Zobacz temat - [R45] Rozladowany akumulator nagle, zwarcie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Rozladowany akumulator nagle, zwarcie?

orzelgorskiego - Sro Mar 22, 2017 12:34
Temat postu: [R45] Rozladowany akumulator nagle, zwarcie?
Witam,

Rozladowal mi sie akumulator i to kompletnie do zera (ma z 2 lata 53Am, jak dotad zadnego problemu z nim nie bylo) Naladowalem go, podlaczylem i wlaczyl mi sie od razu wentylator od chlodzenie silnika. Dziwne... Auto odpalilo, wylaczylem wentylator wyciagajc kabel z gniazda, musi tu byc jakies zwarcie. Auto popracowalo z 20 min i juz nie moglem go juz odpalic.

Jak posprawdzac elekteryke zebym znowu nie rozladowal akumulatora.

Z gory dziekuje za odpowiedz
Tomek

AndrewS - Sro Mar 22, 2017 18:34

najwygodniejszy byłby miernik cęgowy wtedy sprawdzasz sobie bez rozpinania czegokolwiek poszczególne przewody i szukasz winowajcy, np. alternator i dalej
marek501 - Sro Mar 22, 2017 20:11

Cześć ! Miałem dokładnie taki sam problem , a winowajcą był przekaźnik zamontowany między wentylatorami " sklejał się" z niewiadomych przyczyn i nie wyłączał wentylatorów doprowadzając do padnięcia akumulatora. Kupiłem używkę za parę złotych i do dziś jest ok.
Jak ci się włączają od razu wentylatory to spróbuj go czymś puknąć (przekaźnik) . Jak puści to masz winowajcę.
pozdr.

orzelgorskiego - Czw Mar 30, 2017 20:34

Dziekuje za pomoc. Na razie odlaczylem wentylator i jest ok. Kupie ten przekaznik.