Zobacz temat - [R 200 1,4 1998r.problem z wentylatorem chłodnicy]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1,4 1998r.problem z wentylatorem chłodnicy]

olobasiol - Nie Lut 19, 2017 20:50
Temat postu: [R 200 1,4 1998r.problem z wentylatorem chłodnicy]
witam mam problem z wentylatorem chłodnicy,a mianowicie nie załącza się mechanik po wymianie uszczelki pod głowica itp nie poradził sobie z tym,mam jeździć na włączonej klimie wtedy wentylator załącza.na forum doczytałem ze pod maską kolo skrzynki bezpieczników jest zielony przekaźnik sterujący wentylatorem chłodnicy.U mnie jest takowy zielony i na wstępie znalazłem wychodzący z niego różowy cienki kabel (chyba sterujący przekaźnikiem)który jest urwany.No i problem gdzie on był podłączony może ktoś to przerabiał albo ma schemat zasilania wentylatora chłodnicy,czy ten przewód ma być podłączony do ECU czy w innym miejscu.PROSZĘ o POMOC.
sebeks - Pon Lut 20, 2017 07:40

na króćcu wody wychodzącej z głowicy są dwa czujniki, sprawdź czy ten kabelek nie powinien iść do tego drugiego czujnika (po kolorze). Nie mam niestety pod ręką rave, ale gdzieś tu na forum był link do pobrania. Ściągnij i znajdziesz tam odpowiednie schematy podłączenia.
longer86 - Pon Lut 20, 2017 08:08


Moderator longer86 informuje

Uwaga! Ten temat zostanie usunięty jeśli autor nie poprawi jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, autor musi w pierwszym poście użyć funkcji



olobasiol - Pon Lut 20, 2017 19:31

sebeks napisał/a:
na króćcu wody wychodzącej z głowicy są dwa czujniki, sprawdź czy ten kabelek nie powinien iść do tego drugiego czujnika (po kolorze). Nie mam niestety pod ręką rave, ale gdzieś tu na forum był link do pobrania. Ściągnij i znajdziesz tam odpowiednie schematy podłączenia.
dzięki tam też podpiąłem i na sucho czyli bez wlączania stacyjki i uruchamiania silnika po podgrzaniu czujnika (brązowy 2 piny)wentylator startuje,po schłodzeniu wyłącza się.Natomiast po uruchomieniu silnika wentylator od razu startuje i pracuje bez przerwy ,silnik ma nieregularne obroty chyba brak ssania.Problem może wg mnie w złym podłączeniu kabli do zielonego przekażnika - widać że tam ktoś majstrował i kable są bezpośrednio wpięte do przekaźnika brak oryginalnego gniazda do przekaźników
sebeks - Pon Lut 20, 2017 21:11

ściągnij rave, tam znajdziesz schematy wszystkie