benzynie 2.0 v6 manual

taba19 - Czw Lut 16, 2017 08:55
Temat postu: [R75] Projekt Tempomat w benzynie 2.0 v6 manual
Witam ostatnio długo przeglądałem forum i postanowiłem ze doposażę swojego roverka w tempomacik

I teraz mam kilka pytań do was mianowicie z tego co się doczytałem na forum to w autach z manualna skrzynia biegów i w dodatku benzyniakach trzeba dołożyć kilka rzeczy jednak napisze najpierw co ja już posiadam:
1 Kierownica z manetkami
2 Wiązka w konsoli środkowej z zielona wtyczka i czarna Dodatkowo mam na konsoli podgrzewanie foteli i trakcje już fabrycznie zamontowane
3 Dwie wtyczki za schowkiem
4 Przepustnica bez gruszki

i teraz z tego co czytałem będę potrzebować :
1 przycisku środkowego
2 przepustnicy z gruszka lub sama gruszkę
3 dwa czujniki na pedały sprzęgła i hamulca (tylko jakie dokładnie)
i coś jeszcze ??
I teraz pytanie czy jeśli zmienię przepustnice na taka z już zamontowaną gruszką to czy po prostu samo jej przykręcenie i podmiana wystarczy ,czy będę to musiał jeszcze jakoś programować i adaptować ? No chyba ze wystarczy doposażyć moja przepustnice w gruszkę ?? umnie sa tylko 3 dziurki na mocowanie chyba stelaza wlasnie gruszki
i Kolejne pytanie
czy i jakie przewody potrzebuje podłączyć do tej gruszki i gdzie je mogę dostać
Morze ktoś ogólnie już to robił w benzynie i by się podzielił zemną informacjami co i jak trzeba zrobić i co dokupić
Pozdrawiam i czekam na odp

longer86 - Czw Lut 16, 2017 09:23

do przycisku będziesz potrzebował jeszcze zaślepkę z dodatkowym otworem na konsolę, chyba że wykonasz sam ;)

czujników przy pedałach na pewno nie masz?

taba19 - Czw Lut 16, 2017 11:19

No ogulnie tempomatu w aucie nie było poprzedni właściciel chciał dorzucić tempomat i wymienił tylko kierownice ale o reszcie zapomniał :) lub zabrakło mu czasu
tempomatu nie było wiec czujników chyba nie mam ale usze zerknąć ,jak one wyglądają ??
właśnie a tam za schowek to co ja muszę domontować jakiś komputerek czy co ?
co do drewienka to chyba da się wyciąć ładnie otworek skoro od drugiej str są już chyba przetłoczki porobione czy lepiej dokupić drewienko ??

Markzo - Czw Lut 16, 2017 11:23

Brakuje Ci sterownika za schowek, pompko tempomatu na prasa podluznice, przewodu podcisnienia z pompki do gruszki. Jesli Twoja przepustnica ma mocowanie dla ciegna gruszki to atarczy Ci sama grucha. Odezwij sie do AdaskoC, powinien Ci pomoc w kompletacji czesci :)
taba19 - Czw Lut 16, 2017 11:30

Spis cześći
STEROWNIK MODUŁ TEMPOMATU ROVER 75 MG ZT 2.0
WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK TEMPOMATU
STEROWNIK TEMPOMATU SCB100190
SILNICZEK TEMPOMATU 003572
ZAWÓR SIŁOWNIK TEMPOMATU
POMPA PODCIŚNIENIA TEMPOMAT 2,0
Moduł Tempomatu SCB100211
te rzeczy potrzebuje czy się mylę ??

