Zobacz temat - [R400 Sdi] Demontaż turbiny lub kolanka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 Sdi] Demontaż turbiny lub kolanka

pawel_cz - Wto Mar 21, 2017 15:42
Temat postu: [R400 Sdi] Demontaż turbiny lub kolanka
Dzień dobry,

Porada mi potrzebna. Wziąłem się za wymianę łącznika elastycznego wydechu i oczywiście mimo odrdzewiacza i wyszczotkowania rdzy z gwintu, urwałem jedną ze szpilek wbitych w kolanko łączące turbo z wydechem (dokładnie z łącznikiem elastycznym). Odkręcenie kolanka od turbiny wydaje się bardzo mało prawdopodobne - dostęp do jednej z czterech śrub zablokowany przez prawą półoś. Kolanko mogę kupić używane, ale i tak stare trzeba wykręcić. Pytanie teraz. Czy prościej będzie odkręcić całą turbinę (czy da się ją wyjąć bez rozbierania połowy zawieszenia - półoś/maglownica?), czy rzeźbić przy śrubach którymi przykręcone jest kolanko?

Dołączam rysunek z RAVE'a, chodzi o kolanko oznaczone nr 5.

Remigiusz - Wto Mar 21, 2017 22:22

pawel_cz napisał/a:
urwałem jedną ze szpilek wbitych w kolanko łączące turbo z wydechem


one nie są wbite tylko wkręcane. Turbo się łatwo wyciąga, trzeba się tylko zaopatrzyć w nowa podkładkę do spluwo oleju oraz 2x podkładki miedziane pod zasilanie turba.

odkreczas gorne dwa kolektory dolotowy i wydechowy. sruby na m10 i nakrętki na m13. Odkrzaczasz spływ oraz zasilanie turba. I wyciągasz cala turbinę razem z kolektorem wydechowym do góry :wink:

Robilem 1,5 tyg temu wymianę turbo w 25 :razz: