Zobacz temat - Rover 25 Smerf 2.0T T16
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Rover 25 Smerf 2.0T T16

herobot - Sob Mar 18, 2017 01:43
Temat postu: Rover 25 Smerf 2.0T T16






Markzo - Sob Mar 25, 2017 17:26

Hm, wywaliłbym z niego te jdm'owe wlepy bo to nie japoniec ;) zawias pasuje obnizyc i jakis motor konkretny wrzucic ;)
herobot - Czw Kwi 06, 2017 09:16





bociannielot - Czw Kwi 06, 2017 09:40

biały plastdip Maniu przerabiał to mu pył z klocków z plastdipem się zwulkanizował i ciągle brudne wyglądały
herobot - Pią Kwi 07, 2017 09:44

Dzięki za info ,tego nie wziąłem pod uwagę :cry:
luke27 - Pią Kwi 07, 2017 11:41

Jak chcesz mogę dać namiary na firmę robiącą renowację felg. Biorą 280 za komplet, prostowanie na zimno, malowanke proszkowe.
herobot - Nie Kwi 09, 2017 21:40

luke27, 280 zł za 4 felgi 17 " ? :O Prostowanie odchodzi bo zaraz po zakupie prostowane były :D
luke27 - Pon Kwi 10, 2017 07:37

Tak. Wpisz sobie w google Termix. Robiłem tam ja i znajomi sporo felg.
herobot - Pon Maj 22, 2017 08:28

Może sie skuszę zobaczę ile "zaoszczędzę" robiąc na własną rekę .

[ Dodano: Pon Maj 22, 2017 08:28 ]
Po 8 miesiącach szukania udało mi sie wyrwać Gwint Kw w dobrej cenie i Roverek poszedł w dół :oops:
Skręcony do połowy i jeszcze z 4/5 cm można niżej zejść lecz na początek chce zobaczyć jak sie jeździ i potem może pójdę jeszcze w dół :D




Wrażenia dużo na plus . Tłumi w miare dobrze jak na gwint , a skacze po drogach jak szalony :D

sknerko - Pon Maj 22, 2017 08:39

Podłuznica przy lekkim dzwonie? żeby podłużnice zgiąć trzeba sobie silnik na kolanach posadzić.

[ Dodano: Pon Maj 22, 2017 08:39 ]
Końce podłużnic są kilkadziesiąt cm od czubka auta a jak silnika nie uszkodziłeś to mało prawdopodobne by podłużnica dostała

bociannielot - Pon Maj 22, 2017 09:24

sknerko, mógł byc dzwon kiedyś i podłużnica nie naprostowana aż do dziś, a może to nie był aż taki mały dzwon skoro poszło wzmocnienie zderzaka (zapewne chodzi o belkę) i chłodnica
herobot - Pon Maj 22, 2017 10:16

Źle może ująłem pisząc "podłużnica" . Pogieły sie mocowania tego wzmocnienia / pasa przedniego zderzaka lecz śrubokrętem w miare naprostowałem :D
A co do tego plastikowego "Wzmocnienia" dzwon był przy prędkości mniejszej niż 5 km/h i połamany cały jak na zdjęciu , a chłodnica oberwała tak , że górne mocowanie sie urwało i nie była tam szczelna dlatego wolałem kupić nową .


karas_111 - Pon Maj 22, 2017 10:31

Gwint używka ? można wiedzieć ile dałeś i gdzie go znalazłeś ? :P
Gekus - Pon Maj 22, 2017 10:54

Szkoda że nie zdążyłem napisać pierwszy do gościa, to by ten gwint siedział u mnie w kancie :mrgreen: zazdroszczę zakupu :p
herobot - Sro Wrz 06, 2017 14:42

Gwint używka po regeneracji .
Dałem za niego 1000 zł wsumie.

URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/58bcf7e2e1531531][/URL]




Lakier był w okropnym stanie dlatego polerkaa - wyszło bosko, lakier jest cudny.
Lampy zostało lekko przyciemnione.