SeniorA - Czw Lut 16, 2017 11:34

taba19, potrzeba :pompa podciśnienia , przewód podciśnienia , siłownik na przepustnicy, czujnik na pedale sprzęgła , przełącznik na kierownicy, włącznik na panelu , ECU tempomatu i interfejs ECU. Nie trzeba nic programować.Przewód podciśnienia z twardego PCV o średnicy wyjścia z pompki i gruszki.
taba19 - Czw Lut 16, 2017 11:40

te co powyżej wkleiłem zdjęcia to te sterowniki ecu ??
ogulnie ciężko się połapać trochę z tymi częściami bo szukam ich a allegro

co do przepustnicy to rozumiem ze dokupić gruchę i uchwyt i dołożyć albo podmienić na przepustnice z gruszka ( koszt jednego i drugiego jakieś 30 zł)
poniżej macie zdjęcie ile całość by wyniosła tylko pytanie o te sterowniki czy to jest wszystko czy nie jak to będzie całość no to kurde zamawiam i montuje :)

Markzo - Czw Lut 16, 2017 17:10

to co wkleiles jako modul i sterownik to nie to co potrzebujesz. Wyglada to zupelnie inaczej. Serio skontaktuj sie z userem ADASKOC.
j0zek - Czw Lut 16, 2017 17:55

Czujnik na pedale sprzęgła każdy ma.
AdaskoC - Czw Lut 16, 2017 19:01

U nas kompletny tempomat to koszt 300zł brutto. Są sprawdzone, sprawne, przechowywane w suchym pomieszczeniu.
(wszystkie śruby i spinki są)



Jak zamawiasz sterowniki to poproś by wybrali sprawdzone, z pompką to samo.

taba19 - Czw Lut 16, 2017 22:06

AdaskoC napisał/a:
U nas kompletny tempomat to koszt 300zł brutto. Są sprawdzone, sprawne, przechowywane w suchym pomieszczeniu.
(wszystkie śruby i spinki są)

Obrazek

Jak zamawiasz sterowniki to poproś by wybrali sprawdzone, z pompką to samo.

z tego co widzę to chyba jest komplet ale do CDTI a ja potrzebuję do bezynki no chyba ze coś nie tak widzę i co mi tu na zdjęciu za mało podzespołów :) no chyba ze ja przesadziłem z ilością
co do ceny szanuje ze dopieszczony sprzęt ale cena troszkę 300 to zaporowa

Za podpowiedzi apropo zamawiana Dziękuję na pewno wezmę pod uwagę bo są cenne

To morze po proszę o podsumowanie co muszę na pewno dokupić ?? jakie czesci DO benzynki manualna

Markzo - Pią Lut 17, 2017 05:46

To co na fotce to do V6 jest :)
AdaskoC - Pią Lut 17, 2017 07:58

taba19 napisał/a:
potrzebuję do bezynki no chyba ze coś nie tak widzę i co mi tu na zdjęciu za mało podzespołów


Jest ich więcej na zdjęciu niż wymieniłeś :-)

taba19 - Pią Lut 17, 2017 10:10

w takim razie żeście mnie zaciekawili tym zestawem
a co dokładnie się w nim znajduje?? jeśli mogę wiedzieć ?
Z tego zdjęcia widzę ze mantyki to ja już mam w kierownicy
ale chyba tam będę musiał jeszcze dokupić czujnik na pedał hamulca ? przeglądałem ofertę waszą i wadziłem ze macie to chyba będę musiał od was zakupić

longer86 - Pią Lut 17, 2017 10:20

a nie uważasz że masz czujnik pod pedałem hamulca ? czy światła zapalają sie pod wpływem telekinezy.... o teraz hamuje, myślę, czas zapalić światła
taba19 - Pią Lut 17, 2017 10:26

longer86 napisał/a:
a nie uważasz że masz czujnik pod pedałem hamulca ? czy światła zapalają sie pod wpływem telekinezy.... o teraz hamuje, myślę, czas zapalić światła

hehe no fakt telekineza na pewno u mnie działa :) hehe dobre nie o spoko czujnik jest tylko ze ja kiedyś już z nim miałem problem i wiem ze jest w takim sobie stanie wiec chem go wymienić

