Zobacz temat - [Rover 25]Cieknący płyn spod silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25]Cieknący płyn spod silnika

Nicekovsky - Nie Mar 12, 2017 23:18
Temat postu: [Rover 25]Cieknący płyn spod silnika
Witam, cieknie w płyn [w kolorze takim jasnym chyba "czerwonym"] spod silnika [nie dostaje się do silnika tzw. nie powstaje kawa z mlekiem] tylko troszeczkę, niby nic ale nie wiem skąd. Podczas jazdy wszystko ok, śladu nie zostawia ale wystarczy dotknąć spod silnika [gdzie podwodzie] i widać ślad płynu.

Moje pytanie: Gdzie można znaleźć "wyciek" i ile by kosztowała naprawa :)

herobot - Pon Mar 13, 2017 00:55

To nie płyn chłodniczy ? Może chłodnica "popuściła"
sebeks - Pon Mar 13, 2017 08:38

Gdzie dokładnie masz mokre. Jesteś w stanie jakieś zdjęcie mokrych miejsc pokazać ? Powinno być łatwiej zlokalizowac.
Nicekovsky - Pon Mar 13, 2017 11:57

dokładnie nie ale blisko zderzaka, dokładniej przednie podwozie - nie kapię na ziemie tylko co 5h sprawdzałem i ciągle na podwoziu była czerwony płyn ale malutko
sebeks - Pon Mar 13, 2017 12:36

co rozumiesz przez podwozie ? Chodzi Ci o tą belkę pod zderzakiem/pasem przednim z której wychodzą dwa drążki do zawieszenia ?
Nicekovsky - Pon Mar 13, 2017 12:47

sebeks napisał/a:
co rozumiesz przez podwozie ? Chodzi Ci o tą belkę pod zderzakiem/pasem przednim z której wychodzą dwa drążki do zawieszenia ?


mniej więcej zderzakiem a podwozie gdzie trzymają się koła

grzesiek_96 - Pon Mar 13, 2017 13:51

Jak czerwony to przeciez logiczne ze to atf czyli plyn do wspomagania. Obejrzyj zbiorniczek, węże do przekładni i sama przekładnię kierowniczą i gdzies powinieneś znalezc ten wyciek
Nicekovsky - Pon Mar 13, 2017 19:03

jutro lub środę - samochód idzie do mechanika to wtedy się dowiemy, bo nigdzie nie mogę znaleźć a szukaliśmy z kolegami wszędzie
sebeks - Pon Mar 13, 2017 21:55

może obcieka przekładnia kierownicza
Nicekovsky - Wto Mar 14, 2017 20:57

u mechanika naradzie nie byłem ale podczas jazdy, ojciec z wujkiem zauważyli że coś cieknie prawej strony przy skręcaniu
sebeks - Wto Mar 14, 2017 21:56

no czyli albo magiel, albo pompa bo też jest z prawej strony samochodu
Nicekovsky - Sro Mar 22, 2017 17:59

powodem było wyciek z oringu [ty jakoś tak] - jutro pan dostanie nową

nawet się dowiedziałem że nie ma hamulca u jednej tylnego koła - nawet nie czułem że nie miał :)

teraz pytanie ile by mnie to kosztowało i jak długo zajmie mu naprawa :)