Zobacz temat - [R45] Awarie elektryki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Awarie elektryki

Wurcy - Pią Mar 24, 2017 11:11
Temat postu: [R45] Awarie elektryki
Witam,

pewnie temat był po części poruszany jednak konkretnych rozwiązań nie udało mi się znaleźć więc umieszcze własny.

W moim Roverku 45 z 2005r. z silnikiem 1.8 mam kilka problemów z elektryką i mimo podjęcia różnych działań nie mogę sobie z tym poradzić.

1) Nie działa przedni spryskiwacz - silniczek sprawny(zasilany na krótko)
2) Centralny zamek działa w jedną strone - otwiera się ale zamykać trzeba wszystko ręcznie (zarówno przy użyciu pilota, kluczyka jak i wewnętrznego przełącznika)
3) Przeciwmgielne tylnie nie działają (żarówki ok, zwarte w kostce zadziałały, wyłącznik był wymieniany)
3) Bieg przerywany wycieraczek nie działa - ale gdy jest pokrętło przekręcone na pozycje czasową i uruchomie wsteczny tylna wycieraczka się włącza( co chyba eliminuje awarie przełącznika).

Przetrzepałem chyba wszystkie możliwe bezpieczniki i przekaźniki.

Czy przyczyną może być jakiś moduł scalony i wszystkie albo część awari ma jedno źródło? Jakiś element o którym nie wiem?

I w razie, gdyby to przekraczało naprawe garażową czy zna ktoś namiary na fachowca, który sobie z tym poradzi na śląsku (okolice Katowic) i ew w miarę możliwości nie skasuje jak za zboże?