Dlatego podpytuje co jest w zestawie

SeniorA - Pią Lut 17, 2017 10:46

taba19 napisał/a:
a co dokładnie się w nim znajduje?? jeśli mogę wiedzieć ?
pompka podciśnienia , przewód podciśnienia , siłownik ( tzw. gruszka ), włącznik tempomatu, ECU i interfejs tempomatu , przełącznik na kierownicy i elementy montażowe.
taba19 - Pią Lut 17, 2017 10:55

a ECU i interfejs tempomatu to on jak wygląda bo własne siedzę w garażu i znalazłem za schowkiem widać poprzedni właściciel coś już z tempomatem musiał świrować bo znalazłem Moduł SCB 100201 i jeszcze jakieś inne dziwne ustrojstwa tylko nie maja żadnych oznaczeń tuż obok BCU z podpięta kostka a za konsola środkowa pod popielniczka leżał guzik włączenia tempomatu nie podłączony
tak z ciekawości w komorze silnika gdzie powinna się znajdować ta pompka podciśnienia bo morze mam i poprzedni właściciel już ja pod montował a o gruszcie nie wiedział ze potrzebna i nie skończył pracy:)

AdaskoC - Pią Lut 17, 2017 11:26

SeniorA napisał/a:
taba19 napisał/a:
a co dokładnie się w nim znajduje?? jeśli mogę wiedzieć ?
pompka podciśnienia , przewód podciśnienia , siłownik ( tzw. gruszka ), włącznik tempomatu, ECU i interfejs tempomatu , przełącznik na kierownicy i elementy montażowe.


:ok:

MD - Pią Lut 17, 2017 14:35

AdaskoC, masz więcej takich zestawów? Posiadam Rkę rocznik 2000, 2.0 V6 z kontrolą trakcji. Od jakiegoś czasu przymierzam się do założenia tempomatu - tylko nie mam kiedy tego zrobić. Ale chyba zabiorę narzędzia do Warszaffki i wjadę na podwórko, bo chwilowo wynajmuję mieszkanie w domku gdzieś na Pradze Południe. :P

Bo w tych rocznikach to wiązkę raczej mam i po prostu wpinam włącznik w puste miejsce, tak?

SeniorA - Pią Lut 17, 2017 14:54

taba19 napisał/a:
gdzie powinna się znajdować ta pompka podciśnienia
na prawej podłużnicy przy grodzi , trzeba podnieść maskę , stanąć przy prawej kolumnie MCphersona i zanurkować wzrokiem na dół komory silnika.

[ Dodano: Pią Lut 17, 2017 14:54 ]
taba19 napisał/a:
ECU i interfejs tempomatu to on jak wygląda
ECU to SCB100190 , INTERFEJS SCB 100201.
AdaskoC - Pią Lut 17, 2017 15:16

MD napisał/a:
AdaskoC, masz więcej takich zestawów? Posiadam Rkę rocznik 2000, 2.0 V6 z kontrolą trakcji. Od jakiegoś czasu przymierzam się do założenia tempomatu - tylko nie mam kiedy tego zrobić. Ale chyba zabiorę narzędzia do Warszaffki i wjadę na podwórko, bo chwilowo wynajmuję mieszkanie w domku gdzieś na Pradze Południe.

Bo w tych rocznikach to wiązkę raczej mam i po prostu wpinam włącznik w puste miejsce, tak?


Było ich dziewięć, nie wiem czy jeszcze są dwa lub trzy.
Na upartego to klucz 10, 8, wkrętak gwiazdkowy i dwa torxy :) Tyle potrzeba do montażu.
Wiązka powinna być, ale nikt nie da sobie ręki uciąć :) Jak pod klimą masz wtyczkę do włącznika to i reszta będzie.

MD - Pią Lut 17, 2017 17:48

AdaskoC, sprawdzę - tylko powiedz, jak to się zdejmuje. Odsuwam szufladę popielniczki, wkładam palce grzebalce pod to i ciągnę do siebie? :P I jak z dziurkami - z tyłu jest jakiś nadlew, według którego mógłbym dremelem wyciąć otwory? Czy muszę też zamawiać nową listwę u Ciebie?

