Zobacz temat - [Rover 45 1,6]Okropne szarpanie na wolniejszych obrotych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45 1,6]Okropne szarpanie na wolniejszych obrotych

witkacy8 - Nie Mar 19, 2017 14:34
Temat postu: [Rover 45 1,6]Okropne szarpanie na wolniejszych obrotych
Witam.

Otóż od jakiegos strasznie szarpie,ale nie zawsze.
Odpalam zimne auto,ruszam,dochodzę do 3 lub 4 biegu i na obrotach poniżej 2800 zaczyna szarpać tak,że wręcz nie da się usiedzieć w fotelu :wink:
Gdy zacznie już szarpać to nawet nie mogę ruszyć, bo gdy wciskam gaz to się dusi,dopiero na obrotach powyżej 2800 autem mogę normalnie ruszyć. Najdziwniejsze jest to że po przejechaniu około3/4 km auto jedzie normalnie,chociaż nie zawsze. Gdy już jedzie normalnie i go zgaszę po odpaleniu już potrafi znów szarpać(też nie zawsze). Gdy go podczas tego ataku zatrzymam,na postoju widać ze obroty skaczą ,nierówno chodzi,tak jakby nie palił na wszystkie gary....
Do tej pory wymieniłem czujnik połozenia wałka rozrządu i wału,czujnik temperatury,podmieniałem cewki, czujnik połozenia przepustnicy mierzyłem miernikiem,nie widac by były skoki rezystancji...
Czy silniczek krokowy mógłby to powodować? Świece wyglądają dobrze.

Dwa miesiace temu miałem też taki przypadek,ale od następnego dnia do teraz było dobrze.
Co jeszcze mogę sprawdzić sam?
Czytałem inne tematy o podobnych usterkach,ale nie wszyscy podają tam jak pozbyli się problemu, a chciałbym jak najmniej rzeczy wymieniać...

Rzeski - Nie Mar 19, 2017 18:49
Temat postu: problem
zainwestuj w
ELM
następnie zaintaluj apke
OBD Doctor
odczytaj błędy i nie wymieniaj pół auta.

złącze OBD masz przy prawej nodze schowane za plastikową osłoną

witkacy8 - Sro Mar 22, 2017 13:19

Niestety nie łączy się poprzez ELM :sad: Próbowałem juz wcześniej.