Zobacz temat - [Accord 2.0tdi] Brak prądu w całym aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Accord 2.0tdi] Brak prądu w całym aucie

manhatan - Sob Lut 18, 2017 17:13
Temat postu: [Accord 2.0tdi] Brak prądu w całym aucie
Witam
jak w temacie, ubyło prądu po wymianie alternatora, było to raczej spowodowane zwarciem które mi zrobiła klema alternatora i nie wiem gdzie szukać przyczyny choć obawiam sie najgorszego, czyli wiązka..
Bezpieczniki są wszystkie ok, akumulator naładowany nowy i sprawny oraz prąd z niego idzie. Jakieś pomysły?

Rademenez_ - Sob Lut 18, 2017 22:42

Witam. Przewód z alternatora idzie do skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Tam jest bezpiecznik ok 100A.
Schematy

manhatan - Nie Lut 19, 2017 09:22

Bezpieczniki jak pisałem sprawdziłem i są ok, dla pewności podmieniłem na inny i dalej to samo.
mustek3 - Pią Mar 10, 2017 10:09

Miałem identyczny przypadek w sobotę. Podczas wyciągania alternatora zwarłem kabel prądowy do masy i samochód umarł. Brak prądu, nie ma. Wziąłem multimetr, pokrętło ustawiłem na piszczenie i szukałem spalonego bezpiecznika. Wszystkie były sprawne, te 2 główne koło akumulatora 60A i 80A, koło prawego amora i w środku pod kierownicą. Dopiero po wyciągnięciu tego koło akumulatora 80A zauważyłem, że jest przepalony. Multimetr się nie sprawdził w tym przypadku, bo piszczał przy spalonym bezpieczniku.