Póki są te komplety to w sumie warto byłoby sprawę przemyśleć.

AdaskoC - Pią Lut 17, 2017 18:17

MD napisał/a:
Odsuwam szufladę popielniczki, wkładam palce grzebalce pod to i ciągnę do siebie?


Dokładnie, zejdzie wtedy same te drewno. Później łapiesz za to co będzie pod drewnem i też wyciągasz.

MD napisał/a:
I jak z dziurkami - z tyłu jest jakiś nadlew, według którego mógłbym dremelem wyciąć otwory?


Teoretycznie jest, ale różnie wychodzi te wycinanie :)

MD napisał/a:
Czy muszę też zamawiać nową listwę u Ciebie?


Zależy na ile przycisków potrzebujesz. Jak mamy na stanie to Ty dostaniesz ją od nas w gratisie do tempomatu.

MD - Pią Lut 17, 2017 18:28

AdaskoC, gratisy zawsze spoko. :D Mam obecnie 3 dziurki - fotele i na środku trakcja. Ale na lato chcę dołożyć także roletę, więc myślałem już o listwie na 5 guzików. Przy okazji kupiłbym wtedy chociażby sam pstryczek rolety, aby dnie zionęła dziura do wtyczek w kokpicie.
longer86 - Sob Lut 18, 2017 09:35

MD, drewienko wyskoczy po otwarciu gniazda popielniczki jak palcem podważysz, a zaś żeby wyciągnąć panel z przyciskami jeśli masz 3 to w skarjnych otworach włóż palce wskazujące i pociągnij całośc do siebie, też wyskoczy
taba19 - Sob Lut 18, 2017 11:18

Widze ze nie tylko ja jestem zainteresowany tematyką tempomatu bardzo mnie to cieszy bo nie jestem sam z tematem
Co do drewienka moje ma wytłoczenia wiec wycięcie to prościzna za pomocą skalpela

AdaskoC - Sob Lut 18, 2017 20:13

:|
taba19 napisał/a:
Co do drewienka moje ma wytłoczenia wiec wycięcie to prościzna za pomocą skalpela


Żebyś sie nie zdziwił jakie to proste :-)
Musisz zacząć od rozplanowania otworu a później idealnie równo go wyciąć. Ogólnie fabrycznie to przycisk jest idealnie dopasowany do otworu, wiec musisz tak samo zrobić. Zbyt wielki otwór wygląda tragicznie, zbyt mały nie pozwoli na swobodną pracę przycisku. W dodatku plastik jest dosyć twardy. Tak jak pisał MD, dremelem jest okej, robiłem kilka ramek jak nie bylo możliwości kupna takiej.

Moja rada od serca, jeśli sprzedawca od tempomatu ma w ludzkim pieniądzu i stanie taką ramkę jaką Wam potrzeba to kupcie. Swoją sprzedacie na forum czy gdzieś i wyjdzie to Was na zero, bedzie to wyglądało i funkcjonowało jak należy :-)
Choc do odważnych świat należy :-)
Ja dbam o detale, wiec taka krzywo wycięta ramka to szpeci auto moim zdaniem. Chociaż niektórzy montują do 75 niebieskie ledy pod zapalniczkę i ich to nie razi, ale co kto lubi. Jeden żonę, drugi teściową :twisted:

MaReK - Sob Lut 18, 2017 20:40

Ja też robiłem dremelem. Nawet sobie odrysowałem od drugiej ramki. Niestety... wyszło tragicznie ;) Chwilowo mam bez ramki, bo ramkę w moim kolorze x-power grey nie da się dostać w liczbie dwóch przycisków ;P
taba19 - Pon Lut 20, 2017 14:23

dobra panowie części już niby wszystkie skompletowane czekam na dostawę teraz żeście mnie z ta ramka nie pocieszyli ogulnie ma ktoś u nas na forum na sprzedaż tak owa ?
no i kolejne pytanie gdzie się znajduje w komorze silnika ta pompka podciśnienia ?? ponoć na podłożnicy tylko gdzie macie jakieś zdjęcia ??

