Zobacz temat - [R400] Problem z prędkościomierzem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z prędkościomierzem

exoniT - Sob Mar 18, 2017 21:58
Temat postu: [R400] Problem z prędkościomierzem
Witam, mam problem otóż od jakiś 2/3 dni mi dziwnie działa prędkościomierz.

Cały czas jest nie ruchomy tak jakbyśmy stali w miejscu na "0" co jakiś czas nw co ile wskoczy mi i nromalnie pokazuje prędkość. Ale z chwilą zwalniania oraz zatrzymamania się spada od razu od 0.. I potem stoi.. I czasem znów zaczyna pokazywać i tak lata góra i dół.. Tak zwane falowanie..

czytałem na forum że to może być wina impulsatora.. Czujnik prędkości?

Jak on wygląda? Gdzie mogę go zlokalizować?

Z góry dziękuje :)

Rov45 - Nie Mar 19, 2017 08:11

Mam prawie identyczny problem co Ty, tylko że z obrotomierzem. Też nikt nie wie co mu jest, ale prawdopodobnie coś nie łączy w zegarach bo u mnie pomaga uderzenie ręką w konsole i wszystko jakby "wskakiwało" na swoje miejsce. Sprawdź, może u Ciebie też to pomoże. Nie mówie, że masz tak jeździć, ale przynajmniej będziesz wiedział że winne są zegary.
exoniT - Nie Mar 19, 2017 23:53
Temat postu: RE
pomógł by ktoś?
tomekk_nt - Pon Mar 20, 2017 08:30

Ja miałem niadawno taki sam problem, ale z drugim autem - Peugeot 206. Tam uszkodzeniu uległ silnik krokowy - wyłamała się jedna ośka i obrotomierz wariował.
Podejrzewam, że w licznikach w Roverach jest podobnie. Można też sprawdzić, czy z wtyczkami jest wszystko w porządku.

bociannielot - Pon Mar 20, 2017 09:22

exoniT, minimum inwencji własnej, przeszukać forum, znajdziesz wtedy informacje gdzie znajduje się u Ciebie impulsometr oraz jak go sprawdzić :ok: (masz nawet w powiązanych !! )