MD - Sro Wrz 06, 2017 15:40

Osoby z takim zapałem i podobnymi samochodami powinny mieć zniżkę na OC za zapewnianie szczególnych walorów estetycznych w przestrzeni publicznej. Serio. :D
herobot - Pią Lis 10, 2017 15:31

Jako , że zimno w cholere to dużo sie nie dzieje . Jakieś woskowanka itp .
Ale dodam fotke na halloween :twisted:

karas_111 - Pią Lis 10, 2017 15:44

fajnie siedzi na tym gwincie ;)
Markzo - Pią Lis 10, 2017 18:29

Dziwnie wygląda ;|
herobot - Pią Lis 10, 2017 19:57

Mi tam sie podobało ale z wiekiem czasu (2 miesięcy ) dostrzegam jak to wyglądało :X
Markzo - Pią Lis 10, 2017 20:35

Kwestia gustu, mi te dodatki nie leżą - są takie "na siłę", nie grają z roverem.
nanab - Pią Lis 10, 2017 20:50

Imho takie imitacje starych pożółkłych lamp pasują do samochodów które mają wyglądać na graty, jakieś szrotstyle itd, do normalnego samochodu zupełnie nie pasuje.
MD - Pią Lis 10, 2017 21:49

A ja wam powiem, że nawet nawet. Nie wiem, czy kierunkowskazy nie są już na siłę podbarwione - za dużo tego - ale zasadniczo nie wygląda źle. Zglebione R25 to taki fajny kundelek, więc żółte okularki mu pasują. Choć to wszystko kwestia gustu. :)
herobot - Sob Maj 05, 2018 20:46

Parę rzeczy porobiłem w roverku.
Lampy już prawie skończone wyglądają całkiem fajnie :D
W środku sufit w alcantare i malowanie wszystkich plastików na czarno .
Antena z dachu też zniknęła :cool:





Roverek prawie się kończy zderzaki już pomalowane :D

Eskimoska - Nie Maj 13, 2018 11:32

herobot napisał/a:
Parę rzeczy porobiłem w roverku.
Lampy już prawie skończone wyglądają całkiem fajnie :D
W środku sufit w alcantare i malowanie wszystkich plastików na czarno .

Hej!
Super się ta podsufitka prezentuje.
Powiedz mi, sam robiłeś czy dawałeś do tapicera? Jeśli sam, to gdzie kupowałeś?
Oraz czy to oryginalna alcantara czy materiał alcantaropodobny?
I jak kosztowo wyglądała cała operacja? Jestem właśnie na etapie szukania materiałów i zastanawiam się czy dawać do obicia, czy sama robić.
Wybacz za grad pytań :grin:

herobot - Nie Maj 13, 2018 11:36

Eskimoska, wszystko robię sam :D
Materiał z allegro i alcantara ori to napewno nie jest lecz coś w podobnego pocdchodzącego pod zamsz. Na allegro jest tego pełno lecz jeżeli masz możliwość gdzieś podjechać podotykac to jedź . Całość mnie wyszła około 200 zł materiał, klej, i spray do plastików ;)

Eskimoska - Nie Maj 13, 2018 19:57

Herobot
Już jeździłam po sklepach tapicerskich i macałam ale nie znalazłam w normalnej cenie nic podobnego do alcantary. Ile zeszło Ci materiału?
Druga sprawa - w każdym sklepie w którym byłam mówiono mi, że alcantara i wszelkie podobne materiały nie są na gąbce, jest sam cienki materiał, a jak jest u Ciebie? Masz delikatne podbicie czy tylko materiał i go od razu kleiłeś?

herobot - Sro Maj 30, 2018 09:23

Rover już pomalowany , parę drobiazgów i wraca na drogi :D


Roverek skończony , jeździ i hamuje .
Wizję miałem troszkę inna lecz wyszło jeszcze lepiej niż sobie wyobrażałem :oops:



3/4 ludzi nawet nie wie co to za samochód i zgadywanki od "Alf do Lancii " :razz:

bociannielot - Sro Maj 30, 2018 09:28

herobot, mi 25 w serii z alfą mylili także o taki "mindf*ck" nie trudno :ok:
marcin.misek - Sro Maj 30, 2018 22:52