I jeszcze jedno pytanko gdybym chciał podmienić przepustnice to co musiał bym zrobić bo dostałem taka z całym osprzętem ( gruszka silniczkiem morze jakaś uszczelka ?? itd ?? )

SeniorA - Pon Lut 20, 2017 14:54

taba19 napisał/a:
gdzie się znajduje w komorze silnika ta pompka podciśnienia
taba19, zaglądałeś tam gdzie pisałem wyżej ?
taba19 - Pon Lut 20, 2017 15:18

tak "nurkowałem ale nie widzę nic poza kablami i paskiem

[ Dodano: Pon Lut 20, 2017 15:18 ]
rozumiem ze to ma być gdzieś w tamtym miejscu zamontowane
ps dziek za odp :)

SeniorA - Pon Lut 20, 2017 17:44

taba19 napisał/a:
to ma być gdzieś w tamtym miejscu zamontowane
tak , tam. Na podłużnicy są kołki ustalające i otwory z gwintem do przykręcenia pompki.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2017 17:44 ]
taba19 napisał/a:
teraz żeście mnie z ta ramka nie pocieszyli
robiłem takie otwory , wyszło idealnie. Użyj wiertła fi 2 mm wewnątrz po obwodzie wytłoczenia , później obciąć ostrzem pozostałe farfocle i wykończ papierami ściernymi.
taba19 - Czw Lut 23, 2017 15:43

dobra zrobię wiertełkiem albo ewentualnie przetnę wypalanką do ciecia styropianu

[ Dodano: Czw Lut 23, 2017 15:33 ]
Siemanko dziś wojowałem z tempomatem mianowicie zamontowałem wszytko w komorze silnika potem zamontowałem sterowniki za schowkiem zamontowałem przycisk no i teraz jak to w tym autku bywa nie działa tempomacik :) Mianowicie włączam guzik (guzik na konsoli pod klimą świeci) ale nic po za tym nie świeci na desce rozdzielczej nie zapala się ikonka autostrady po rozpędzeniu auta do 60 i przyciśnięciu lub przytrzymaniu set + nie załącza
od razu wziolem sie za sprawdzenie i po prawe tych czujniku an pedałach efekt 0
pytanie co morze być nie tak ?? Morze muszę to toafem do programować albo jakiś przekaźnik zamontować ??

[ Dodano: Czw Lut 23, 2017 15:43 ]
no i zapomniałem dodać ze w konsoli środkowej jest jakaś kostka rozłączona taka z niebiesko żółta chyba zielona

rafalmis1 - Pią Lut 24, 2017 09:36

Jestem pewnie, że nie trzeba programować. Pokaż foto przepustnicy
taba19 - Pią Lut 24, 2017 10:05

Ok zdjęcie dorzucę po południu bo teraz jestem w robocie i nie mam jak ale zastanawia mnie co masz namyśli chcąc obejrzeć przepustnice ?? jest to zwykła przepustnica od 2.0 v6
jak by co kupiłem od razu druga oryginalna od 2.0 ale z grucha już zamontowaną od auta z tempomatem
tylko nei rozumiem czy to ma wpływ na tempomat na jego zapalanie się na desce i uruchamianie

SeniorA - Pią Lut 24, 2017 10:24

taba19 napisał/a:
pytanie co morze być nie tak
może zegary nie są do tempomatu .
MaReK - Pią Lut 24, 2017 10:41

SeniorA napisał/a:
może zegary nie są do tempomatu .

A były takie? Na tyle zegarów ile widziałem, wszystkie mają symbol tempomatu na środkowym wyświetlaczu. Te ikony są chyba standardowe z wyjątkiem przednich FOG'ów i fotelika dziecięcego czy jakoś tak.

taba19 - Pią Lut 24, 2017 11:12

No dokładnie ikony są chyba takie same w każdym r75 z tego co już tu widziałem więc wydaje mi się że problem leży raczej w czymś innym a nie w zegarach
Może ta kostka od pompki podciśnienia jest Kijowa w sumie 17 lat jeździła bez podłączenia może jest brudna ??

