Zobacz temat - [r75] wymiana sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] wymiana sprzęgła

bobek2525 - Czw Mar 16, 2017 10:40
Temat postu: [r75] wymiana sprzęgła
Witam tak jak w temacie wymieniam sprzęgło i mam pytanie odnośnie części czy warto kupować z firmy Luk są dosyć drogie za wysprzęglik tarcze i docisk musze dać okolo 1200zl z innych firm można kupic zestaw już za 700zl może ktoś z was kupował z tańszej firmy. Jeśli tak opiszcie jak śmiga sprzęgło i jaka firme polecacie.
Duzy plus jeszcze będzie jak ktoś napisze ile warta jest taka praca bo mi mechanik krzyknął 500zl z częściami luk musiał bym wydać 1700zł spory wydatek jak na takie auto:P

dzelo23 - Czw Mar 16, 2017 10:47

Przeszukaj forum bo o sprzęgle to chyba wszystko już było opisane.
Co do ceny to najniższa jaka się przewaliła na forum to bodajże 300 ale to chyba po znajomości z tego co pamiętam.

koci_flak - Czw Mar 16, 2017 11:08

Jak będziesz robił sprzęgło to:
1 - wymień wysprzęglik na metalowy
2 - przepłucz pompę sprzęgła i rurki
3 - kup sprzęgło luk/sachs/valeo
4 - daruj sobie SRL bo będziesz za pół roku znowu wymieniał

0L0 - Czw Mar 16, 2017 13:02

Ja na LUKu jeżdżę już 8 rok :)
longer86 - Czw Mar 16, 2017 13:15

sRL od 2 miesięcy, będę zdawał relacje, przy okazji wymieniony wysprzeglik na Tazu, bo stary rozleciał sie po 6 tygodniach od wymiany sprzęgła (mial 4 lata).

Robocizna. Hmm kiedys płaciłem u znajomego 400 za samą wymianę wysprzeglika, ostatnio płaciłem 600-700 u innego, ale liczył sie czas, było robione praktycznie od ręki.

bobek2525 - Czw Mar 16, 2017 13:43

Czyli najlepiej kupić zestaw luk wyprzęglik i sprzęgło
koci_flak - Czw Mar 16, 2017 13:53

Tarcza docisk LUKa, wysprzęglik metalowy Tazu.
bobek2525 - Czw Mar 16, 2017 17:04

Ten wysprzęglik tazu sprawdzony jest? bo cena nie jest zbyt wysoka kolo 150zl mniej niż luk. Jeszcze ciekawi mnie wytrzymałość koła dwu masowego mam nadzieje że to będzie dobre
R75 - Czw Mar 16, 2017 20:01

ja założyłem wysprzeglik tazu, pompe tazu - może i niezawodne rozwiązanie (metal) ale sprzęgło jest "nieprzyjemne" - to tylko moja subiektywna opinia, na oryginale było lepiej

kilku doświadczonych mechaników stwierdziło ze to moze byc wina metalowych elemntow z naciskiem na wysprzeglik

koci_flak - Czw Mar 16, 2017 22:10

To może też być kwestia nowego/innego docisku, o ile był wymieniany przy okazji wymiany wysprzęglika.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2017 22:10 ]
longer86 napisał/a:
sRL od 2 miesięcy, będę zdawał relacje, przy okazji wymieniony wysprzeglik na Tazu, bo stary rozleciał sie po 6 tygodniach od wymiany sprzęgła (mial 4 lata).

Robocizna. Hmm kiedys płaciłem u znajomego 400 za samą wymianę wysprzeglika, ostatnio płaciłem 600-700 u innego, ale liczył sie czas, było robione praktycznie od ręki.


Na docisku z SRL rozwaliłem 2 wysprzęgliki przy wymianie sprzęgła. Zakres pracy słońca był za duży i przy wciskaniu wywalało wysprzęglik poza zakres roboczy i się rozciekały. Musiałem szybko zreanimować samochów więc założyłem stary docisk i tarczę SRL. Tarczę żona spaliła w dwa tygodnie jeżdząc do pracy. Dziękuję, mam nadzieję że Ty będziesz miał więcej szczęścia.
Skończyło się na zamontowaniu pomki z bmw, zbiorniczka w podszybiu, wysprzęglika tazu, tarczy/docisku luka i odpukać jest super :)

longer86 - Czw Mar 16, 2017 22:53

koci_flak napisał/a:
Tarczę żona spaliła w dwa tygodnie jeżdząc do pracy.


Kluczowym słowo w tym zdaniu znajduje sie na pozycji numer DWAAAaaa!

bobek2525 - Nie Mar 19, 2017 10:38

A są jakieś prace które warto zrobić przy wymianie sprzęgła w roverku?
zedziczek - Nie Mar 19, 2017 13:09

bobek2525 napisał/a:
A są jakieś prace które warto zrobić przy wymianie sprzęgła w roverku?


sprzęgło jest "niezależne" więc raczej przy "okazji" nie da się nic zrobić :p ale zawsze możesz się upewnić żeby dzwon od wewnątrz został oczyszczony, czy DM nie ma za dużego luzu, można też zmienić olej w skrzyni chociaż producent zakładał, że nie ma takiej potrzeby :) ,jeszcze jedna rzecz, która może ułatwić życie w przyszłości, przeniesienie zbiorniczka płynu gdzieś pod maskę najlepiej w pobliżu zbiorniczka płynu hamulcowego :p

prebenny - Nie Mar 19, 2017 14:15

Przy wymianie sprzęgła ja bym wymienił jak zedziczek napisał - olej w skrzyni (koszt nie powinien przekroczyć 100zł z olejem) i pamiętać żeby ze sprzęgłem wymienić wysprzęglik.