Zamontuj jeszcze tablice to będzie wspaniale :]
MD - Czw Maj 31, 2018 02:01

marcin.misek, bez tablicy z przodu wygląda ładniej. :D
tommasino - Czw Maj 31, 2018 07:06

Ja bym dał tablice pod szybę, szkoda tego ładnego zderzaka zasłaniać :P
marcin.misek - Czw Maj 31, 2018 09:53

Cytat:

marcin.misek, bez tablicy z przodu wygląda ładniej.

Ale niezgodnie z prawem - mam wstręt do niezakładania przedniej tablicy.

MD - Czw Maj 31, 2018 16:10

marcin.misek, w widocznym miejscu za szybą to półśrodek i zależy od policjanta. Na przeglądy zamontowałbym magnesy z tyłu zderzaka i wyprofilowaną pod niego podkładkę ze styropianu (pomalowanego na czarno). W ten sposób w ustawowo poważnych miejscach tablica będzie na zderzaku i to na fabrycznie wyglądającej przystawce.

Ewentualnie jeszcze mechanizm składający tablicę w dolną wnękę. Do jazdy wystawiona, przy parkowaniu (lub do jazdy na zlotach) schowana.

herobot - Czw Maj 31, 2018 18:44

MD, Wyprzedziłeś mnie z "tłumaczeniem sie" :D Tablica tak jak napisałeś wstępnie plany na 3/4 magnesy neodymowe będzie montowana . Bardzo mi szkoda go właśnie w jakikolwiek sposób zasłaniać.
Markzo - Czw Maj 31, 2018 18:57

Śmiszny ten kolor :) do kompletu brakuje czarnych wkładów lamp, a najlepiej soczewki na mijania :) i felgi w jakis inny kolor :)
MD - Czw Maj 31, 2018 23:57

herobot, nie pytaj człowieków co o tym myślą tylko zajrzyj do źródła. :D

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych (...).

§ 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy — po lewej stronie pojazdu.

§ 26. Utrzymywanie tablic i innych oznaczeń pojazdów, o których mowa w przepisach rozdziału 4, w należytym stanie i zapewnienie ich czytelności jest obowiązkiem kierującego pojazdem.

Innymi słowy: tablica musi być z przodu i tylko w formie jednorzędowej. Jeżeli nie masz konstrukcyjnie miejsca na to - Twój problem. Ustawodawca nakłada na kierującego obowiązek zadbania o przepisowe mocowanie tablic.

Pytanie, czy za przednią szybą jest wystarczająco z przodu. Bo tutaj mamy pole do interpretacji. Choć wydaje mi się, że gdzieś czytałem jeszcze o dokładnych wytycznych mocowania - pod jakim kątem itd. Ale nie mam tego pod ręką.

herobot - Pią Cze 01, 2018 07:16

Markzo, Soczewki będą i całe czarne lampy oraz felgi będą białe całe .
MD, Czyli pozostaje mi jeździć i uważać na niebieskich haha :P

MD - Pią Cze 01, 2018 07:48

herobot, wszystko zależy od tego, na kogo trafisz. Ale na przeglądy zrób sobie przystawkę ze styropianu, żeby gołej blachy na neodymy do lakieru nie przykładać, bo to się prosi o jego zniszczenie. :P
herobot - Pią Mar 08, 2019 23:58

Coś sie dzieje :twisted:
Jako , że 1.6 padło na amen to wpadło już do komory 2.0T i zostały głównie tylko kabelki i myślę , że w przyszłym tygodni odpalę dziada . Ważne , że praktycznie wszystko pasowało p&p i nie było większych kłopotów do tej pory :mrgreen:


Markzo - Wto Mar 12, 2019 06:28

Uszczelka juz ogarnieta? Dawaj film z odpalenia :)
J1612 - Nie Kwi 14, 2019 00:05

Jak ogarniacie dolne przednie mocowanie silnika?