[ Dodano: Pią Lut 24, 2017 11:12 ]
Bo jak wczoraj montowałem nie wyglądała na nuwke

MaReK - Pią Lut 24, 2017 11:26

Nie zostaje Ci nic innego jak przetrzepać całą instalację od nowa. W dieslu o tyle jest fajnie, że jak załączysz guzikiem tempomat na konsoli środkowej, to możesz go sobie sprawdzić w digital live data w sterowniku silnika. Wtedy wiesz czy np. nie padła Ci taśma w kierownicy, albo nie któryś z czujników nie domaga. W kwestii tempomatu niewiele pomogę, tego nie przerabiałem ;)
taba19 - Pią Lut 24, 2017 13:10

a widzisz taśmę pod kierownica już wymieniałem jakieś 3 miechy temu bo miałem problem z klaksonem jak kiedyś już pisałem raz jest raz go niema i niestety do tej pory z tym problemem się borykam ale taśma jest na 1000% sprawna
ja mam podejrzenie co do tej kostki koło kolumny makpersona po prawej ze chyba kostka jest brudna w hu... i możne dlatego choć to chyba nie tłumaczy braku zapalenia się ikony na zegarach

MaReK - Pią Lut 24, 2017 14:18

Tempomat nie załączy się jeśli nie jest spełniony chociaż jeden z wielu warunków.
Masz schemat elektryczny samochodu? RAVE'a jakiegoś żeby prześledzić całość układu?

taba19 - Pią Lut 24, 2017 14:51

niestety nie mam

[ Dodano: Pią Lut 24, 2017 14:51 ]
ale od razu mowie ze z tymi schematami to czasem ja po prostu rozkładam ręce aż takim elektrykiem dobrym to nie jestem

MaReK - Pią Lut 24, 2017 16:45

W załączniku masz PDF'a, spróbuj go rozkminić... ew jeśli potrafisz na jego podstawie, to sprawdź połączenia w/g schematu.
taba19 - Pią Lut 24, 2017 16:51

MaReK dzięki za opis techniczny.
MaReK - Pią Lut 24, 2017 17:26

W załączniku masz jeszcze opis wszystkich konektorów użytych na poprzednim schemacie. Czyli szukasz np. C0082-4 na dołączonym teraz załączniku (to plik XPS) i masz zdjęcie wtyczki oraz opisane jej piny i kolory kabelków.
taba19 - Nie Lut 26, 2017 18:50

niestety w elektryce nie zalazłem problemu ;/
MaReK - Nie Lut 26, 2017 19:09

To już muszą się wypowiedzieć eksperci od benzyny i obeznanych z tematem tempomatu ;)
rafalmis1 - Pon Lut 27, 2017 10:02

taba19, daj zdjęcie przepustnicy i gruszki
taba19 - Pon Lut 27, 2017 12:51

ok się robi

[ Dodano: Pon Lut 27, 2017 12:00 ]
zdjęcia przepustnicy

[ Dodano: Pon Lut 27, 2017 12:10 ]
Oryginalna przepustnica od auta z tempomatem mam kupiona na zaś ale nie wiem jaka tam uszczelka w razie co idzie do przepustnicy w razie podmiany

[ Dodano: Pon Lut 27, 2017 12:51 ]
przepustnice raczej są identyczne z tej powyżej przekręciłem tylko gruszkę do swojej

rafalmis1 - Wto Lut 28, 2017 07:39

Na zdjęciu przepustnicy brakuje czujnika położenia klapki z przodu, jest on zamontowany w aucie?
taba19 - Wto Lut 28, 2017 08:13

