Zobacz temat - [R25] Przekładka gazu z innego Roverka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Przekładka gazu z innego Roverka

herobot - Czw Mar 02, 2017 12:13
Temat postu: [R25] Przekładka gazu z innego Roverka
Witam posiadam Rovera 25 1.6 2000r bez gazu .
Znajomy z osiedla też ma takiego lecz 1.4 w gazie i chce go sprzedać za 1000 zł .
Tu mam pytanie czy jakoś taniej by mnie wyszło przełożenie samego gazu od niego do mojego czy to raczej mija się z celem ? Na gazie chodzi mi o bardzo spokojną jazdę i nie będzie kręcony pewnie powyżej 3 tysiecy wiec koni może ubyć na samym gazie .
Oczywiście jeżeli to będzie jakieś chińskie kupsko to podziękuje ale jak coś z lepszej półki to wezmę i oddam do dobrego gazownika by nie nadziać sie na HGF .
Jeżeli sie opłaca brać poszczególne elementy to jakie ?

Rzeski - Czw Mar 02, 2017 12:20
Temat postu: lpg
Zgodnie z nowymi przepisami przekładanie LPG z auta do auta jest zabronione.
robsson78 - Pią Mar 03, 2017 18:30
Temat postu: Re: [R25] Przekładka gazu z innego Roverka
herobot napisał/a:
Na gazie chodzi mi o bardzo spokojną jazdę i nie będzie kręcony pewnie powyżej 3 tysiecy

herobot, to nawet gorzej. :razz:

herobot - Sob Mar 04, 2017 13:23

Wsumie i tak on nie chce sprzedać więc nie ważne i tak można usunąć :)
krab - Nie Mar 05, 2017 14:36

Zgodnie z prawe przekładanie instalacji z jednego samochodu do drugiego jest zasadniczo niezgodne z prawem.

Jednak kiedy w w samochodzie jest już jakakolwiek instalacja lpg i chcesz założyć inną instalację gazową to jest to do zrobienia.
Pod warunkiem, że nie będą wystawiane nowe dokumenty na montaż instalacji lpg.

Dla kierowcy tak na prawdę bez znaczenia, papierki są tylko do wbicia gazu w dowód. Potem nikt sie nimi nie interesuje.

Takie przekładki robi się masowo ale nikt się tym szczególnie nie chwali. Ani gazownicy ani właściciele samochodów.
Ogólnie dyskrecja w tym temacie jest wskazana, wszystkim to jest na rękę.