Jeśli ten który znajduje się koło silnika krokowego to tak jest
zedziczek - Wto Lut 28, 2017 08:13

rafalmis1 napisał/a:
Na zdjęciu przepustnicy brakuje czujnika położenia klapki z przodu, jest on zamontowany w aucie?


czujnik z przodu jest do trakcji nie do tempomatu

taba19 - Wto Lut 28, 2017 08:13

Ewentualnie proszę o zdjęcie poglądowe :-)
rafalmis1 - Wto Lut 28, 2017 08:38

taba19, masz tc??
taba19 - Wto Lut 28, 2017 08:48

tak mam

[ Dodano: Wto Lut 28, 2017 08:48 ]
i działa świetnie

rafalmis1 - Wto Lut 28, 2017 17:40

W takim razie nie wiem
taba19 - Wto Lut 28, 2017 18:15

Ja skłaniam się ku czujnikowi sprzęgła ale nie mam drugiego na podmianę musiał bym kupić ale na aletanio nie ma chyba ze kros ma na sprzedaż na forum ?? w sensownej cenie
MaReK - Wto Lut 28, 2017 23:14

A co z tą taśmą kierownicy? Przyciski od radia działają?
taba19 - Sro Mar 01, 2017 00:20

Co do taśmy to nie mam 100 pewności bo nie mam oryginalnego radia i nie wiem czy działają przyciski od radia. Jak pisałem wcześniej klakson czasem mi nie che zadziałać ale przyczyny nie znalazłem a wymieniłem 2 taśmy bo było podejrzenie że walnięa jest. Tak więc może i taśma ale to by nie paliła się ikoną autostrady??

[ Dodano: Sro Mar 01, 2017 00:20 ]
Choć dziwne że na dwóch taśmach by tak było a obie po demontażu wyglądają identycznie w seksie bez uszkodzeń na oko laika a miałem 3 taśmę ale tamtą to od znajomego ale ona to normalnie w środku latała na zwijamy a te co mam teraz są ok

MaReK - Sro Mar 01, 2017 00:27

Jeśli przycisk aktywacji (+) nie daje sygnału, to dlaczego miałby się aktywować tempomat?
Przyciskiem na konsoli włączasz tylko układ tempomatu. Przyciskiem + powyżej 40km/h (chociaż w dieslu jest mniej) uruchamiasz tempomat i wtedy pojawia się ikona na zegarach. Nie wiem jak tam z czujnikami na pedałach. Powinny być biały dla sprzęgła i czarny dla hamulca. Oba maksymalnie przysunięte do pedałów. Noga zdjęta ze sprzęgła, bo nawet lekkie muśnięcie pedału może spowodować deaktywację działania tempomatu.

To jak Ty tę elektrykę sprawdzałeś jak nie masz pewności, że taśma pracuje. Myślałem, że dzwoniłeś chociaż wiązkę i przewody w niej od punktu A do punktu B w/g schematu wyżej.

taba19 - Pon Mar 06, 2017 13:01

Dobra pomierzyłem za radą taśmę i działa na każdym pinie jest przejście wiec działa

tak według schematu pomierzone przejście jest choć dziwnie wyglądają czujniki nad pedałami ten na sprzęgle jest dość dziwny
dziwny niby cały ale widać e poprzednio ktoś tam coś kombinował

[ Dodano: Sro Mar 01, 2017 20:51 ]
Panowie a morze ja wtyczkę źle do pompki podpiłem może nie ta
ta którą pod piełem znalazłem schowana koło prawego nadkola tuż pod rurkami od klimy
to ta kostka ??

[ Dodano: Pon Mar 06, 2017 13:01 ]
Witam ostatni weekend spędziłem z ukochanym miernikiem i posprawdzałem wszystko co jest pod deska jak i pod macha znalazłem kilka zasniedzialych kabli poczyscilem ale usterki tempomat nie zlokalizowalem jedyne co dziwnie w pomiarach wygląda to pompka tempomat bo po włączeniu przycisku tempomatu na kostce jest 2.64 odczyt i nic więcej pytanie czy tak ma być czy to nie upalona pompka??